Ухвала
від 18.12.2024 по справі 930/1671/24
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/1671/24

Провадження №2-во/930/45/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.12.2024 року м. Немирів

Немирівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Царапори О.П.

при секретарі: Поліщук Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові питання про виправлення описки у рішенні Немирівського районного суду Вінницької області від 21.10.2024 року у цивільній справі № 930/1671/24, за позовом ОСОБА_1 до Немирівської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Немирівського районного суду перебувала цивільна справа, за позовом ОСОБА_1 до Немирівської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

17.12.2024 року від позивача на адресу суду надійшла заява про виправлення описки, яка мотивована тим, що при виготовленні рішення суду допущено описку, а саме у резолютивній частині рішення невірно зазначено спосіб прийняття спадщини, а саме за зповітом.

Згідно зі ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

Аналізуючи зміст наведеної статті, вбачається, що описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків, номерів. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.

В даному випадку є доцільним вирішення питання внесення виправлень до судового рішення без повідомлення учасників справи.

У відповідності до вимог п.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання усіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Рішенням Немирівського районного суду Вінницької області від 21.10.2024 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Немирівської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задоволено.

Визначено для ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий 07.06.2021 органом № 0527, РНОКПП НОМЕР_2 , додатковий строк тривалістю в два місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що допущена описка має вагоме значення, проте є технічною та будь-яким чином не впливає на суть прийнятого рішення.

Дослідивши матеріали цивільної справи, беручи до уваги, що при постановленні рішення суду по вказаній цивільній справі була допущена описка, а її виправлення не вплине в цілому на зміст рішення, суд вважає необхідним виправити дану описку.

На підставі наведеного, керуючись статтею 269 ЦПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Виправити описку, допущену у рішенні Немирівського районного суду Вінницької області від 21.10.2024 року у цивільній справі № 930/1671/24, за позовом ОСОБА_1 до Немирівської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Вірно вважати другий абзац резолютивної частини рішення:

«Визначити для ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий 07.06.2021 органом № 0527, РНОКПП НОМЕР_2 , додатковий строк тривалістю в два місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за заповітом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .»

Ухвала є невід`ємною частиною судового рішення, у яке вноситься виправлення описки.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя О.П. Царапора

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123851657
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —930/1671/24

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Рішення від 21.10.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 25.06.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні