Ухвала
від 17.12.2024 по справі 161/23015/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/23015/24

Провадження № 2/161/5833/24

У Х В А Л А

про залишення без руху

17 грудня 2024 року місто Луцьк

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Антіпова Т.А., вивчивши матеріали позовної заяви Волинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ПЕРША», ОСОБА_1 про відшкодування майнової шкоди внаслідок ДТП, -

ВСТАНОВИВ:

13.12.2024 року Волинська філія Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» звернулось до суду із вказаною позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідачів на користь позивача ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Волинської філії 188 227, 94 грн.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ЦПК України, суд доходить висновку про необхідність залишення її без руху з наступних підстав.

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (частина перша статті 4 Цивільного процесуального кодексу України.

Відповідно до частини третьої статті 175 Цивільного процесуального кодексу України зокрема, передбачено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Під час вивчення матеріалів справи, поданих разом із заявою, було встановлено, що дана заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, а саме відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подаються засвідчений витяг з нього.

Разом з тим, у своєму позові позивач зазначає, що сума страхового відшкодування відповідно до договору (полісу ОСЦПВВНТЗ) за матеріалами цієї справи становить 160 000 (сто шістдесят тисяч) гривень, 21 152,89 грн з яких страховиком відповідачем ПАТ «Страхова компанія «ПЕРША» відшкодовано до звернення із позовом до суду в добровільному порядку. Тому, до СК «ПЕРША» підставною залишається вимога про відшкодування на користь Позивача 138 847,11 грн (сто тридцять вісім тисяч вісімсот сорок сім гривень 11 копійок) (160 000,00 21 152,89).

Всупереч вищевказаному, позивач на підтвердження обставин, на яких ґрунтує позовні вимоги, не додав до позовної заяви належних та допустимих доказів, а саме документів, що підтверджують перерахування коштів ПАТ «СК «ПЕРША» на рахунок ТОВ «Газорозподільні мережі України» в рахунок добровільного відшкодування суми матеріальної шкоди.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно подати до суду докази добровільної сплати коштів ПАТ «СК «ПЕРША» на рахунок ТОВ «Газорозподільні мережі України» в розмірі 21152,89 грн..

Одночасно суд роз`яснює, що у випадку неможливості самостійно подати вищезазначені докази, позивач має право звернутися до суду з клопотанням про їх витребування.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що позивачем подано позовну заяву без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, про які зазначено вище, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху для усунення вказаних недоліків в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Позовну заяву Волинська філія Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ПЕРША», ОСОБА_1 про відшкодування майнової шкоди внаслідок ДТП залишити без руху.

Копію ухвали про залишення заяви без руху надіслати заявникові.

Надати заявнику строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків - десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, заява вважатиметься не поданою та буде повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Ухвала суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області Т.А. Антіпова

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено20.12.2024
Номер документу123856671
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —161/23015/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Антіпова Т. А.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Антіпова Т. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні