Справа №672/1064/24
Провадження №2-о/672/71/24
У Х ВАЛА
16 грудня 2024 року м. Городок
Городоцький районний суд Хмельницької області у складі:
головуючої судді Пономаренко Л.Е.,
присяжних: Чернишової Р.І., Артемчук І.О.,
за участю: секретаря судового засідання Шкробот К.І.,
заявника ОСОБА_1 ,
адвоката Бушміної Є.П.- Чухась М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Городку Хмельницької області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, заінтересована особа: Орган опіки та піклування Сатанівської селищної ради Хмельницької області,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаною заявою, в якій просить суд визнати недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та встановити над нею опіку, призначивши його опікуном.
Заявник в судовому засіданні заявив клопотання про призначення по справі судово-психіатричної експертизи з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 ..
Представник заінтересованої особи - Органу опіки та піклування Сатанівської селищної ради Хмельницької області в судове засідання не з`явився, від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Представник ОСОБА_2 -адвокат Чухась М.С. заявлене клопотання підтримала.
Відповідно до ч.1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Як видно з висновків лікарських комісій медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу №65 від 29.01.2024 та №316 від 22.07.2024 хвора ОСОБА_2 1940 р.н. являється інвалідом II групи, потребує постійного стороннього догляду, за рівнем обмеження життєдіяльності встановлено: обмеження самообслуговування; обмеження здатності до орієнтації; обмеження здатності до спілкування; обмеження здатності контролювати свою поведінку.
Суд вважаєклопотання пропризначення усправі судовоїпсихіатричної експертизиобґрунтованим,та увідповідності доположень ст.103ЦПК України, приходить до висновку про можливість його задоволення.
Крім того, згідно ч.5 ст.103 ЦПК України, учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Згідно п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1972 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним» судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання: 1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК Українипровадження у справі зупиняється на час проведення експертизи. Враховуючи, що для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, суд вважає, що на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 103, 252, 260, 298 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про призначення у справі судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити по справі за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, заінтересована особа: Орган опіки та піклування Сатанівської селищної ради Хмельницької області, судово-психіатричну експертизу, на розгляд якої поставити наступні питання:
1.Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , психічним захворюванням?
2.Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
3. Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням стану її здоров`я брати участь у судових засіданнях під час розгляду цієї справи?
Надати в розпорядження експертів медичну документацію на ОСОБА_2 -диспансерну карту та матеріали цивільної справи №672/1064/24.
Проведення експертизи доручити експертам Хмельницької філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (32120, с.Скаржинці Розсошанська ОТГ Хмельницького району Хмельницької області.)
Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст.384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
На період проведення експертизи зобов`язати підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності всебічно сприяти проведенню експертизи, надавати в користування експертам всю необхідну інформацію з питань, поставлених перед експертами, необхідних для проведення експертизи.
Провадження по справі зупинити на час проведення судово-психіатричної експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Хмельницького апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, підлягає негайному виконанню, а її оскарження не зупиняє її виконання.
Суддя Л.Е.Пономаренко
Присяжні: Р.І.Чернишова
І.О.Артемчук
Суд | Городоцький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123855004 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Городоцький районний суд Хмельницької області
Пономаренко Л. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні