Ухвала
від 12.12.2024 по справі 691/1416/24
ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 691/1416/24

провадження № 2/691/725/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12 грудня 2024 рокум. Городище

Суддя Городищенського районного суду Черкаської області Синиця Л. П., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Городищенської державної нотіаріальної контори про зняття арешту з нерухомого майна, скасування заборони,

УСТАНОВИВ:

10.12.2024 представник позивача ОСОБА_1 адвокат Салій С. А. звернувся до суду із позовом про зняття арешту з нерухомого майна, реєстраційни номер обтяження - 4981677, зареєстровано 18.05.2007 року за № 4981677 реєстратором: Городищенська державна нотаріальна контора, Черкаська область, Черкаський район, м. Городище, вул. Миру, 114, підстава обтяження: ухвала б/н, Городищенський районний нарсуд, об`єкт обтяження: будинок, состав: ціле, стан: добудоване, статус: жиле, адреса: АДРЕСА_1 .

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, перевіривши позовну заяву та матеріали подані в її обґрунтування встановлено таке.

Згідно частини 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до частини 1 статті 187 ЦПК України суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому ЦПК України.

Ознайомившись з матеріалами позову, вважаю, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно частини 5 статті 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Як роз`яснив Верховний Суд у постанові № 643/12369/19 від 19.02.2021, арешт майна - це накладення заборони на право розпоряджатися майном з метою його збереження до визначення подальшої долі цього майна, а заборона на відчуження об`єкта нерухомого майна - це перешкода у вільному розпорядженню майном.

Зі змісту позовної заяви, а також з доданих до неї документів, неможливо установити, які саме підстави накладення арешту та заборони на відчуження майна, оскільки ухвалу Городищенського районного нарсуда (документ, який засвідчує на підставі чого було накладено арешт на майно), до позову не додано.

Відсутність такого доказу позбавляє об`єктивної можливості визначити, за якими правилами судочинства має розглядатись вимога про зняття арешту з нерухомого майна, скасування заборони.

У разі неможливості надання доказів представник позивача, разом з поданням позовної заяви має право відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України подати до суду клопотання про витребування доказів, якщо такий доказ він не може подати самостійно і здійснив всі залежні від нього дії, спрямовані на отримання доказу.

Представником позивача у позові зазначено в якості відповідача по справі - Городищенську державну нотаріальну контору, яка в свою чергу, не є ні боржником, ні особою в інтересах якої накладено арешт на майно.

Згідно відомостей з Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна власником нерухомого майна зазначено ОСОБА_2 .

Відповідно до вимог частини 1 статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких підстав, заява підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Городищенської державної нотаріальної контори про зняття арешту з нерухомого майна, скасування заборони, залишити без руху.

Запропонувати представнику позивача в п`ятиденний строк з дня отримання ухвали виправити зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки позовної заяви, а саме: надати копію ухвали Городищенського районного нарсуду і уточнити суб`єктний склад сторін у справі.

Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних вимог, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута.

Водночас роз`яснюю, що невиконання до вказаного строку вимог не позбавляє права повторного звернення до суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л. П. Синиця

СудГородищенський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення12.12.2024
Оприлюднено20.12.2024
Номер документу123870939
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —691/1416/24

Ухвала від 25.12.2024

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Синиця Л. П.

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Синиця Л. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні