Рішення
від 04.12.2024 по справі 202/12545/24
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/12545/24

Провадження № 2/202/5252/2024

РІШЕННЯ

Іменем України

04 грудня 2024 року м. Дніпро

Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді Дребот І.Я.,

за участю секретаря судового засідання Владимирова О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дніпра цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-Капітал" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Індустріального районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-Капітал" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

В обґрунтування своїх позовних вимог представник позивача зазначив те, що 11.12.2022 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» (надалі Товариство) та ОСОБА_1 (надалі Відповідач) укладено Договір про надання коштів на умовах споживчого кредиту №3322298 (надалі кредитний договір), відповідно до умов якого Товариство надало Відповідачу грошові кошти у сумі 14 300,00 грн., а Відповідач зобов`язався повернути кредит, сплатити проценти за користування кредитом в порядку та строки, визначені Договором.Договір укладено в електронній формі відповідно до Закону України «Про електрону комерцію».

Товариство свої зобов`язання за кредитним договором виконало в повному обсязі, а саме надало Відповідачу грошові кошти в обсязі та у строк визначеними умовами кредитного договору.

Крім цього 28.06.2023 року, 04.07.2023 року, 10.07.2023 року та 17.07.2023 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» та ОСОБА_1 укладалися низка Додаткових договорів про прощення (анулювання) боргу до Договору №3322298 про надання коштів на умовах споживчого кредиту.

У порушення вимог ст.ст. 509, 526, 1054 ЦК України, Відповідач не виконав свої зобов`язання не вносив платежі, передбачені умовами кредитного договору, на повернення отриманих коштів, також сплату процентів за користування кредитом. У зв`язку із відсутністю здійснення платежів на виконання умов кредитного договору у Відповідача утворилася заборгованість за кредитним договором.

13.09.2023 року ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» та ТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал», керуючись главою 47 ЦК України, уклали Договір факторингу №ККЛУ-13092023 від 13.09.2023 року.

Згідно вищевказаного Договору, та у відповідності до ст. 512 ЦК України, ТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» набуло статусу Нового Кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які були боржниками ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА», включно і до ОСОБА_1 за Кредитним договором №3322298 від 11.12.2022 року.

Станом на дату звернення до суду з позовною заявою заборгованістьВідповідача перед Позивачем становить 88 288,20 грн., а саме: заборгованість за тілом кредиту 14300.00 грн.; заборгованість за відсотками 73988.20 грн.

Позивач просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 на свою користь за Договором про надання коштів на умовах споживчого кредиту №3322298 в розмірі 88288,20 грн., а також сплачений судовий збір в сумі 2422,40 грн.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.10.2024 року визначено суддю Дребот І.Я. для розгляду даної справи.

Ухвалою судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Дребот І.Я. від 22.10.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін.

Заперечення від учасників справи проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, до суду не подавались.

Представник позивача у судове засідання не з`явився. В позовній заяві зазначено про те, що він просить розглядати справу без його участі та не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач у судове засідання не з`явився;надав суду відзив; в клопотанні просив розглядати справу без його участі.

У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

11.11.2024 року представник відповідача подав до канцелярії суду відзив на позовну заяву, яким зазначає, що з вимогами зазначеними у позовній заяві відповідач не згодна та просить у позові відмовити в повному обсязі.

У своєму відзиві, представник відповідача констатує: «10.10.2024 року ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» було надано фінансову допомогу ОСОБА_1 шляхом укладення споживчого кредиту №3322298 від 11.12.2022 року», а також, посилаючись на ст.1047, ч.1 ст.1046 ЦК України, звертає увагу суду, що Договір №3322298 від 11.12.2022 року не містить ознак кредитного договору.

Представник відповідача стверджує, що договір №3322298 не містить підпису відповідача та, що відповідач не ознайомлювалася з умовами кредитування, крім того суду не надано докази перерахування кредитних коштів на рахунок(рахунок, виписка) відповідача. Графіки платежів та паспорт споживчого кредиту також не містять підпису відповідача.

На думку представника відповідача, матеріали справи не містять підтверджень, що саме з цими Правилами надання грошових коштів відповідач ознайомлювалася при укладенні договорів. Правила, з огляду на їх мінливий характер, не можна вважати складовою кредитного договору, якщо вони не підписані позичальником.

Вважає, що заявлені позивачем суми процентів до стягнення не ґрунтуються на умовах договору і наданому самим же позивачем розрахунку, а тому і не підлягають задоволенню. Розмір нарахованих відсотків значно перевищує розмір заборгованості за кредитом.Матеріалисправи не містять доказів (поштових квитанцій) направлення позивачем досудових вимог про необхідність сплати простроченої заборгованості.

Суд, розглянувши подані стороною документи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає що позов підлягає задоволенню з наступник підстав.

Судом встановлено, що 11.12.2022 року між ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» та ОСОБА_1 укладено Договір про надання коштів на умовах споживчого кредиту №3322298 (далі Кредитний договір), відповідно до умов якого ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» надало відповідачу грошові кошти у сумі 14300,00 грн., а відповідач зобов`язався повернути кредит, сплатити проценти за користування кредитом в порядку та строки, визначені Договором.

Згідно п. 1.1 Кредитного договору, укладення цього Договору здійснюється Сторонами за допомогою ІТСТовариства, доступ до якої забезпечується Клієнту через Вебсайт або Мобільний додаток. Електронна ідентифікація Клієнта здійснюється при вході Клієнта вОсобистий кабінет, в порядку передбаченому Законом України «Про електроннукомерцію», в тому числі шляхом перевірки Товариством правильності введення коду,направленого Товариством на номер мобільного телефону Клієнта, вказаний привході, та/або шляхом перевірки правильності введення Пароля входу до Особистогокабінету. При цьому Клієнт самостійно і за свій рахунок забезпечує і оплачуєтехнічні, програмні і комунікаційні ресурси, необхідні для організації каналів доступу і підключення до Вебсайту/ІТС Товариства.

Відповідно до Термінів та визначень у Кредитному договорі: вебсайт інтернет-сторінка Товариства з доменним ім`ям https://credit7.ua, яка є частиноюІнформаційно-комунікаційної системи Товариства;Правила затверджені у Товаристві Правила надання коштів та банківських металів у кредитТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА», які розміщені на Вебсайті.

Згідно п.9.9 Кредитного договору, підписуючи цей договір, Клієнт підтверджує, що:

? перед укладенням цього Договору йому була в чіткій та зрозумілій формі надана інформація: а)про фінансову послугу та про її надавача у визначеному законодавством обсязі, достатньої дляприйняття Клієнтом свідомого рішення про отримання такої послуги або про відмову від її отримання,та яка розміщена на Вебсайті; б) за спеціальною формою (паспорт споживчого кредиту) відповіднодо ст.9 Закону України «Про споживче кредитування» (може на застосовуватись, якщо загальнийрозмір кредиту за Договором не перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати, встановленоїна день укладення Договору);

? він ознайомлений з усіма умовами Правил, актуальна на дату укладання Договору редакція яких розміщена на Вебсайті, повністю розуміє, погоджується з ними і зобов`язується неухильно їхдотримуватися.

Згідно п. 1.3 Кредитного договору, детальні терміни повернення кредиту та сплати процентів визначені в Таблиціобчислення загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентноїставки за договором про споживчий кредит (далі іменується Графік платежів), що єДодатком №1 до цього Договору. Графік платежів розраховується за зниженоюпроцентною ставкою, виходячи з припущення, що Клієнт виконає свої обов`язки наумовах та у строки, визначені в Договорі.

Згідно п. 9.7.1 Кредитного договору, цей договір укладається шляхом направлення його тексту, підписаного з бокуТовариства електронним підписом, що створений шляхом накладення на Договіраналогу власноручного підпису уповноваженої особи Товариства та відтиску печаткиТовариства, що відтворені засобами електронного копіювання (за зразком,попередньо узгодженим Сторонами), в Особистий кабінет Клієнта для ознайомленнята підписання. Договір вважається укладеним з моменту його підписанняелектронним підписом Клієнта, що відтворений шляхом використання Клієнтомелектронного підпису одноразовим ідентифікатором, який формується автоматичнона стороні Товариства для кожного разу використання та направляється Клієнту наномер мобільного телефону, повідомлений останнім Товариству в ІТС Товариствазазначений в Договорі. Введення Клієнтом коду одноразового ідентифікатора з метоюпідписання електронним підписом одноразовим ідентифікатором цього Додатковогодоговору створює підпис Клієнта на Додатковому договорі та вважаєтьсянаправленням Товариству повідомлення про прийняття в повному обсязі умовДоговору.

Кредитний договір№3322298 укладено в електронній формі відповідно до Закону України «Про електрону комерцію».

Додаток №1 докредитного договору №3322298 містить таблицю обчислення загальної вартості кредиту для клієнта (споживача) та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит.

Зазначений кредитний договір, разом з Додатком №1 до нього, підписано електронним підписом одноразового ідентифікатора: «M918», дата 11.12.2022 17:26:08, Ромасенко С.Ю.

Паспорт споживчого кредиту, як і договір, містить всі істотні умови та підписаний електронним підписом 11.12.2022 17:25:07, Ромасенко С.Ю.

Матеріали справи містять довідку про ідентифікацію, підписану електронним підписом заступника директора ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» Зінюк Андрієм. Даною довідкою підтверджують, що клієнт ОСОБА_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , з яким укладено договір № 3322298 від 11.12.2022 ідентифікований ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА». Акцепт договору позичальником (підписання аналогом ЕЦП у формі одноразового ідентифікатора):Одноразовий ідентифікаторM918, Час відправки ідентифікаторупозичальнику11.12.2022 17:25, Номер телефону/електронна пошта, на яку було відправленоідентифікатор380969223262.

Відповідно до ст.3,12 Закону України «Про електронну комерцію», якщо відповідно до акта цивільного законодавства або за домовленістю сторін електронний правочин має бути підписаний сторонами, моментом його підписання є використання електронного підпису одноразовим ідентифікатором, визначеним цим Законом, тобто даними в електронній формі у вигляді алфавітно-цифрової послідовності, що додаються до інших електронних даних особою, яка прийняла пропозицію (оферту) укласти електронний договір, та надсилаються іншій стороні цього договору.

Одноразовий ідентифікатор - алфавітно-цифрова послідовність, що її отримує особа, яка прийняла пропозицію (оферту) укласти електронний договір шляхом реєстрації в інформаційно-телекомунікаційній системі суб`єкта електронної комерції, що надав таку пропозицію. Одноразовий ідентифікатор може передаватися суб`єктом електронної комерції, що пропонує укласти договір, іншій стороні електронного правочину засобом зв`язку, вказаним під час реєстрації у його системі, та додається (приєднується) до електронного повідомлення від особи, яка прийняла пропозицію укласти договір (ст.3 Закону України «Про електронну комерцію»).

Отже, наявність електронних підписів сторін підтверджує їх волю, спрямовану на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків, забезпечує ідентифікацію сторін та цілісність документа, в якому втілюється воля останніх.

Також, варто зазначити, що доводи представника відповідача, надані ним у відзиві, стосовно того, що Договір №3322298 не містить ознак кредитного договору, суд відхиляє як необґрунтовані.Оскільки відповідно до п. 1-1) ЗУ «Про споживче кредитування», договір про споживчий кредит - вид кредитного договору, за яким кредитодавець зобов`язується надати споживчий кредит у розмірі та на умовах, встановлених договором, а споживач (позичальник) зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитом на умовах, встановлених договором.

Статтею 1054 ЦК України визначено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.Особливості регулювання відносин за договором про надання споживчого кредиту встановлені законом.

Приписами п. 27, 33, 65 ст. 1, ч.1 п.1 ст.29 ЗУ «Про фінансові послуги та фінансові компанії» визначено, що кредит - грошові кошти, які надаються надавачем фінансових послуг (кредитодавцем) особі (позичальнику) у користування на поворотній основі на визначений строк із сплатою процентів. Надавач фінансових послуг - фінансова установа. Фінансова установа - юридична особа, метою створення якої є здійснення діяльності з надання фінансових послуг, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг на підставі відповідної ліцензії. Фінансова компанія - це фінансова установа, яка на підставі відповідної ліцензії має право здійснювати діяльність з надання коштів у кредит, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, без відкриття рахунку.

В Розділі 10 «Реквізити та підписи сторін» Договору про надання коштів на умовах споживчого кредиту №3322298 від 11.12.2022; в пункті 10 «Підписи сторін» Додаткових договорів про прощення (анулювання) боргу від 28.06.2023, від 04.07.2023, від 10.07.2023 і від 17.07.2023, а також в Паспорті споживчого кредиту зазначена інформація щодо наявності у ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» Ліцензії на провадження господарської діяльності з наданням фінансових послуг, яка видана відповідно до розпорядження Нацкомфінпослуг №529 від 04.04.2019.

Відповідно до інформації відкритого доступу Комплексної інформаційної системи Національного банку України (https://kis.bank.gov.ua/), ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 42753492) за Типом НФП є Фінансовою компанією та має Ліцензії, видані в Нацкомфінпослуг (до 01.07.2020)та в НБУ (з 01.07.2020):

-Дата видачі ліцензії - 04.04.2019; Початок дії послуги/ризику страхування - 04.04.2019; Назва ліцензії - НАДАННЯ КОШТІВ У ПОЗИКУ, В ТОМУ ЧИСЛІ І НА УМОВАХ ФІНАНСОВОГО КРЕДИТУ; Назва послуги/класу та ризику страхування - НАДАННЯ КОШТІВ У ПОЗИКУ, В ТОМУ ЧИСЛІ І НА УМОВАХ ФІНАНСОВОГО КРЕДИТУ; Кінець дії послуги/ризику страхування - 21.03.2024, Підстава анулювання/звуження/розширення - У зв`язку із переоформленням ліцензії на підставі пункту 32 розділу VII Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії" та пункту 10 додатку 1 до Постанови № 199; Стан ліцензії/послуги/ризику страхування АНУЛЬОВАНО;

-Дата видачі ліцензії - 21.03.2024; Початок дії послуги/ризику страхування - 21.03.2024; Назва ліцензії - ЛІЦЕНЗІЯ НА ДІЯЛЬНІСТЬ ФІНАНСОВОЇ КОМПАНІЇ; Назва послуги/класу та ризику страхування - НАДАННЯ КОШТІВ ТА БАНКІВСЬКИХ МЕТАЛІВ У КРЕДИТ; Стан ліцензії/послуги/ризику страхування Діюча; Строк дії ліцензії необмежений.

Таким чином, ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» є фінансовою компанією, яка має відповідну ліцензію та має право здійснювати діяльність з надання коштів у кредит.

За приписами ч. 1 ст. 1046, ч. 2 ст. 1054 ЦК України кредитний договір є укладеним з моменту передання грошей. Саме в обов`язок позивача входить довести не лише факт підписання договору, а і факт передачі грошей.

Порядок та умови надання кредиту зазначені у розділі 2 Кредитного договору. Відповідно п.п. 2.1-2.2 якого, Товариство надає кредит у безготівковій формі шляхом перерахування коштів кредиту за реквізитами платіжної картки № НОМЕР_2 або іншої платіжної картки Клієнта, реквізити якої надані Клієнтом Товариству з метою отримання кредиту.Суму кредиту (його частину) Товариство перераховує протягом двох робочих (банківських) днів з моменту укладення цього Договору. Дати надання кредиту: 11.12.2022 або 12.12.2022.

Розділ 10 Кредитного договору також містить реквізити належного Клієнту платіжного засобу/поточного рахунку для перерахування коштів Клієнту за даним Договором: № НОМЕР_2 .

Відповідно до довідки про перерахування коштів PayTech (ТОВ «ПЕЙТЕК Україна», код ЄДРПОУ 44103264)від 04.03.2024 15:36:52 вих.№20240304-3485, було успішно перераховано кошти на платіжну карткуклієнта від ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА»:11.12.2022 17:28:04 на суму 14300.00 грн, номер транзакції в системі ТОВ «ПЕЙТЕК УКРАЇНА» - 5bad1906-2e5d-4def-aa37-8f26bc8d30d0, номер транзакції в системі ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» - 33222981670772484, призначення платежу: зарахування на картку, маска картки НОМЕР_2 .

Так, первинний кредитор ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» не є банківською установою, а має статус фінансової установи, яка здійснює господарську діяльність з надання фінансових послуг, зокрема надання кредитів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, без відкриття рахунку, та, відповідно, не може надати первинні банківські документи, тому надану суду позивачем довідку про перерахування коштів PayTechвід 04.03.2024 15:36:52 вих.№20240304-3485, суд вважає належним та допустимим доказом факту видачі кредитних коштів позичальнику.

Первинний кредитор ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» свої зобов`язання за кредитним договором виконало в повному обсязі, а саме: надало Відповідачу грошові кошти в обсязі та у строк визначеними умовами кредитного договору.

28.06.2023 року, 04.07.2023 року, 10.07.2023 року та 17.07.2023 року міжТовариством з обмеженою відповідальністю «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» та ОСОБА_1 укладалися низка Додаткових договорів про прощення(анулювання) боргу до Договору №3322298 про надання коштів на умовах споживчогокредиту (далі Додатковий договір).

Згідно з п.2, п.3 Додаткового договору від 28.06.2023 року Клієнт зобов`язується погасити частину основного боргу за Договором у сумі 7150,00грн у термін до 01.07.2023 року, аТовариство звільняє Клієнта від обов`язку сплатити решту частину основного боргуза Договором у сумі 7150,00 грн.

Згідно з п.2, п.3. Додаткового договору від04.07.2023 року Клієнт зобов`язується погасити частину основного боргу заДоговором у сумі 7150,00 грн у термін до07.07.2023 року, а Товариство звільняє Клієнта від обов`язку сплатити решту частинуосновного боргу за Договором у сумі 7150,00 грн.

Згідно з п.2, п.3 Додаткового договору від 10.07.2023 рокуКлієнт зобов`язується погасити частину основного боргу за Договором у сумі 7150,00грн у термін до 16.07.2023 року, аТовариство звільняє Клієнта від обов`язку сплатити решту частину основного боргуза Договором у сумі 7150,00 грн.

Згідно п.2, п.3 Додаткового від 17.07.2023 рокуКлієнт зобов`язується погасити частину основного боргу за Договором у сумі 4290,00грн у термін до 23.07.2023 року, аТовариство звільняє Клієнта від обов`язку сплатити решту частину основного боргуза Договором у сумі 10010,00 грн.

У порушення вимог ст.ст. 509, 526, 1054 ЦК України, Відповідач не виконав своїзобов`язання не вносив платежі, передбачені умовами кредитного договору, наповернення отриманих коштів, також сплату процентів за користування кредитом. Узв`язку із відсутністю здійснення платежів на виконання умов кредитного договору уВідповідача утворилася заборгованість за кредитним договором.

13.09.2023 року ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» та ТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал», керуючись главою 47 ЦК України, уклали Договір факторингу №ККЛУ-13092023 від 13.09.2023 року.

Згідно вищевказаного Договору, та у відповідності до ст. 512 ЦК України, ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» набуло статусу Нового Кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які були боржниками ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА», включно і до ОСОБА_1 за Кредитним договором №3322298 від 11.12.2022 року.

В матеріалах справи є Акт приймання-передачі Реєстру боржників від 13.09.2023 до Договору факторингу №ККЛУ-13092023 від 13.09.2023,Платіжна інструкція від 13.09.2023 за№72659 плата за відступлення права вимоги згідно Договору факторингу, а також Витяг з Реєстру боржників стосовно ОСОБА_1 . Витяг містить такі відомості: номер договору 3322298, дата укладання договору 11.12.2022, дата закінчення договору 06.12.2023, сума виданого кредиту 14300,00 грн, загальна сума заборгованості 88288,20 грн.

Відповідно до Розрахунку заборгованості за Договором №3322298 про надання коштів на умовах споживчого кредиту станом на 13.09.2023 року, заборгованість відповідача перед позивачем становить 88 288,20 грн., а саме: заборгованість за тілом кредиту 14300.00 грн.; заборгованість за відсотками 73988.20 грн. ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» не здійснює нарахування штрафних санкцій за Договором на період, визначений п.6 Перехідних та прикінцевих положень ЗУ «Про споживче кредитування».

14.10.2024 року позивач відправив Укрпоштою відповідачу досудову вимогу від 10.10.2024 за вих.№23053786 щодо необхідності сплатити ОСОБА_1 заборгованість за Кредитним договором №3322298. Відправка досудової вимоги підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, зокрема Описом вкладення до №0504071059462, який містить відтиск штампу відділення Укрпошти з датою відправки.

Таким чином, станом на день звернення позивача до суду, відповідно до наданих позивачем розрахунків, за відповідачем наявна непогашена заборгованість.

Відповідачем, наданий стороною позивача розрахунок заборгованості не спростований, власних розрахунків останнім не подано, тому даний розрахунок судом приймається, як достовірний. На час розгляду справи відповідачем не надано доказів сплати боргу та не спростовано зазначених позивачем обставин.

За змістом статей 626, 628, 629 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідносини, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

В силу статей 525, 526, 530 ЦК України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений законом чи договором строк, одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

На підставі ст. 599 ЦК України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

На підставі ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Згідно із частиною 1 ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

За змістом ст. 1056-1 ЦК України процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облік ової ставки та інших факторів на дату укладення договору.

Статтею 1049 ЦК України передбачено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Відповідно до ч. 1 ст. 1050 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до ст. 625 цього Кодексу.

У зв`язку з вищевказаним, у зв`язку з невиконанням відповідачем зобов`язань по поверненню кредитних коштів за Кредитним договором утворилась заборгованість.

Оскільки заборгованість відповідачем погашена не була ані попередньому кредитору, ані позивачу, відповідачем було отримано кошти за договором кредиту та позичальник не виконав своїх зобов`язань щодо повернення позики згідно з умовами договору, то суд дійшов висновку, що позовні вимоги є законними та обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Статтею 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а тому з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума судового збору в 2422,40 грн.

Керуючись ст.ст. 207, 526, 546, 549, 553, 610, 612, 626, 628, 629, 639, 634, 1054 ЦК України, ст.ст. 2, 10, 49, 76, 77-81, 89, 141, 177, 209, 210, 223, 247, 265, 274, 279, 354 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-Капітал" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-Капітал"(м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, буд. 1, код ЄДРПОУ 35234236) заборгованість за Кредитним договором №3322298 від 11.12.2022 в розмірі 88288,20 грн, яка складається з заборгованості за тілом кредиту - 14300,00 грн, заборгованість за відсотками - 73988,20 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-Капітал"(м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, буд. 1, код ЄДРПОУ 35234236) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 2422,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дняйого проголошення.

Суддя І.Я. Дребот

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення04.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123848603
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —202/12545/24

Рішення від 04.12.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Дребот І. Я.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Дребот І. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні