Справа № 674/1915/24
Провадження № 3/674/723/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2024 року м.Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Шафікова Ю.Е., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Батальйону патрульної поліції Кам`янець-Подільського району УПП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , пенсіонера,-
за вчинення адміністративнихправопорушень передбаченихст.122-4та ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
В провадження Дунаєвецькогорайонного судуХмельницької областінадійшли справипро адміністративніправопорушення відносно ОСОБА_1 №674/1915/24, за ст.122-4 КУпАП та №674/1914 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дані справи об`єднано в одне провадження, оскільки правопорушення вчинені однією і тією ж особою, які розглядаються одним і тим же органом (судом). Об`єднаній справі присвоєно №674/1915/24.
24 листопада 2024 року о 14 год. 00 хв. Хмельницька область, Кам`янець-Подільський район с.Держанівка вул. Центральна,1 ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом SKODA RAРID, номерний знак НОМЕР_1 , не був уважним, не стежив за змінами дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху та допустив виїзд за межі дорожнього полотна із подальшим зіткненням із зупинкою громадського транспорту. При ДТП транспортний засіб та зупинка громадського транспорту отримали механічні ушкодження з матеріальними збитками, чим порушив п.2.3б, 12.1 Правил Дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.124 КУпАП.
Крім того, 24 листопада 2024 року о 14 год. 00 хв. Хмельницька область, Кам`янець-Подільський район с.Державнівка вул. Центральна,1 ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом SKODA RAРID, номерний знак НОМЕР_1 , будучи учасником ДТП залишив місце пригоди, чим порушив п.2.10а Правил Дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.122-4 КУпАП.
До судового засідання ОСОБА_1 подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, свою вину визнає повністю, в скоєному щиро розкаявся.
Суд дійшоввисновку,що,вина ОСОБА_1 у вчиненніадміністративних правопорушень,передбачених ст.ст.124,122-4 КУпАП, доведена.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.
Відповідно до вимогст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими засобами.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух»встановлено, що учасники дорожнього руху зобов`язанні знати і неухильно дотримуватися вимог цьогозакону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Відповідно до п. 12.1 ПДР України визначено, що час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Відповідно до п.2.3 б ПДР України водій повинен бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Відповідно доп.2.10а ПДР України у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний: а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Статтею 124 КУпАПпередбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена відповідальність за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди.
Скоєння ОСОБА_1 правопорушень, крім визнання вини, підтверджується матеріалами справи про адміністративнеправопорушення, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення, схемою ДТП, письмовими поясненнями, актом огляду транспортного засобу та фототаблицями.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність, відповідно дост.34КодексуУкраїни проадміністративні правопорушення,є щире каяття.
Відповідно до ст.35 КУпАП обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_1 не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню його вини, обставин, що пом`якшують його відповідальність, вважаю, що стягнення у виді штрафу, відповідає вимогам ст.23,33 КУпАПі є співмірним скоєному. Накладання такого стягнення відповідає принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу.
Відповідно до ч.1ст.40-1 КУпАПу разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір.
На підставі вищевикладеного, керуючисьст.ст.40-1, 283, 284КодексуУкраїни проадміністративні правопорушення,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,винним увчиненні адміністративних правопорушень,відповідальність заякі передбаченаст.ст.124,122-4Кодексу Українипро адміністративніправопорушення та напідставі ч.2ст.36КУпАП накластиадміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 3400 ( три чотириста) гривень.
У разінесплати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 штрафу протягом п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу або протягом п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення апеляційної скарги без задоволення стягнути подвійний розмір штрафу в розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) гривень.
Штраф стягнути на користь держави (отримувач коштів - ГУК у Хмельницькій області /21081300; код ЄДРПОУ отримувача - 37971775; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA748999980313060149000022001; код класифікації доходів бюджету - 21081300).
Стягувач: Дунаєвецький районний суд Хмельницької області, (32400, Хмельницька область, Кам`янець-Подільський район, м.Дунаївці, вул.Красінських,11), ідентифікаційний код юридичної особи 02886999.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. (отримувач коштів - ГУК у м.Києві / м.Київ / 22030106; код ЄДРПОУ отримувача - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Стягувач: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5 , код ЄДРПОУ- 26255795.
Відповідно дост.307КУпАПштраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно дост.308 КУпАПу разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Апеляційна скарга подається до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Термін пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідноЗакону України «Про виконавче провадження».
Суддя Ю. Е. Шафікова
Суд | Дунаєвецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123855035 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди |
Адмінправопорушення
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Шафікова Ю. Е.
Адмінправопорушення
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Шафікова Ю. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні