Справа № 291/1481/24
Провадження №2/291/544/24
У Х В А Л А
17 грудня 2024 року селище Ружин
Ружинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Гарбарук І.М.,
за участю секретаря судового засідання Колесник Р.Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в с-щі Ружин в порядку загального позовного провадження цивільну справу №291/1481/24 за позовом ОСОБА_1 , інтереси якого представляє представник позивача-адвокат Єрмак О.В., до ОСОБА_2 про визнання батьківства,
ВСТАНОВИВ:
19.11.2024 на адресу суду надійшов вказаний позов.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.11.2024 головуючою суддею визначено Гарбарук І.М.
27.11.2024 від Ружинської селищної ради надійшли відомості щодо зареєстрованого місця проживання відповідача.
Ухвалою суду від 28.11.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання..
В підготовче засідання призначене на 17.12.2024 учасники справи не з`явились, клопотань та заяв до суду не надходили.
Разом з матеріалами справи, як доказ встановлення батьківства дитини ОСОБА_3 , представником позивача ОСОБА_4 долучено копію висновку молекулярно-генетичного дослідження.
Згідно роз`яснень, які містяться у постанові Верховного Суду від 25 серпня 2020 року по справі №478/690/18, висновок судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи є підставою для категоричного висновку для визнання батьківства, оскільки ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини і його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства.
Відповідно до вимог ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу.
З огляду на зазначене, оцінивши в сукупності всі обставини справи, зважаючи на предмет позовних вимог у даній справі та обсяг доказів, якими підтверджуються підстави позову, з метою повного, об`єктивного та всебічного розгляду цивільної справи, встановлення дійсних обставин справи, суд приходить до висновку про необхідність витребування оригінал висновку молекулярно-генетичного дослідження.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, зокрема визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу.
Згідно з п. 2 ч.2 ст. 223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав, зокрема, перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
За змістом ч. 9 ст. 223, ч. 2ст. 258 ЦПК Українипитання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви у випадках передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
З метою забезпечення повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне розгляд справи відкласти.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 84, 95, 197, 198 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Розгляд цивільної справи №291/1481/24 за позовом ОСОБА_1 , інтереси якого представляє представник позивача-адвокат Єрмак О.В., до ОСОБА_2 про визнання батьківства, відкласти на14 січня 2025 року о 16:00 год.
Підготовче засіданнявідбудеться уприміщенніРужинського районного суду Житомирської області (вул. Соборна, 37, с-ще Ружин, Бердичівський район, Житомирська область, 13601).
Витребувати у позивача ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) оригінал висновку молекулярно-генетичного дослідження №43410 від 12.07.2024.
Витребувані судом докази подати до 14.01.2025.
Відповідно до ч.ч. 5-9 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Про час та місце розгляду справи по суті повідомити учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ружинського районного суду
Житомирської області І.М. Гарбарук
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123857271 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Гарбарук І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні