Ухвала
від 10.12.2024 по справі 760/31731/24
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/31731/24

1-кс/760/15004/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2024 року м. Київ

Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Солом`янського районного суду м. Києва клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про продовження строку обов`язків у зв`язку із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені 10.06.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024100000000230 у відношенні:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Люботин Харківської області, громадянки України, з вищою освітою, працюючої бухгалтером в ТОВ «МІДАС», не заміжньої, зареєстрованої та мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 111-2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва надійшло вказане клопотання, в обґрунтування якого зазначено, що Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області розслідується кримінальне провадження № 42024100000000230, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.06.2024, за підозрою ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що громадянка України, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, уродженка м. Люботин Харківської області, раніше не судима, працююча на посаді бухгалтера ТОВ «МІДАС», яка зареєстрована та фактичного проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 обгрунтвоано підозрюється у вчиненні нею пособництва державі-агресору, а саме умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільного збору, підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам окупаційної адміністрації держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Досудовим розслідування встановлено, що 13.08.1996 за адресою: м. Харків, проспект Московський (Героїв), будинок 199Б, зареєстроване ТОВ «МІДАС» (код ЄДРПОУ 24347043). Вказана юридична особа здійснює господарську діяльність з оптової торгівлі машинами й устаткуванням для добувної промисловості та будівництва (КВЕД 46.63). Згідно зі статутними документами керівником та генеральним директором ТОВ «МІДАС» є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який в свою чергу є засновником та кінцевим бенефіціарним власником зазначеного товариства з обмеженою відповідальністю.

Крім того, основним торговим партнером ТОВ «МІДАС» є ООО «НВП Вариконд» (Код підприємства - 3123322081), яке зареєстровано 16.04.2013 року за адресою: м. Белгород, вул. Магистральная, буд. 55, каб. 8-1, генеральним директором та засновником вказаного російського підприємства є громадянин РФ ОСОБА_8 , основним видом діяльності якого є «Торговля оптовая прочими машинами, оборудованием и принадлежностями», а також ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ» (Код підприємства - 00709202210261), яке зареєстровано 11.03.2019 року за адресою: Республіка Киргизстан, м. Бішкек, вул. Київська, буд. 112, директором якого є ОСОБА_9 , основним видом діяльності є: «Розничная дистанционная торговля (по почте и через Интернет).

Так, 20 лютого 2014 року російською федерацією розпочато ведення агресивної війни проти України, здійснення підривної діяльності, в тому числі, і шляхом вторгнення підрозділів збройних сил рф на територію півострова Крим, захоплення державних установ та організацій, військових частин.

Постановою ради федерації федеральних зборів рф «Про використання збройних сил російської федерації на території України» від 01 березня 2014 року № 48-СФ за результатами звернення президента рф, виходячи з інтересів безпеки життя громадян рф, особового складу військового контингенту збройних сил рф, що дислокується на території України (АР Крим), надано згоду президенту рф на використання збройних сил рф на території України.

24.02.2022 Збройними силами Російської Федерації здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України та розпочато ведення агресивної війни проти України, захоплення її території, яке на даний час триває.

У зв`язку з чим, Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022, який продовжено і діє на даний час.

Факт повномасштабного збройного вторгнення не приховувався владою Російської федерації, а також установлений рішеннями міжнародних організацій, зокрема Резолюцією Генеральної асамблеї ООН ES-11/1 від 02.03.2022 «Про агресію проти України», п. п. 1, 3 Висновку 300 (2022) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Наслідки агресії російської федерації проти України», п. п. 17, 18 наказу від 16.03.2022 за клопотанням про вжиття тимчасових заходів у справі «Звинувачення в геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» (Україна проти РФ та ін.)».

В подальшому постановою Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України за № 18 від 24.02.2022 з рф заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків з державою-агресором.

27.09.2022 Постановою КМУ №1076 «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію російської федерації» заборонено вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), торговельною країною та/або країною призначення яких є російська федерація.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 42 Конституції України закріплено, що кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

В свою чергу, після початку повномасштабного вторгнення ЗС РФ на територію України, ОСОБА_7 , у період з 24 лютого 2022 року по вересень 2023 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, достовірно знаючи про те, що на території України введено воєнний стан, а також про те, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України за № 18 від 24.02.2022, з РФ заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків, а також про введення в дію Указів Президента щодо накладення санкцій на фізичних та/або юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність з державою агресором або їй допомагають (у будь-якій формі), переслідуючи мотиви, які спрямовані на надання матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, які можуть використовуватись у військово-промисловій сфері на розвиток військово-промислового комплексу РФ, які виразились в постачанні інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації з території України, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора та у взаємодії з державою-агресором, в тому числі надання послуг і робіт, постачання товарів на користь РФ чи контрольованих РФ підприємств є незаконним та призведе до сплати податкових зобов`язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу сприятиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора, вирішив в обхід застосованих відносно держави-агресора Україною та США санкцій на ведення господарської діяльності та експорт будь-яких товарів, налагодити протиправний механізм постачання товарів, а саме: частини електродвигунів литі з чавуну або сталі; корпус електродвигуна; електрична апаратура для комунікації та приєднання до електричних кіл на напругу; муфта з`єднувальна, гідравлічні циліндри лінійної дії, призначені для керування стаціонарними механізмами зі зворотно-поступальним і хитним рухом; штовхач гідравлічний та ін. на заздалегідь обумовлене у невстановлений досудовим розслідуванням час ОСОБА_7 за попередньою змовою з бухгалтером ТОВ «МІДАС» ОСОБА_6 та директором ООО «НВП Варикодн» держави-агресора ОСОБА_8 , залучивши до вказаної протиправної діяльності підконтрольне йому підприємство ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ» (Республіка Киргистан), тим самим вирішив провадити господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, забезпечувати російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов`язань та зборів, а відтак сприяти у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України.

Таким чином, за викладених вище обставин у ОСОБА_6 , виник злочинний умисел, направлений на пособництво державі-агресору, а саме умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільного збору, підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам окупаційної адміністрації держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб.

Враховуючи викладені обставини, а також усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних підприємств, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора неможливо ОСОБА_7 залучив до своєї протиправної діяльності довірених осіб з числа діючих працівників належних йому підприємства, які володіють організаторськими здібностями, здатні вирішувати поставлені завдання, успішно організовують та забезпечують ведення результативної роботи, виконують усі накази та розпорядження, володіють професійними знаннями і навичками, мають необхідний досвід роботи для виконання організаційно-розпорядчих та управлінських функцій щодо організації та здійснення господарської діяльності підконтрольних підприємств, у тому числі на території держави-агресора та Республіки Киргистан, зокрема ОСОБА_6 (бухгалтер ТОВ «МІДАС», Україна) та інших осіб з числа співробітників підконтрольного йому підприємства, які розділяючи погляди ОСОБА_7 , за взаємною згодою погодились приймати участь у протиправній діяльності.

Вищевказані особи, усвідомлюючи наслідки своїх суспільно небезпечних дій, добровільно домовились про спільне вчинення злочину, а саме здійснення пособництва державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора.

Разом з тим, ОСОБА_7 за попередньою змовою з ОСОБА_6 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора, у тому числі надання послуг і робіт, постачання товарів на користь РФ чи контрольованих РФ підприємств, а саме: частини електродвигунів литі з чавуну або сталі; корпус електродвигуна; електрична апаратура для комунікації та приєднання до електричних кіл на напругу; муфта з`єднувальна, гідравлічні циліндри лінійної дії, призначені для керування стаціонарними механізмами зі зворотно-поступальним і хитним рухом; штовхач гідравлічний та ін. є незаконним та призведе до сплати податкових зобов`язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу допомагатиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора, а відтак сприятиме у здійсненні військової агресії проти України, для уникнення санкцій РНБО України розробив план дій, необхідний для досягнення мети протиправного механізму, який включав в себе: залучення до вказаної протиправної діяльності осіб, які володіють спеціальними знаннями у торгово-промисловій сфері та зможуть виконувати функції по веденню господарської діяльності на підконтрольному йому підприємстві; підшукання шляхів постачання товарів вироблених в Україні та їх логістики з території України на територію рф шляхом прихованого транзиту товарів через Республіку Киргистан; підшукання логістичних компаній, які здійснюватимуть постачання вказаних товарів на територію рф через митний пункт Республіки Литва; підшукання підприємств (покупців) на території держави-агресора.

Зокрема, ОСОБА_7 будучи директором на ТОВ «МІДАС» здійснював контроль за виробництвом товарів та організовував постачання вироблених товарів на підприємство, яке розташоване на території Республіки Киргистан, підписував договори про поставки та контролював їх виконання, здійснював підшукання логістичних компаній, які постачатимуть вказані товари на територію рф, підшукував довірених осіб, які володіють спеціальними знаннями у торгово-промисловій сфері та зможуть виконувати функції по веденню господарської діяльності на підконтрольних йому підприємствах на території Республіки Киргистан, здійснював контроль за постачанням товарів з території України на територію держави-агресора, вчиняв інші організаційні дії спрямовані на пособництво державі-агресору.

В свою чергу, ОСОБА_7 будучи директором ТОВ «МІДАС» здійснював контроль за доставкою товарів з вказаного товариства на підконтрольне йому підприємство, контролював зберігання вказаного товару, підшукував підприємства та укладав договори з вказаними суб`єктами господарювання, які розташовані на території держави-агресора про купівлю товарів (оптовим постачальником яких є ТОВ «МІДАС») на території держави-агресора, з метою отримання прибутку, вчиняв інші дії спрямовані на пособництво державі-агресору.

Також, ОСОБА_6 будучи бухгалтером ТОВ «МІДАС», усвідомлюючи, що вказане підприємство продовжує господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, забезпечуючи російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов`язань та зборів, а відтак сприяє у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України, у відповідності до її посадових обов`язків здійснювала ведення обліку матеріальних цінностей (товарів), ведення податкового обліку, здійснювала розрахунок і сплату податкових платежів, підготовку необхідних документів для забезпечення дотримання податкового законодавства, контролювала надходження грошових коштів на рахунок підприємства від ООО «НВП Вариконд», як розрахунок за товари, які надійшли на адресу останнього та в подальшому перерахунок вказаних коштів на рахунок ТОВ «МІДАС» від ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ» (Республіка Киргистан), вчиняла інші організаційні дії спрямовані на пособництво державі-агресору.

Так, з метою реалізації злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше квітня 2024 року ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_6 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, користуючись технічним пристроєм, який перебував у його користуванні, під`єднаним до глобальної мережі Інтернет, використовуючи електронну пошту «Gmail» під іменем « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який прив`язав до належного йому номеру мобільного телефону: НОМЕР_1 , вступив в злочинну змову з невстановленою особою, яка користується електронною поштою «Mail.ru» з іменем користувача « ІНФОРМАЦІЯ_4 », з номером мобільного телефону: НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , яка є представником ООО «НВП Вариконд» (Код підприємства - 3123322081, м. Белгород, вул. Магистральная, буд. 55, каб. 8-1), з метою постачання на підприємство ООО «НВП Вариконд» (рф) частини електродвигунів литі з чавуну або сталі; корпус електродвигуна; електрична апаратура для комунікації та приєднання до електричних кіл на напругу; муфта з`єднувальна, гідравлічні циліндри лінійної дії, призначені для керування стаціонарними механізмами зі зворотно-поступальним і хитним рухом; штовхач гідравлічний та ін., оптовим постачальником на території України яких є ТОВ «МІДАС», шляхом прихованого транзиту через підконтрольне ООО «НВП Вариконд» підприємство ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ» розташоване на території Республіки Киргистан.

Надалі, не пізніше квітня 2023 року ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_6 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, продовжуючи реалізацію свого злочинного плану та бажаючи продовження ведення господарської діяльності з ООО «НВП Вариконд» (рф), перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, користуючись технічним пристроєм, який перебував у його користуванні, під`єднаним до глобальної мережі Інтернет з належним ОСОБА_7 номером мобільного телефону НОМЕР_1 , вступив в змову з невстановленою в ході досудового розслідування особою, яка є представником ООО «НПП Вариконд» (рф) з метою підшукання та оренди приміщення для відповідального зберігання товарів вироблених на території України оптовою торгівлею, яких безпосередньо займається ТОВ «МІДАС», які в подальшому поставлятимуться з території України, накопичуватимуться та в подальшому будуть перевозитись на територію держави-агресора.

Крім того, у не пізніше квітня 2023 року ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_6 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою маскування ведення господарської діяльності з ООО «НПП Вариконд» (рф) та приховування транзиту постачання товарів, усвідомлюючи, що ведення такої господарської діяльності можливе лише у взаємодії з державою агресором, шляхом сплати податків, реалізації товарів на її території та надання іншої допомоги, вирішив для реалізації злочинного плану постачати товар через підставну особу на території Республіки Киргизстан, яке буде покупцем товарів вироблених на території України оптовою торгівлею який безпосередньо займається ТОВ «МІДАС».

З цією метою, 11.03.2019 року було створено підприємство ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ» (Код підприємства - 00709202210261, розташоване за адресою: Республіка Киргизстан, м. Бішкек, вул. Київська, буд. 112, директором якого є ОСОБА_9 , основним видом діяльності є: «Розничная дистанционная торговля (по почте и через Интерент)».

Так, у період часу з початку квітня 2023 року по кінець вересня 2023 року, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_6 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою продовження ведення господарської діяльності з ООО «НПП Вариконд» (рф), а також усвідомлюючи, що вказані дії будуть направлені на шкоду Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів у вигляді товарів, а саме: частини електродвигунів литі з чавуну або сталі; корпус електродвигуна; електрична апаратура для комунікації та приєднання до електричних кіл на напругу; муфта з`єднувальна, гідравлічні циліндри лінійної дії, призначені для керування стаціонарними механізмами зі зворотно-поступальним і хитним рухом; штовхач гідравлічний та ін., а також інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам держави-агресора, організував постачання товарів вироблених на території України оптова торгівля яких безпосередньо здійснюється ТОВ «МІДАС» на підприємство ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ» для подальшого їх перевезення на територію держави-агресора.

Внаслідок зазначених вище протиправних дій, у період часу з квітня по вересень 2023 року з компанії ТОВ «МІДАС» на підприємство ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ» виконано наступні постачання товарів:

Згідно митної декларації - МД 23UA807200007887U9 від 28.06.2023 в межах контракту № 1904 від 19.04.2023 де продавцем виступає ТОВ «МІДАС», а покупцем ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ» (адреса: вул. Київська, буд. 112, м. Бішкек, Республіка Киргизстан). Здійснено постачання наступних товарів: Частини електродвигунів литі з чавуну або сталі: Корпус електродвигуна - 30 шт. (по коду УКТЗЕД - 8503009100, вага брутто (кг) - 655, вага нетто (кг) - 652) на суму 7 920 EUR; Електрична апаратура для комутації та приєднання до електричних кіл на напругу не більш як 1000В., не для коаксіальних кабелів та друкованих схем, призначена для з 'єднання кабелів від 30 до 60 мм.: Муфта з`єднувальна МС-2 в зборі - 100 шт. (по коду УКТЗЕД - 8536699090, вага брутто (кг) - 1644,2, вага нетто (кг) - 1616,2) на суму 14 300 EUR; Гідравлічні циліндри лінійної дії, призначені для керування стаціонарними механізмами зі зворотно-поступальним і хитним рухом: Штовхач гідравлічний типу ТГ-1 - 20 шт.; Штовхач гідравлічний типу ТГ - 4 - 10 шт.; Штовхач гідравлічний типу ТГ-6 - 20 шт. (по коду УКТЗЕД - 8412218090, вага брутто (кг) - 2653,6, вага нетто (кг) - 2639,8) на суму 20 150 EUR. Загальна сума згідно митної декларації 42 370 EUR.

Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше квітня 2023 року, невстановлені досудовим розслідуванням особи, з числа співробітників ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ», перебуваючи на території Республіка Киргизстан, на виконання спільного злочинного плану, спрямованого на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних компаній, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), діючи умисно, вступили в змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами з числа представників логістичної компанії розташованої на території Республіки Польща у м. Варшава та використовуючи можливості логістичної компанії організували постачання товарів з території України через ТОВ «МІДАС», а саме: частини електродвигунів литі з чавуну або сталі; корпус електродвигуна; електрична апаратура для комунікації та приєднання до електричних кіл на напругу; муфта з`єднувальна, гідравлічні циліндри лінійної дії, призначені для керування стаціонарними механізмами зі зворотно-поступальним і хитним рухом; штовхач гідравлічний та ін. на територію держави-агресора на адресу ООО «НПП Вариконд».

Внаслідок зазначених вище протиправних дій, у період часу з квітня 2023 по вересень 2023 року з невстановленої в ході досудового розслідування компанії розташованої у м. Варшава на території Республіки Польща на підприємство ООО «НПП Вариконд» виконано наступні постачання товарів:

Згідно даних митної декларації російської федерації, 14.07.2023 продукцію під маркуванням «MIDAS LTD», поштова адреса відправника: 61037, м. Харків, проспект Героїв Харкова, буд. 199Б та країною виробництва - Україна експортувало невстановлене в ході досудового розслідування логістичне підприємство на адресу ООО «Транзит-Белгород», яке згідно митної декларації російської федерації є отримувачем, а ООО «НПП Вариконд» лицем відповідальним за фінансове урегулювання, предметом експорту виступало «Частини електродвигунів литі з чавуну або сталі: Корпус електродвигуна - 30 шт. (по коду УКТЗЕД - 8503009100, вага брутто (кг) - 655, вага нетто (кг) - 652) на суму 7 920 EUR; Електрична апаратура для комутації та приєднання до електричних кіл на напругу не більш як 1000В., не для коаксіальних кабелів та друкованих схем, призначена для з 'єднання кабелів від 30 до 60 мм.: Муфта з`єднувальна МС-2 в зборі - 100 шт. (по коду УКТЗЕД - 8536699090, вага брутто (кг) - 1644,2, вага нетто (кг) - 1616,2) на суму 14 300 EUR; Гідравлічні циліндри лінійної дії, призначені для керування стаціонарними механізмами зі зворотно-поступальним і хитним рухом: Штовхач гідравлічний типу ТГ-1 - 20 шт.; Штовхач гідравлічний типу ТГ - 4 - 10 шт.; Штовхач гідравлічний типу ТГ-6 - 20 шт. (по коду УКТЗЕД - 8412218090, вага брутто (кг) - 2653,6, вага нетто (кг) - 2639,8) на суму 20 150 EUR. Загальна сума згідно митної декларації 42 370 EUR.

Крім того, ОСОБА_6 , за попередньою змовою з ОСОБА_7 , та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи на території України, користуючись технічним пристроєм, який перебував у її користуванні, під`єднаним до глобальної мережі Інтернет, використовуючи електронну пошту «Gmail» з іменем « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який прив`язала до належного їй номеру мобільного телефону: НОМЕР_4 , вступила в злочинну змову з невстановленою особою, яка є представником ООО «НПП Вариконд» та користується електронною поштою «Mail.ru», з номером мобільного телефону: НОМЕР_2 та НОМЕР_5 здійснювала контроль надходження грошових коштів на рахунок підприємства розташованого на території Республіки Киргизстан (ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ») від ООО «НПП Вариконд» (рф), як розрахунок за товари, які надійшли на адресу останнього та в подальшому перерахунок вказаних коштів на рахунок ТОВ «МІДАС» від ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ» (Республіка Киргизстан).

За результатом постачання товарів на адресу ООО «НПП Вариконд» (рф) з підприємства ТОВ «МІДАС» (Україна), шляхом прихованого транзиту через підприємство ОсОО «ТРЕЙД ИМПЭКС КОМПАНИ» (Республіка Киргизстан) та за використанням послуг невстановленої в ході досудового розслідування логістичної компанії розташованої у м. Варшава, Республіка Польща, ОСОБА_7 за попередньою змовою з ОСОБА_6 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи на території України, виконуючи функції директора ТОВ «МІДАС», як імпортер товарів, здійснював контроль за його перевезенням, зберіганням та подальшою організацією його продажу іншим суб`єктам господарювання, які розташовані на території держави-агресора.

Отже, внаслідок зазначених вище протиправних дій у 2023 році ОСОБА_7 за попередньою змовою з ОСОБА_6 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, на виконання спільного злочинного умислу, спрямованого на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних компаній, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), організував постачання частини електродвигунів литі з чавуну або сталі; корпус електродвигуна; електрична апаратура для комунікації та приєднання до електричних кіл на напругу; муфта з`єднувальна, гідравлічні циліндри лінійної дії, призначені для керування стаціонарними механізмами зі зворотно-поступальним і хитним рухом; штовхач гідравлічний та ін. на ООО «НПП Вариконд» (рф), з метою матеріальної вигоди, чим здійснив дії, спрямовані на допомогу державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів державі агресору.

Таким чином, ОСОБА_6 , підозрюється у вчиненні нею, пособництва державі-агресору, а саме умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільного збору, підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам окупаційної адміністрації держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

17.10.2024 ОСОБА_6 , затримано в порядку ст. 208 КПК України, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

17.10.2024 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

18.10.2024 ОСОБА_6 ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком на 60 діб, з визначенням розміру застави 200 (двісті) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 605 600 (шістсот п`ять тисяч шістсот) гривень.

21.10.2024 ОСОБА_6 звільнена з-під варти на підставі внесення застави та згідно ухвали слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 18.10.2024 на підставі ч. 5 ст. 194 КПК України, покладено на підозрювану наступні обов`язки:

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому вона проживає, а саме: м. Люботин, Харківської області, без дозволу слідчого, прокурора чи суду;

- повідомляти слідчого, прокурора про зміну свого місця проживання та роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон та документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Строк дії покладених на підозрювану ОСОБА_6 обов`язків спливає.

Обґрунтованість пред`явленої ОСОБА_6 підозри повністю підтверджується наступними доказами зібраними під час досудового розслідування зазначеного кримінального провадження.

Враховуючи вищевказані обставини, без процесуального обмеження підозрювана може уникати кримінальної відповідальності на території України, за інкриміноване їй кримінальне правопорушення (злочин), за який вразі доведеності вини передбачено реальне покарання від 10 до 12 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Сторона обвинувачення на підставі оцінки сукупності отриманих доказів стверджує, що причетність особи до вчинення злочину є достатньою для продовження застосування щодо особи запобіжного заходу.

На даний час є необхідність у продовженні строку дії обов`язків покладених на підозрювану ОСОБА_6 , оскільки є достатньо підстав вважати, що підозрювана може здійснити дії, передбачені п. п. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Наявність ризику переховування від органів досудового розслідування та суду обґрунтовується тим, що ОСОБА_6 , підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої, не має міцних соціальних зв`язків, а тому, усвідомлюючи особливу тяжкість та реальність покарання, в разі застосування запобіжного заходу не пов`язаного з триманням під вартою, остання може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, з метою уникнення покарання, а від так встановлена наявність достатніх підстав для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з метою забезпечення безперешкодного, повного та всебічного досудового розслідування та судового розгляду даного кримінального провадження, що повністю підтверджує наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Наявність ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК обґрунтовується тим, що перебуваючи на волі ОСОБА_6 може знищити, сховати та спотворити інформацію, речі та документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки на теперішній час всі співучасники вчиненого злочину не встановлені, та можуть володіти інформацією та доказами, важливими для досудового розслідування, а підозрювана будучи обізнаною про коло причетних осіб може вжити заходів для спотворення чи знищення такої інформації.

Наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК обґрунтовується тим, що перебуваючи на волі, ОСОБА_6 , з метою уникнення кримінальної відповідальності, може як у спосіб погроз, підкупу, психологічного впливу, так і в інший спосіб незаконно впливати на осіб, які допитані як свідки та підозрювані ( ОСОБА_7 ), з приводу кримінального правопорушення вчиненого підозрюваною.

Наявність ризику, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК обґрунтовується тим, що серед оточення підозрюваної ОСОБА_6 , є невстановлені учасники злочину, яких вона може повідомити про факт виявлення їх злочинної діяльності та обставини, які стали відомі їй в ході проведення досудового розслідування, що унеможливить притягнення до кримінальної відповідальності всіх винних осіб, а тому підозрювана може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК обґрунтовується тим, що ОСОБА_6 , перебуваючи на волі, може вчинити інший злочин пов`язаний з пособництвом державі-агресору, а саме вчиненні умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільного збору, підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам окупаційної адміністрації держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, тим самим створивши умови для переховування її від органів досудового слідства та суду та унеможлививши здійснення швидкого, повного і неупередженого досудового слідства у вказаному кримінальному провадженні. Крім цього на теперішній час не встановлено інших співучасників злочину, з якими ОСОБА_6 організувала канал поставки товарів ТОВ «МІДАС» через треті країни до території держави-агресора російської федерації, а отже існує вірогідність того, що остання продовжить свою незаконну діяльність. Підозрювана, перебуваючи на волі, може в подальшому скористатися діючими зв`язками з іншими невстановленими співучасниками злочину та вичинити інше кримінальне правопорушення, пов`язане з пособництвом державі-агресору російській федерації.

Таким чином інші більш м`які запобіжні заходи застосовані до підозрюваної ОСОБА_6 не забезпечать її належної процесуальної поведінки, призведуть до продовження злочинної діяльності, а їх застосування створить умови для переховування підозрюваної від органів досудового розслідування та суду.

Обставинами, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення строку дії попередньої ухвали слідчого судді про покладення на особу обов`язків, необхідність проведення ряду слідчих та процесуальних дій.

Результати вказаних слідчих та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, оскільки з них буде отримано відомості, які будуть використані як доказ факту та обставин, що підлягають встановленню під час кримінального провадження та встановити коло осіб, причетних до його вчинення, а також надати оцінку доказам.

Вказані слідчі та процесуальні дії не могли бути виконані слідчими раніше з об`єктивних причин, а саме через їх значну кількість, необхідність забезпечення під час досудового розслідування послідовності проведення слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, без результатів яких не можливо повно, об`єктивно і всебічно дослідити всі обставини кримінального провадження, необхідність зібрання значної кількості доказів, умовами роботи під час воєнного стану, надмірної завантаженості експертних установ.

У випадку не продовження строку дії обов`язків, покладених на ОСОБА_6 , остання зможе переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, знищити та спотворити речові докази, які можуть бути виявлені, а також може вчинити інші злочини.

На підставі викладеного прокурор звернувся до суду із відповідним клопотанням.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, підтвердив доводи, викладені у клопотанні на його обґрунтування, зазначив, що ризики, які існували, на теперішній час не зменшились та продовжують існувати, а підозра, пред`явлена ОСОБА_5 обґрунтованою та підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами. Оскільки строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до 17.01.2025, просив суд клопотання задовольнити у повному обсязі та продовжити строк покладених на підозрюваного обов`язків, передбачених ч.4 ст.195 КПК України у зв`язку із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

Підозрювана ОСОБА_5 та її захисник не заперечували проти задоволення клопотання, однак просили суд задовольнити клопотання частково та змінити покладений на ОСОБА_5 обов`язок не відлучатись із м. Люботин Харківської області без дозволу слідчого, прокурора або суду, оскільки ОСОБА_5 працює у Харківському районі Харківської області та на її утриманні перебуває матір похилого віку, яка мешкає у даному районі та потребує догляду.

Вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали кримінального провадження, додані до клопотання, слідчий суддя дійшов наступного.

Частиною 5 ст. 194 КПК України встановлено перелік обов`язків, які слідчий суддя, суд покладають на підозрюваного у разі застосування запобіжного заходу не пов`язаного з триманням під вартою.

Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України обов`язки, передбачені ч. 5 цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного на строк, не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст. 199 цього кодексу.

Відповідно до вимог ст. 199 КПК України при вирішенні питання про продовження строку тримання під вартою слідчий суддя зобов`язаний перевірити наявність у клопотанні відомостей, викладених у ст. 184 КПК України та впевнитися в тому, що заявлені ризики не зменшилися або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою, а також встановити обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення строку дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

В судовому засіданні встановлено, що подане прокурором клопотання відповідає вимогам ст. ст. 199, 184 КПК України, а вручення копії клопотання і матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу здійснено з дотриманням строків, передбачених ч. 2 ст. 184 КПК України відповідно.

Як встановлено у судовому засіданні у провадженні СУ ГУ СБУ у м. Києві та Київській областіперебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесені 10.06.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024100000000230 за підозрою ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 111-2 КК України.

17.10.2024 ОСОБА_6 затримано в порядку ст.ст. 208-211 КПК України..

17.10.2024, відповідно до вимог ст. ст. 276-278 КПК України, ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України, підтверджується зібраними у кримінальному провадженнями доказами, наданими суду на дослідження, зокрема:

-повідомленням про вчинення злочину в порядку ст. 214 КПК України від 05.06.2024;

-відповіддю оперативного підрозділу на доручення слідчого від 28.06.2024;

-відповіддю оперативного підрозділу на доручення слідчого від 26.08.2024;

-відповіддю оперативного підрозділу на доручення слідчого від 26.08.2024;

-протоколом огляду відкритих джерел інформації від 26.08.2024;

-протоколом огляду відкритих джерел інформації від 19.08.2024;

-протоколом огляду відкритих джерел інформації від 19.08.2024;

-протоколом за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 07.08.2024, нетаємно;

-протоколом обшуку за адресою місця проживання ОСОБА_7 від 17.10.2024;

-протоколом затримання ОСОБА_7 від 17.10.2024;

-повідомленням про підозру ОСОБА_7 від 17.10.2024, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України;

-протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_7 від 17.10.2024;

-протоколом обшуку за адресою місця проживання ОСОБА_6 від 17.10.2024;

-протоколом затримання ОСОБА_6 від 17.10.2024;

-повідомленням про підозру ОСОБА_6 від 17.10.2024, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України;

-протоколом допиту підозрюваної ОСОБА_6 від 17.10.2024;

- іншими матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності.

Слідчий суддя вважає, що за обставин, викладених у клопотанні про застосування запобіжного заходу, слідчим та прокурором доведено наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення ОСОБА_6 інкримінованого їй органом досудового розслідування кримінального правопорушення та існування фактів, які в контексті практики Європейського суду з прав людини можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що підозрювана могла вчинити даний злочин.

При цьому слідчий суддя враховує, що на даній стадії кримінального провадження та слідчим суддею не вирішуються питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті. Судом лише вирішується питання про обґрунтованість підозри та наявність ризиків для обрання відповідного запобіжного заходу, з огляду на викладене слідчий суддя не оцінює докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення, а тому докази, які є достатніми для висновку про наявність обґрунтованої підозри, не обов`язково мають бути настільки ж переконливими та повними, як докази на стадії висунення особі обвинувачення у вчиненні злочину або на стадії судового розгляду такого обвинувачення.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що в судовому засіданні прокурором надано достатньо доказів щодо вагомості підозри у вчиненні ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28 ч. 1 ст. 111-2 КК України, а саме пособництва державі-агресору, а саме умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільного збору, підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам окупаційної адміністрації держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб.

18.10.2024, ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду міста Києва, відносно ОСОБА_6 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 16.11.2024 включно із визначенням застави у розмірі 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 600 (шістсот п`ять тисяч шістсот) гривень 00 копійок.

21.10.2024, в порядку, передбаченому ст. 182 КПК України, заставу у розмірі 605 600 (шістсот п`ять тисяч шістсот) гривень 00 копійок внесено на спеціальний рахунок, у зв`язку із чим ОСОБА_6 звільнено з-під варти, а отже відносно неї застосовано запобіжний захід у вигляді застави строком на 2 місяці із покладенням обов`язків, визначених ч.5 ст. 194 КПК України:

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому вона проживає, а саме: м. Люботин, Харківської області, без дозволу слідчого, прокурора чи суду;

- повідомляти слідчого, прокурора про зміну свого місця проживання та роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон та документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Крім того, стороною обвинувачення встановлено існування ризиків, передбачених п. 1, 2 ч.1 ст. 177 КПК України, зокрема можливості підозрюваного переховуватись від органів досудового розслідування, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Так, про наявність ризику переховуватись від органів досудового розслідування та суду, визначеного до п.1 ч. 1 ст.177 КПК України, свідчить тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, який відповідно до ст. 12 КК України, відноситься до категорії особливо тяжкого злочину та за який передбачена відповідальність у виді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої, характер та зухвалість інкримінованого злочину, який вчинено в умовах воєнного стану. Слідчий суддя, також, враховує і той факт, що підозрювана ОСОБА_6 має право перетину державного кордону України в умовах воєнного стану.

Про наявність ризику, передбаченого до п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, свідчить той факт, що серед оточення підозрюваної ОСОБА_6 є невстановлені учасники злочину, яких вона може повідомити про факт виявлення їх злочинної діяльності та обставини, які стали відомі їй в ході проведення досудового розслідування, що унеможливить притягнення до кримінальної відповідальності всіх винних осіб, а тому підозрювана може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Вказані ризики не зменшились та продовжують існувати.

Разом з тим, слідчий суддя вважає, що стороною обвинувачення не доведеним існування ризиків, передбачених п.п. 2, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме можливості знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків, експерта, інших підозрюваних з метою зміни останніми показів в частині фактичних обставин та вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, оскільки вказані ризики належним чином не обґрунтовані у клопотанні, не віднайшли об`єктивного підтвердження у судовому засіданні та ґрунтуються на припущеннях слідчого, прокурора.

Слідчий суддя також враховує доводи сторони захисту, викладені на користь підозрюваного ОСОБА_6 , але вважає, що у даному випадку ці доводи не перевищують суспільного інтересу у справі, який полягає у повному та неупередженому досудовому розслідуванні особливо тяжкого злочинів проти основ національної безпеки, вчиненого в умовах воєнного стану у встановлені законом строки, а також забезпечення запобіганню процесуальних ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.

05.12.2024, постановою заступника керівника Київської міської прокуратури, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців до 17.01.2025.

Відповідно до наданих слідчому суді матеріалі встановлено, що закінчити досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні до завершення строку досудового розслідування неможливо, оскільки необхідно виконати ряд слідчих (розшукових) дій та процесуальних дій, за результатами проведення яких прийняти відповідні процесуальні рішення, що потребує додаткового часу, зокрема:

- встановити додаткових свідків кримінального правопорушення з числа осіб, що спілкуються з фігурантами кримінального провадження, допитати останніх в якості свідків;

- отримати характеризуючі матеріали щодо підозрюваних ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , а саме щодо наявності судимостей, перебування на обліку у наркологічному та психіатричному диспансерах;

- провести додатковий допит підозрюваного ОСОБА_7 та ОСОБА_6 ;

- звернутись до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до мобільного оператора номер мобільного телефону якого використовував у протиправній діяльності підозрюваний ОСОБА_7 та за результатом розгляду провести тимчасовий доступ до такого мобільного оператора;

- звернутись до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до мобільного оператора номер мобільного телефону якого використовувала у протиправній діяльності підозрювана ОСОБА_6 та за результатом розгляду провести тимчасовий доступ до такого мобільного оператора;

- провести інші слідчі та процесуальні дії, в яких виникне необхідність в ході виконання вищезазначених слідчих дій.

- виконати, відповідно до положень ст. 290, 291 КПК України, усі необхідні процесуальні дії щодо відкриття матеріалів кримінального провадження.

Дані твердження не оспорюються сторонами по справі.

Слідчий суддя погоджується з доводами сторони обвинувачення, що в термін дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді триманні під вартою із визначенням розміру застави завершити досудове розслідування неможливо, оскільки не виконано ряд необхідних слідчих процесуальних дій і вказані дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, але при цьому наявність обґрунтованої підозри щодо нього залишається.

Слідчий суддя, також, погоджується із доводами сторони захисту щодо необхідності зміни підозрюваній обов`язків, передбачених ч. 5 ст.194 КПК України в частині заборони відлучатись з м. Люботин Харківської області без дозволу слідчого, прокурора або суду, оскільки ОСОБА_5 має на утриманні перебуває матір похилого віку, яка мешкає у даному районі та потребує догляду та працює у Харківському районі Харківської області, а вказана робота є єдиним джерелом його прибутку.

З огляду на викладене, враховуючи встановлені у судовому засіданні обставини, дані про особу підозрюваної, яка має вищу освітою, має постійне місце мешкання та роботи на посаді бухгалтером в ТОВ «МІДАС», не заміжня, раніше не судима, вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує їй у разі визнання винним у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, з метою забезпечення виконання підозрюваною покладених на неї процесуальних обов`язків, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити частково та продовжити строк дії покладених на підозрювану обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України в межах строку досудового розслідування строком на один місяць та сім днів, а саме по 17 січня 2025 року включно.

Керуючись ст. 7, 176-179, 193, 194, 196, 199, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

- УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Продовжити строк покладених на підозрювану ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язків у зв`язку із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави в межах строку досудового розслідування строком на один місяць та сім днів, а саме по 17 січня 2025 року включно.

Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України, зобов`язати підозрювану ОСОБА_6 :

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду;

- не відлучатися із Харківського району Харківської області, без дозволу слідчого, прокурора чи суду;

- повідомляти слідчого, прокурора про зміну свого місця проживання та роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, та документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Ухвала діє по 17 січня 2025 року включно та підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчий відділ СУ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Копію ухвали негайно вручити підозрюваному, захиснику та прокурору.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123861089
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів

Судовий реєстр по справі —760/31731/24

Ухвала від 10.12.2024

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Воронкін О. А.

Ухвала від 10.12.2024

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Воронкін О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні