Справа № 517/1526/24
Провадження № 2/517/314/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2024 рокусмт. Захарівка
Фрунзівський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - Гончар І.В.,
при секретарі Заболотній Л.В.,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні клопотання про витребування доказів по цивільній справі за позовом представника ОСОБА_1 - адвоката Бурега Лесі Станіславівни до ОСОБА_2 , третя особа: Відділ забезпечення діяльності органу опіки та піклування Пересипської районної адміністрації Одеської міської ради, про позбавлення батьківських прав,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вищевказана справа.
18.12.2024 року від представника позивача надійшло клопотання про витребування доказів та про проведення судового засідання без участі сторін позивача, просить клопотання задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали клопотання приходить до наступного висновку. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч.1ст.81 ЦПК України). Згідно з ч. 1ст. 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Відповідно до положень ч. ч. 1, 3ст.116 ЦПК України, суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом (ч. 2ст. 116 ЦПК України).
Заява про забезпечення доказів має відповідатист. 117 ЦПК України, зокрема, в заяві про забезпечення доказів має бути зазначено докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; обґрунтування необхідності забезпечення доказів. Як роз`яснено у п. 26Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року за №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ в суді першої інстанції»під час судового розгляду предметом доказування є факти, якими обґрунтовують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше юридичне значення для вирішення справи і підлягають встановленню при ухваленні рішення. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Відповідно до ч. 11ст. 118 ЦПК України, ухвала про забезпечення доказів (крім забезпечення доказів шляхом допиту свідків, призначення експертизи, огляду доказів) є виконавчим документом та виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Суд встановив, що докази, які необхідно витребувати, мають значення для правильного вирішення справи, у зв`язку з цим, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.116-118,353 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Витребувати з Державної прикордонної служби України (вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601) інформацію про перетин громадянина України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) кордону України в напрямку "виїзд" та напрямку "в`їзд" в період з лютого 2022 року ро грудень 2024 року, а також інформацію (за наявності) про мету перетину, документи, на підставі яких здійснювався перетин та будь-яку іншу інформацію, що матиме значення для справи.
Роз`яснити, що відповідно до ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Перенести підготовче судове засідання на 30 грудня 2024 року на 10:00 годину.
Витребувані докази надати суду в строк до 30.12.2024 року.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ірина ГОНЧАР
Суд | Фрунзівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123841196 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Фрунзівський районний суд Одеської області
Гончар І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні