Ухвала
від 18.12.2024 по справі 403/609/24
УСТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №403/609/24 провадження № 2/403/399/24

У Х В А Л А

18 грудня 2024 року с-ще Устинівка

Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Атаманової С.Ю.,

при секретарі судового засідання Муляві В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-щі Устинівка в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті освітньої послуги,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Устинівського районного суду Кіровоградської області знаходиться цивільна справа за позовом Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка (далі - Університет) до відповідача ОСОБА_1 про стягнення з останньої заборгованості по оплаті навчання в розмірі 28330,00 грн., індексу інфляції в сумі 1699,80 грн., 3% річних від простроченої суми основного боргу в сумі 777,72 грн., а також судових витрат у сумі сплаченого позивачем судового збору.

Відповідачем ОСОБА_1 через канцелярію суду подана заява, в якій викладені заперечення проти позову з огляду на те, що вона не навчається в Університеті та не відвідує заняття, внаслідок чого нарахування заборгованості з оплати за навчання в розмірі 30807 грн. 52 коп. вважає безпідставним. Одночасно прохає витребувати від позивача докази на підтвердження відвідування закладу та складання нею заліків і екзаменів за кожний навчальний семестр або, за наявності, наказ про її відрахування, а також копію залікової книжки. У разі задоволення клопотання прохала відкласти розгляд справи.

Судове засідання проведено без участі сторін з урахуванням положень ч.1 ст.223, ч.1 ст.279 ЦПК України.

При вирішенні заяви відповідача про витребування доказів, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до п.4 ч.5 ст.12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Учасники справи мають право подавати заяви та клопотання (п.3 ч.1 ст.42 ЦПК України).

Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частинами 1, 3 ст.84 ЦПК України визначено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Згідно з положеннями ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

На підставі викладеного, приймаючи до уваги, що письмові докази, зазначені в заяві відповідача про їх витребування, мають значення для розгляду справи, зокрема для встановлення дійсних обставин, які входять до предмета доказуванняв, суд з метою їх повного та всебічного з`ясування приходить до висновку про необхідність витребування від позивача копії письмових доказів на підтвердження виконання Університетом умов договору про навчання у закладі вищої освіти, укладеного 15 серпня 2023 року з відповідачем ОСОБА_1 (вступником) та її законним представником ОСОБА_2 ..

Відповідно до ч.1 ст.279 ЦПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

За змістом ч.2 ст.240 ЦПК України, якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.

Таким чином, враховуючи витребування судом письмових доказів, наявні підстави для оголошення перерви в судовому засіданні, про дату, час та місце продовження якого необхідно повідомити учасників судового процесу в порядку, визначеному ЦПК України.

Керуючись ст.ст.13,76,81,83, 84, 240, 279, 258,260,261,353 ЦПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

1.Заяву відповідача ОСОБА_1 про витребування письмових доказів задоволити.

2.Витребувативід Центральноукраїнськогодержавного університетуімені ВолодимираВинниченкакопії письмових доказів на підтвердження здійснення навчання відповідача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), відповідно до освітньої програми та навчальних планів за період з 01 вересня 2023 року по 10 жовтня 2024 року, а саме: журналів обліку роботи академічної групи (відвідування й успішності студентів) та викладачів, який би містив відомості про відвідування ОСОБА_1 занять, виконання нею навчальних програм тощо та її залікової книжки, а у разі не здійснення відповідачем навчання - копію наказу про її відрахування чи припинення укладеного з нею договору про навчання у закладі вищої освіти від 15 серпня 2023 року за однією із підстав, передбачених в розділі 5 цього договору.

Роз`яснити уповноваженій особі Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, що відповідно до вимог ст.84 ЦПК України особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Витребуваний письмовий доказ направити безпосередньо до суду в строкдо 21 січня 2025 року включно.

Роз`яснити, що у разі відсутності можливості подати доказ, який витребовує суд, або неможливості подати такий доказ у встановлені строки, уповноважена особа зобов`язана повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення копії цієї ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, судом можуть бути застосовані заходи процесуального примусу, передбачені ч.1ст.148 ЦПК України, а саме: стягнення у дохід державного бюджету штрафу від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.

Притягнення винної особи до відповідальності не звільняє її від обов`язку подати витребувані судом докази.

3.Копію ухвали для виконання пункту 2 її резолютивної частини направити до Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка (адреса місцезнаходження: вул.Шевченка, буд.№1 м.Кропивницький Кіровоградської області, поштовий індекс 25006).

4.Оголосити перерву в судовому засіданні по розгляду цивільної справи за позовом Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті освітньої послуги та продовжити судовий розгляд цивільної справи29 січня 2025 року о 10 год. 30 хв.в залі судових засідань Устинівського районного суду Кіровоградської області за адресою: вул.О.Мазуренка, буд.№42 с-ще Устинівка Кіровоградської області, про що повідомити учасників справи в порядку, передбаченомуЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя С.Ю.Атаманова

СудУстинівський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено20.12.2024
Номер документу123870432
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —403/609/24

Ухвала від 29.01.2025

Цивільне

Устинівський районний суд Кіровоградської області

Атаманова С. Ю.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Устинівський районний суд Кіровоградської області

Атаманова С. Ю.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Устинівський районний суд Кіровоградської області

Атаманова С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні