провадження №2/279/2335/24
Справа № 279/6950/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" грудня 2024 р.
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі :
головуючого судді Коваленко В.П.,
секретаря Зубкової І.М.
розглянувши в м. Коростені матеріали цивільної справи №279/6950/24 за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі виконкому Коростенської міської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини ,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернуласядо суду зпозовом провизначення додатковогостроку дляприйняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина за законом, на спадкове майно, а саме земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Межиріцької сільської ради Коростенського району Житомирської області. Однак, вона своєчасно до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини не звернулась, оскільки не володіла ніякими документами на майно спадкодавця, та не знала про їх існування.
Справу розглянуто в порядку загального позовного правадження.
Позивачка подала заяву ,в якій позов підтримала, просила його задоволити. Представник відповідач надав заяву в якій позовні вимоги визнав.
Суд вважає за можливе розглядати дану справу на підставі наявних матеріалів, без фіксації технічними засобами.
Вивчивши матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Коростень Житомирської області помер ОСОБА_2 (свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 , а.с. 9).
Позивачка ОСОБА_1 є рідною дочкою ОСОБА_2 та спадкоємицею за законом (а.с.8).
Частиною 1 ст. 1269 ЦК України встановлено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Упродовж строку, який наданий законом для прийняття спадщини позивач ОСОБА_1 , не звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті свого батька, оскільки не володіла ніякими документами на майно спадкодавця, та не знала про їх існування.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
За вимогами ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відтак, якщо спадкоємець пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, закон надає йому право на звернення до суду з позовом про визначення додаткового строку на подання такої заяви.
Пленум Верховного Суду України в постанові №7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» в п.24 розяснив , що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку , суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, повязані з обєктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Законодавцем не надається ніякого значення тривалості періоду,який пройшов з дня закінчення строку для прийняття спадщини, що не виключає можливості подачі до нотаріуса заяви про прийняття спадщини за наявності поважності причин його пропуску, також і після спливу значної кількості часу.
При таких обставинах суд вважає, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, а тому позовні вимоги задовольняє.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1270 , 1272 ЦК України, ст.ст. 263,268 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) , додатковий строк тривалістю в два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 , обчислювати з дня набрання цим рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення .
Суддя: В.П.Коваленко
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123857066 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Коваленко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні