Ухвала
від 17.12.2024 по справі 362/8475/24
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 362/8475/24

провадження № 2-о/362/247/24

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

17.12.2024

Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі судді Поповича О.В. перевірив на предмет відповідності вимогам закону матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім`ї Васильківської міської ради, ОСОБА_2 , про усиновлення дитини й

установив:

17 грудня 2024 року до суду надійшла зазначена заява.

Дослідивши заяву та додані до неї документи, суд виходить з такого.

Згідно з частиною третьою статті 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

При вирішенні питання про прийняття заяви про усиновлення в порядку окремого провадження суд ураховує, що заява повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим статтями 175, 177 ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим статтями 310-313 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи:

1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;

2) медичний висновок про стан здоров`я заявника;

3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;

4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;

5) інші документи, визначені законом.

Відповідно до частини першої статті 312 ЦПК України суддя під час підготовки справи про усиновлення дитини до розгляду вирішує питання про участь у ній як заінтересованих осіб відповідного органу опіки та піклування, а у справах, провадження в яких відкрито за заявами іноземних громадян, - уповноваженого органу виконавчої влади.

За приписами частин другої, третьої статті 312 ЦПК України орган опіки та піклування повинен подати суду висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

До висновку органу опіки та піклування мають бути додані:

1) акт обстеження умов життя заявника, складений за місцем його проживання;

2) свідоцтво про народження дитини;

3) медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток;

4) у випадках, встановлених законом, згода батьків, опікуна, піклувальника дитини, закладу охорони здоров`я або навчального закладу, а також самої дитини на усиновлення.

Суд у разі необхідності може вимагати подання інших документів.

Матеріали заяви не містять:

- актуального документу, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням, у якому проживає заявник;

- довідки з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копії декларації про доходи заявника за періоди, що передують наданій інформації (надана довідка з роботи охоплює лише період з липня по листопад 2024 року).

Крім того, додана до заяви копія рішення про позбавлення батьківських прав батька дитини не містить відмітки про набрання відповідним судовим рішенням законної сили.

Також заявником не надано характеристику з місця проживання, роботи.

Окрім наведеного, згідно з пунктом 3 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» наявність на утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років є підставою для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Так само, ця обставина є підставою для звільнення з військової служби відповідно до пункту 3 частини дванадцятої статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу».

Тобто, усиновлення дитини може вплинути на інтереси відповідних органів військового керівництва чи комплектування та соціальної підтримки, а тому заявнику належить надати відомості щодо його належності до військової служби чи відомості щодо військового обліку для вирішення питання для залучення відповідного суб`єкта у якості заінтересованої особи.

Оскільки справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, то відповідно до частини першої статті 185 ЦПК України заяву належить залишити без руху на надати заявнику строк для усунення її недоліків шляхом приведення у повну відповідність до вищенаведених законодавчих вимог.

Керуючись статтею 185 ЦПК України, суд

постановив:

1. Залишити без руху заяву.

2. Надати заявнику строк у десять днів із дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків заяви, наведених у мотивувальній частині ухвали.

3. Направити (вручити) заявнику копію цієї ухвали.

4. Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не оскаржується.

Суддя О.В. Попович

СудВасильківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123857609
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —362/8475/24

Ухвала від 14.01.2025

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Попович О. В.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Попович О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні