СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 грудня 2024 року Справа № 480/10677/24
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Опімах Л.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області про визнання протиправною бездіяльності Шосткинського міськрайонного суду Сумської області щодо нерозгляду скарги ОСОБА_1 , зобов`язання Шосткинського міськрайонного суду Сумської області відновити право ОСОБА_1 та стягнення моральної шкоди в сумі 10000000 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням п.п. 4, 5 ч. 5 ст. 160, ч. 4 ст. 161 КАС України, відповідно до яких в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Так, позивач у позовній заяві просить, зокрема, визнати протиправною бездіяльність Шосткинського міськрайонного суду Сумської області щодо нерозгляду його скарги та зобов`язати Шосткинський міськрайонний суд Сумської області відновити його право, при цьому не зазначає, у чому полягає бездіяльність відповідача та в який спосіб відповідач повинен відновити його право та яке саме.
Позивач не зазначає, яким чином та в який спосіб відповідач порушив його особисті права, свободи та законні інтереси. Зі змісту позовної заяви не вбачається, у чому полягає публічно-правовий спір між сторонами.
Крім того, зі змісту доданої до позовної заяви копії скарги неможливо встановити, в якому порядку позивач звернувся до відповідача з такою скаргою: в порядку Закону України "Про звернення громадян", в порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення чи в порядку іншого акта законодавства, що регулює право особи звернутися до органів державної влади зі скаргою.
За таких обставин, з огляду на положення ст. 2 КАС України, позивачу необхідно вказати, якою бездіяльністю Шосткинського міськрайонного суду Сумської області порушено його особисті права, свободи та законні інтереси з посиланням на докази, в якому порядку та в який спосіб відповідач повинен відновити його право та яке саме, у який спосіб суд має захистити його право та в якому порядку він звернувся до відповідача зі скаргою.
Крім того, зазначаючи про стягнення моральної шкоди, позивач всупереч вимогам п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України не обгрунтував змісту цієї вимоги, не зазначив, внаслідок якої бездіяльності відповідача йому заподіяна моральна шкода, тому позивачу необхідно усунути зазначений недолік позовної заяви та надати суду обгрунтування вимоги про стягнення моральної шкоди та її розміру.
Також, в порушення вимог ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач заявив вимогу немайнового характеру.
Законом України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Тому позивачу необхідно усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 968,96 грн або надати докази на підтвердження звільнення від його сплати.
Реквізити рахунку для зарахування судового збору:
Отримувач коштів: ГУК Сум. обл/Сумська МТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970404
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA878999980313151206084018540
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу Судовий збір, за позовом
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 169, п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі неусунення позивачем недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Опімах
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123865395 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
Л.М. Опімах
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні