Ухвала
від 18.12.2024 по справі 515/1649/24
САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 515/1649/24

Провадження № 2/513/1219/24

Саратський районний суд Одеської області

У ХВ АЛ А

18 грудня 2024 року Саратський районний суд Одеської області у складі: судді Бучацької А.І., за участю: секретаря судового засідання Русавської Н.В., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в селищі Сарата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки та піклування Татарбунарської міської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, про позбавлення батьківських прав,

В С Т А Н О В И В:

у жовтні 2024 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до Татарбунарського районного суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 , в якому просить позбавити останнього батьківських прав стосовно дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Позовні вимоги обґрунтувала тим, що позивачка та відповідач перебували у шлюбі, в якому мають дочку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішенням Татарбунарського районного суду Одеської області від 17 травня 2021 року шлюб між ними розірвано. Після розлучення дитина залишилась проживати з матір`ю. Судовим наказом Татарбунарського районного суду Одеської області від 05 лютого 2021 року з відповідача стягнуто аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частки від його заробітку до повноліття дитини.

З 2021 року відповідач зв`язок з дитиною не підтримує, матеріальної допомоги не надає, участі у розвитку не приймає, тим самим повністю ухилився від виконання батьківських обов`язків. Будь-яких перешкод для виконання відповідачем батьківських прав та обов`язків позивачка не чинить. Проте за весь час відповідач свідомо ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню та утриманню дитини.

Розпорядженням в.о. голови Татарбунарського районного суду Одеської області від 24 жовтня 2024 року матеріали позовної заяви передано до Саратського районного суду Одеської області Одеської області.

Після надходження та реєстрації зазначених матеріалів, відповідно до ст.ст. 14, 33 ЦПК України автоматизованою системою документообігу суду, головуючою суддею у справі визначено суддю Саратського районного суду Одеської області Бучацьку А.І.

Ухвалою Саратського районного суду Одеської області від 11 листопада 2024 року відкрито провадження у цивільній справі, справу вирішено розглядати в загальному позовному провадження, призначено підготовче засідання (а.с. 47).

18 грудня 2024 року представник позивачки адвокат Дукін С.В. подав клопотання про направлення справи до розгляду за підсудністю до Татарбунарського районного суду Одеської області. Клопотання обґрунтував тим, що в Татарбунарському районному суді Одеської області вже двоє суддів приступили до роботи. Крім того, учасники справи проживають на території колишнього в Татарбунарського району Одеської області та в період дії воєнного стану не мають можливості вільно пересуватись.

Розглянувши клопотання, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її перебування.

Як встановлено з відповіді № 894909 від 08.11.2024 року з Єдиного державного демографічного реєстру, відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Отже справа не відноситься до територіальної юрисдикції (підсудності) Саратського районного суду Одеської області, а підсудна Татарбунарському районному суду Одеської області.

У розпорядженні в.о. голови Татарбунарського районного суду Одеської області зазначено, що підставою для направлення справи до Саратського районного суду Одеської області стало те, що в Татарбунарському районному суді Одеської області неможливо провести повторний автоматизований розподіл судової справи між суддями та утворити новий склад суду для судового розгляду цивільної справи № 515/1649/24.

Ураховуючи зміст та характер спірних правовідносин, а також те, що на дату підготовчого засідання в Татарбунарському районному суді Одеської області працюють троє суддів, з метою недопущення порушень правил підсудності, приходжу до висновку, що справа підлягає розгляду з дотриманням правил підсудності в порядку, визначеному ст. 27 ЦПК України.

Згідно з частиною 1 ст.8 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

Розгляд справ судами з порушенням правил підсудності є порушенням п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, оскільки такі суди не є встановленими процесуальним законом для такого розгляду.

У пункті 24 рішення ЄСПЛ "Сокуренко і Стригун проти України", Суд наголосив, що, як було раніше визначено, фраза "встановленого законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.

Пунктом 1 частини 3 статті 376 ЦПК України встановлено, що порушення норм процесуального права є обов`язковою підставою для скасування судового рішення суду першої інстанції та ухвалення нового судового рішення, якщо справу розглянуто неповноважним складом суду.

Згідно з п.1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Відповідно до ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим кодексом підсудністю, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження.

Таким чином, клопотання представника позивачки є обґрунтованим та справу належить передати на розгляд до суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідача - до Татарбунарського районного суду Одеської області.

Керуючись ст.27, п.1 ч.1, ч.3 ст.31, ст. ст. 258- 261 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

клопотання представника позивачки задовольнити. Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки та піклування Татарбунарської міської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, про позбавлення батьківських прав - передати за підсудністю до Татарбунарського районного суду Одеської області.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання суддею.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя А. І. Бучацька

СудСаратський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено20.12.2024
Номер документу123856217
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —515/1649/24

Ухвала від 14.01.2025

Цивільне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Олійник К. І.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні