Ухвала
від 18.12.2024 по справі 192/3553/24
СОЛОНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 192/3553/24

Провадження № 2-о/192/88/24

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

18 грудня 2024 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербина Н.О., ознайомившись в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області з заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Дніпропетровська районна державна адміністрація Дніпропетровської області, як орган опіки та піклування про усиновлення дитини,

В С Т А Н О В И В:

13 грудня 2024 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про усиновлення малолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якої є ОСОБА_4 .

Дослідивши матеріали поданої заяви, суддею було встановлено, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 311, 312, 314 ЦПК України.

Також, ст. 312 ЦПК України передбачено, що суддя під час підготовки справи про усиновлення дитини до розгляду вирішує питання про участь у ній як заінтересованих осіб відповідного органу опіки та піклування, а у справах, провадження в яких відкрито за заявами іноземних громадян, - уповноваженого органу виконавчої влади.

Однак, заявниками вказано невірну назву органу опіки та піклування, повне найменування якого не відповідає його найменуванню, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та яким в даному випадку є Дніпровська районна державна адміністрація Дніпропетровської області.

Окрім цього, відповідно до вимог ч. 3 ст. 312 ЦПК України, до висновку органу опіки та піклування мають бути додані: 1) акт обстеження умов життя заявника, складений за місцем його проживання; 2) свідоцтво про народження дитини; 3) медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток; 4) у випадках, встановлених законом, згода батьків, опікуна, піклувальника дитини, закладу охорони здоров`я або навчального закладу, а також самої дитини на усиновлення.

Проте до Висновку про доцільність усиновлення дитини від 21 листопада 2024 року не додано таких доказів.

Згідно копії свідоцтва про народження малолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено, що її матір`ю є ОСОБА_4 .

Згідно положень ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Визначення заінтересованих осіб у справі є правом заявника, а встановлення належності сторін у справі - обов`язком суду, який виконується під час розгляду справи. Суд процесуально обмежений у повноваженнях щодо залучення нових осіб у справі. Про що зазначено в постанові ВС від 16 жовтня 2019 року у справі № 449/1352/15-ц.

В п. 5 постанови Пленуму ВСУ від 31 березня 1995 року № 5 « Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» вказано, що для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, у кожній справі після її порушення суддя зобов`язаний провести підготовчі дії, передбачені ст.143 ЦПК, зокрема, з`ясувати, які фізичні особи і організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи і підлягають виклику в судове засідання, у необхідних випадках запропонувати заявникові та заінтересованим особам подати додаткові докази на підтвердження заявлених вимог чи заперечень проти них . Залежно від мети встановлення фактів заінтересованими особами в цих справах можуть бути, наприклад, відділи соціального захисту населення - у справах про встановлення факту перебування на утриманні особи, яка померла, для призначення пенсії заявникові; інші спадкоємці - у справах про встановлення факту прийняття спадщини; органи внутрішніх справ - у справах про встановлення факту родинних відносин для вирішення питання про належність до громадянства України; органи страхування - у справах про встановлення факту належності страхового свідоцтва.

Так, в заяві не вирішено і питання щодо залучення до участі у справі в якості заінтересованої особи матері дитини - ОСОБА_4 .

Також в заяві вказано, що згідно наказу від 13 серпня 2024 року № 66 «Про тимчасове влаштування малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 », дитина була влаштована в родину заявників з 14 серпня 2024 року. Разом з тим не вказано період з якого заявники перебувають на обліку як кандидати на усиновлення.

Таким чином заявникам необхідно обґрунтувати свої вимоги, зазначити всі відомі обставини та докази що їх підтверджують, оскільки від змісту заяви залежать дії судді при вирішенні питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи.

Статтею 294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом.

Статтею 175 ЦПК України передбачено вимоги до позовної заяви, яким повинна відповідати і заява, що розглядається в порядку в поряду окремого провадження.

Частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи положення ст.ст. 294, 311 ЦПК України, існують підстави для залишення заяви без руху з наданням заявникам строку на усунення недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 185, 187, 260, 294, 311, 312, 313, 314, ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Дніпропетровська районна державна адміністрація Дніпропетровської області, як орган опіки та піклування про усиновлення дитини, - залишити без руху.

Надати заявникам строк для усунення недоліків не більше десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.

Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків заяви у встановлений строк, заява буде визнана неподаною та повернена, а також те, що виконання ухвали вчинюється шляхом подання заяви в новій редакції з усуненими недоліками з копіями для всіх учасників справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Н. О. Щербина

СудСолонянський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123849302
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —192/3553/24

Рішення від 22.01.2025

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

Рішення від 22.01.2025

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

Ухвала від 26.12.2024

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні