Ухвала
від 17.12.2024 по справі 203/6273/24
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 203/6273/24

Провадження № 1-в/0203/308/2024

УХВАЛА

17 грудня 2024 року Кіровський районний суд м. Дніпропетровська

у складі: головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2 ,

з участю прокурора (в режимі відеоконференції) ОСОБА_3 ,

представника заявника ОСОБА_4 ,

експерта (в режимі відеоконференції) ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Дніпрі заяву в.о. начальника Дніпровської філії «СЗНПД» ДУ «ІСП МОЗ України» ОСОБА_6 про виправлення описки в ухвалі суду від 07.11.2024 по справі №203/6273/24 відносно ОСОБА_7

ВСТАНОВИВ:

11.12.2024 в.о. начальника Дніпровської філії «СЗНПД» ДУ «ІСП МОЗ України» ОСОБА_6 звернулась до суду із заявою про виправлення описки в ухвалі суду від 07.11.2024 по справі №203/6273/24, в якій зазначає, що 07 листопада 2024 року Кіровським районним судом м. Дніпропетровська була постановлена ухвала за клопотанням слідчого СВ ДРУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_8 , погодженим прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_9 , про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Після ознайомлення із судовим рішенням встановлено, що при його написанні допущені описки, а саме: у вступній частині ухвали у даті її постановлення не вказаний рік: замість «07 листопада 2024 року» написано «07 листопада року»; у вступній та резолютивній частинах ухвали вказані різні статті КК України: у резолютивній частині замість «ч. 4 ст. 186 КК України» написано «ч. 4 ст. 185 КК України». Також зазначила, що в резолютивній частині ухвали не вказаний вид примусових заходів медичного характеру: замість «госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним (з посиленим, із суворим) наглядом» написано «примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до спеціального закладу з надання психіатричної допомоги».

Представник заявника ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримала заяву, просила її задовольнити. Щодо визначення виду примусових заходів медичного характеру поклалась на розсуд суду, зазначила, що вони не уповноважені визначати саме вид примусових заходів, це є обов`язком суду.

Прокурор не заперечувала проти задоволення заяви, щодо визначення виду примусових заходів медичного характеру поклалась на розсуд суду.

Експерт ОСОБА_5 пояснив, що вони визначають лише необхідність примусового лікування, а вид примусового лікуванні визначає суд, тому щодо вирішення виду примусових заходів поклався на розсуд суду.

Законний представник, захисник та особа стосовно якої розглядається заява в судове засідання не з`явились, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином, про причини неявки суду не повідомили.

Відповідно до вимог ч.2 ст.379 КПК України, питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Учасники питання про внесення судового провадження повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду виправлень.

Суд вважає за можливе розглянути заяву без участі учасників судового засідання, які про дату та час розгляду повідомлені належим чином, однак не з`явились в судове засідання.

Вислухавши думку учасників, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява в.о. начальника Дніпровської філії «СЗНПД» ДУ «ІСП МОЗ України» ОСОБА_6 підлягає задоволенню з наступних підстав.

Ухвалою Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 07.11.2024 року задоволено клопотання слідчого СВ ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_8 , погоджене прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_3 про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_7 . Застосовано до ОСОБА_7 у зв`язку з вчиненням суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч.2 ст. 15, ч.4 ст.186 КК України примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до спеціального закладу з надання психіатричної допомоги. Виконання ухвали суду покладено на прокурора.

Відповідно до вимог ст. 379 КПК України суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

У вступній частині вказаної ухвали було допущено описку та помилково зазначено дату її постановлення «07 листопада року» замість вірної дати її постановлення «07 листопада 2024 року».

В резолютивній частині вказаної ухвали було допущено описку та помилково зазначено статтю за вчинення суспільно небезпечного діяння за ч.2 ст.15, ч.4 «ст.185 КК України» в той час, вірною є ч.2 ст.15, ч.4 «ст.186 КК України».

Разом з тим, відповідно до ч.1 ст.94 КК України залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати такі примусові заходи медичного характеру: 1) надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку; 2) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом; 3) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом; 4) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із суворим наглядом.

Відповідно до ч.3 ст.94 КК України госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який за своїм психічним станом і характером вчиненого суспільно небезпечного діяння потребує тримання у закладі з надання психіатричної допомоги і лікування у примусовому порядку.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексами України, цим Законом та іншими законами. За рішенням суду застосовуються такі примусові заходи медичного характеру: 1) надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку; 2) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом; 3) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом; 4) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги з суворим наглядом.

При цьомуу 2абзаці резолютивноїчастини ухвалиКіровського районногосуду м.Дніпропетровська від07.11.2024року стосовно ОСОБА_7 не вказано,з якимнаглядом визначеновид примусовихзаходів у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги.

Враховуючи обставини вчинення ОСОБА_7 суспільно-небезпечного діяння, дні про особу ОСОБА_7 , суд вважає необхідним застосувати до нього у зв`язку з вчиненням суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч.2 ст. 15, ч.4 ст.186 КК України примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.

Таким чином,заява .начальника Дніпровськоїфілії «СЗНПД»ДУ «ІСПМОЗ України» ОСОБА_6 підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. 94, ст.379 КПК України, ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», -

УХВАЛИВ:

Заяву в.о.начальника Дніпровськоїфілії «СЗНПД»ДУ «ІСПМОЗ України» ОСОБА_6 - задовольнити.

Зазначити у вступній частині ухвали Кіровського районного суду м. Дніпропетровська дату її постановлення «07 листопада 2024 року» та вважати її вірною.

В резолютивній частині ухвали Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 07 листопада 2024 року відносно ОСОБА_7 вважати правильною частину 4 статті 186 КК України, замість помилково зазначеної частини 4 статті 185 КК України.

Виправити описку в 2 абзаці резолютивної частини ухвали Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 07 листопада 2024 року відносно ОСОБА_7 , у зв`язку з вчиненням суспільно небезпечного діяння за ч.2 ст.15, ч.4 ст.186 КК України, та викласти його в такій редакції:

«Застосувати до ОСОБА_7 у зв`язку з вчиненням суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч.2 ст. 15, ч.4 ст.186 КК України примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.»

На ухвалу протягом семи днів з дня її оголошення, можуть бути подані апеляційні скарги до Дніпровського апеляційного суду, через Кіровський районний суд м.Дніпропетровська.

Суддя ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123842589
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку

Судовий реєстр по справі —203/6273/24

Ухвала від 17.12.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 17.12.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 05.11.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Шрамко Л. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні