Ухвала
від 10.12.2024 по справі 523/13765/24
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/13765/24

Провадження №2/523/5517/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" грудня 2024 р. м. Одеса

Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Дяченко В.Г., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 ( РНОКПП: НОМЕР_1 ) до ТОВ «Керуюча компанія « Клевер» (код ЄДРПОУ: 37947742, місцезнаходження : вул. Капітана Кузнєцова, буд. 108, м. Одеса), треті особи: КП «Житлово-комунальний сервіс «Північний» (код ЄДРПОУ:35241704, місцезнаходження: вул. Дніпропетровська дорога, буд. 118, м. Одеса), Пересипська районна адміністрація Одеської міської ради (місцезнаходження: м. Одеса, проспект Добровольського, буд. 106) про визнання права власності на приміщення, зміну цільового призначення об`єкта,

ВСТАНОВИВ:

До Суворовського районного суду м. Одеси звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до ТОВ «Керуюча компанія « Клевер», треті особи: КП «Житлово-комунальний сервіс «Північний», Пересипська районна адміністрація Одеської міської ради, в якій просила :

-визнати за ОСОБА_2 , ІНН - НОМЕР_1 , право власності на приміщення за адресою: будинок АДРЕСА_1 ;

-змінити цільове призначення об`єкта в багатоквартирному будинку за адресою: будинок АДРЕСА_1 з не житлового на житлове;

-стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір.

Після надходження та реєстрації зазначеної справи,суддю визначено автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до вимог ст.ст.14,33 ЦПК України.

26 серпня 2024 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків, який не перевищує п`яти днів з дня вручення йому копії ухвали.

Вивчивши матеріали справи, вважаю, що вищевказана позовна заява підлягає поверненню з наступних підстав.

Позивачу було надіслано копію ухвали судді Суворовського районного суду м. Одеси від 26 серпня 2024 року на вказаний нею у позовній заяві спосіб спілкування-електронну пошту .

Згідност.44 ЦПК України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Відповідно доч.6ст.128ЦПК України судова повістка, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається на офіційну електронну адресу відповідного учасника справи, у випадку наявності у нього офіційної електронної адреси або разом із розпискою рекомендованим листом з повідомленням про вручення у випадку, якщо така адреса відсутня, або через кур`єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншим учасником справи.

За вимогами ч. 2ст.131 ЦПК Україниякщо учасник судового процесу повідомляє суду номери телефонів і факсів, адресу електронної пошти або іншу аналогічну інформацію, він повинен поінформувати суд про їх зміну під час розгляду справи.

Відповідно до п.4 ч.8 ст. 128 ЦПК України якщо повістку надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, повістка вважається врученою у робочий день, наступний за днем її відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про її доставлення.

Отже, враховуючи положенняст.128 ЦПК Україниднем вручення позивачу копії ухвали судді від 26 серпня 2024 року є 17.10.2024 року.

Станом на 10 грудня 2024 року позивач не виконала вимоги ухвали судді від 26 серпня 2024 року, недоліки позовної заяви не усунуто.

Отже, вказані обставини дають підстави вважати, що своїми процесуальними правами вона не скористалася, не проявила належної обачності у захисті своїх прав та не цікавилася результатами розгляду поданої позовної заяви.

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ст.13 ЦПК України).

Як зазначено у рішенні ВС від 07.02.2020р. (справа № 390/116/18-ц, провадження № 61-6481ск19), як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (стаття 1 ЦПК України).

Особи, які беруть участь у справі, зобов`язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки .

Практика Європейського суду з прав людини (даліЄСПЛ) визначає, що сторона, яка задіяна у ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Як зазначено у рішенні ЄСПЛ у справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року, сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (рішення ЄСПЛ у справі «Юніон Аліментарія Сандерс С. А. проти Іспанії» від 07 липня 1989 року).

Крім того, у рішенні ЄСПЛ у справі «Тойшлер проти Германії» від 04 жовтня 2001 року наголошено, що обов`язком заінтересованої сторони є прояв особливої старанності при захисті своїх інтересів.

Так, у кожному випадку заявник при зверненні до суду повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Згідно з ч.3ст.185 ЦПК Україниякщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Приймаючи до уваги зазначене та оскільки у встановлений законом строк ухвала суду про залишення без руху виконана не була, а отже, вказані судом недоліки позивач не усунула, тому відповідно до ч.3ст.185 ЦПК України, позов ОСОБА_1 слід вважати неподаним та повернути позивачу, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ «Керуюча компанія « Клевер», треті особи: КП «Житлово-комунальний сервіс «Північний», Пересипська районна адміністрація Одеської міської ради про визнання права власності на приміщення, зміну цільового призначення об`єкта - вважати неподаною та повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позову.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту підписання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Ухвалу складено та підписано 10.12.2024р.

Суддя:

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено20.12.2024
Номер документу123871301
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —523/13765/24

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Дяченко В. Г.

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Дяченко В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні