Ухвала
від 17.12.2024 по справі 542/2252/24
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про залишення позовної заяви без руху

17 грудня 2024 року справа № 542/2252/24

провадження № 2/542/647/24

Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Кашуба М.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області про поділ майна та припинення спільної часткової власності, визнання права власності на окремий об`єкт нерухомого майна, що складає одиницю,

в с т а н о в и в :

Позивачка звернулася до суду із позовною заявою до Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області, у якій просила:

- поділити в натурі будинок за адресою: АДРЕСА_1 та припинити право спільної часткової власності ОСОБА_1 на належну їй на праві приватної власності частини житлового будинку з частиною господарських будівель і споруд;

- визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на окремий об`єкт нерухомого майна, що складає одиницю за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: частина житлового будинку «А 1» в скаладі приміщень: веренда І площею 6,5 м2, комора ІІ площею 3,0 м2, кухня «1-1» площею 12,6 м2, кімната «1-2» площею 12,5 м2, загальною площею 34,6 м2, в тому числі житлова 12,5 м.2.

Однак, дослідивши матеріали справи, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.

Згідно зчастиною 1статті 4ЦПК України,кожна особамає правов порядку,встановленомуцим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частиною 4 статті 177 ЦПК визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1статті 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з частинами 1, 2статті 9цьогожЗакону судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

З матеріалів позовної заяви встановлено, що предмет позову фактично містить одну матеріально-правову вимогу майнового характеру та одну вимогу немайнового характеру.

Законом України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви майнового характеру передбачена сплата судового збору у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до суду позовної заяви немайнового характеру передбачена сплата судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн на дату звернення до суду з позовною заявою.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Отже, за вимогу немайнового характеру позивачці слід сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що загальна оцінка вартості спірного майна становить 216250,00 грн та відповідно вказана сума є ціною позову.

Отже, сума судового збору за вимогу майнового характеру становить 2162,20 грн.

Таким чином, загальна сума судового збору становить 3373,70 грн.

Натомість позивачкою сплачено судовий збір у розмірі 2422,40 грн, тобто не доплачено 951,30 грн.

Крім того, за змістом положень п. 5 та 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Частиною 5 ст. 177 ЦПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Однак, в порушення вимог вказаних норм, позивачка, визначаючи відповідачем Новосанжарську селищну раду Полтавського району Полтавської області посилалась на те, що співвласницею іншої частини спірного нерухомого майна є ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Водночас, до матерілаів позовної заяви позивачкою надано довідку виконавчого комітету Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області № 188/16.3-48 від 02.05.2024, згідно з якою інша частина спірного житлового будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 належала ОСОБА_3 .

Разом з тим, з наданої до позовної заяви довідки виконавчого комітету Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області № 211/16.3-48 від 14.05.2024 вбачається, що померла ОСОБА_2 була власницею частини житлового будинку за іншою адресою, а саме: АДРЕСА_2 .

З наведеного слідує, що позивачою надано до суду суперечливі та взаємовиключні відомості, які позбавляють суд можливості дійти висновку, що заява підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

З наведеного слідує, що позовну заяву подано до суду без додержання вимог ст. 175 та 177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, щопозовнузаяву подано без додержаннявимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягомп`ятиднів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишенняпозовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишенняпозовної заяви без рухузазначаютьсянедолікипозовної заяви, спосіб і строк їхусунення, який не можеперевищувати десяти днів з дня врученняухвали про залишенняпозовної заяви без руху.

За таких обставин, данупозовну заявуслідзалишити без руху та надатипозивачці строк для усуненнязазначенихнедоліків.

Судом при постановленніухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступностіправосуддя та справедливого судового розглядукожна держава-учасниця цієї Конвенціївправі встановлювати правила судовоїпроцедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, змістяких - не допуститисудовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Крузпроти Польщі» від 19 червня 2001 року.

У вказанихРішенняхзазначено, що право на суд не є абсолютним. Вономоже бути підданеобмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребуєрегулювання з боку держави.

У зв`язку з наведеним, вказанівимоги суду не є порушенням права на справедливийсудовийзахист та не можутьвважатисяобмеженням права доступу до суду.

Звертаєтьсяувага позивачки на те, щоякіснапідготовкасправи до розгляду, спрямована в першу чергу на захистінтересів самих учасниківсправи.

Керуючисьстаттями 175, 177, 185 ЦПК України, суд,-

п о с т а н о в и в:

Позовнузаяву ОСОБА_1 до Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області про поділ майна та припинення спільної часткової власності, визнання права власності на окремий об`єкт нерухомого майна, що складає одиницю залишити без руху.

Надати позивачці строк для усунення вищевказаних недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали суду.

Роз`яснити, що в разіневиконанняухвали суду у встановлений строк, позовназаява буде вважатися неподаною і повернута особі, яка її подала.

Копіюухвалинаправитипозивачці.

Ухвала набираєзаконноїсили з моменту їїпідписаннясуддею.

Ухвала не підлягаєоскарженнюокремовідрішення суду.

СуддяНовосанжарського районного суду

Полтавськоїобласті Кашуба М. І.

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено20.12.2024
Номер документу123858375
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —542/2252/24

Ухвала від 26.12.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні