Справа № 718/3824/24
Номер провадження 2-о/718/457/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17.12.2024 року м. Кіцмань Чернівецька область
суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши заяву №718/3824/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Неполоковецька селищна рада Чернівецького району Чернівецької області, ОСОБА_2 , інтереси якої представляє адвокат Погурський Валерій Іванович про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,-
в с т а н о в и в:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою в порядку окремого провадження, в якій просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатною, встановити над нею опіку та призначити її опікуном онука ОСОБА_1 .. Крім того, просить у справі призначити судово-психіатричну експертизу.
За умовами ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені ІV розділом цього Кодексу(окреме провадження).
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, відповідно до ч.3 ст.297 ЦПК України, у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про психічний розлад, істотно впливають на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Заявник в поданій до суду заяві зазначає, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є його рідною бабусею, та має захворювання психоневрологічного характеру, та згідно висновку ЛКК №45 від 08.03.2024р. виданого МЦ ТОВ «Мак-Медик» ОСОБА_2 встановлено діагноз: дифузний кардіосклероз СН ІІБ ФУШ, ризик (високий), гіпертонічна хвороба ІІ з порушенням ФТО по типу нетримання сечі, постхолецистекомічний синдром, не може правильно орієнтуватись та оцінювати прості ситуації, неспроможна самостійно задовольняти фізіологічні потреби, у зв`язку з чим потребує постійного стороннього догляду.
Разом з тим, заявник на підтвердження вказаних у заяві обставин надає документи датовані травнем 2024 року, а повинні бути на день подачі заяви до суду.
Разом з тим, в порушення ст.ст.175, 177, 297 ЦПК України заявником не вказано обставин, які свідчать про психічний розлад ОСОБА_2 , чи істотно впливають на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, з зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини.
Отже, будь-яких документів на підтвердження того, що ОСОБА_2 страждає на будь-який психічний розлад (зокрема первинні медичні документи, тощо), на день подання заяви, суду не додано.
Обмеження особи у здатності самостійно обслуговувати себе та потребування сторонньої допомоги не свідчать самі по собі про наявність саме психічного розладу.
Фізична хвороба може бути підставою для визнання особи інвалідом, надання такій особі постійного догляду, соціальних послуг у відповідності до Закону України «Про соціальні послуги», але не є підставою для визнання фізичної особи недієздатною.
Окремо звертаю увагу, що згідно ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин заяву про визнання особи обмежено дієздатною та встановлення піклування, необхідно залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання заяви з дотриманням вимог п.5 ч.3 ст.175, ч.5 ст.177, ч.1 ст.297 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.177, 185, 260, 318, 354 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Неполоковецька селищна рада Чернівецького району Чернівецької області, ОСОБА_2 , інтереси якої представляє адвокат Погурський Валерій Іванович про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна - залишити без руху.
Надати заявнику десятиденний строк з дня отримання ним ухвали, для усунення недоліків заяви вказаних у мотивувальній частині ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява буде вважатись неподаною та повертається заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя О.І.Мінів
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123846476 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Мінів О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні