ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
(в порядку спрощеного позовного провадження)
"18" грудня 2024 р.Cправа № 902/1323/24
Суддя Господарського суду Вінницької області Тварковський А.А., розглянувши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фрут-Логістік" (вул. Миколи Ващука, 20а, кв. (офіс) 18, м. Вінниця, 21029, код ЄДРПОУ 41305875)
до: GLOBAL CVD.S.R.L. (вул. Сармізегетуса, 45/1, кв. (оф.) 86, сек. Ботаніка, мун. Кишинів, Республіка Молдова, код 1019600041055)
про стягнення 12186 євро,
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Господарського суду Вінницької області в підсистемі ЄСІТС "Електронний суд" надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Фрут-Логістік" про стягнення з GLOBAL CVD.S.R.L. 12186 євро, обґрунтована неналежним виконанням відповідачем умов Контракту №2604-1 від 26.04.2024 в частині оплати вартості поставленого товару.
Територіальна підсудність справи позивачем обрана з підстав визначення за умовами Контракту вирішення всіх суперечок і розбіжностей в арбітражному порядку відповідно до законодавства країни Продавця (ТОВ "Фрут-Логістік").
Згідно із протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.12.2024 вказану позовну заяву передано на розгляд судді Тварковському А.А.
Відповідно до частини першої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст. 247 ГПК України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Проаналізувавши предмет та підстави поданого позову, характер спірних правовідносин та обсяг доказів у справі, суд дійшов висновку що дана справа належить до справ незначної складності, тому визнається судом малозначною.
Розглянувши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позовна відповідає вимогам, встановленим ст. 162 ГПК України. При цьому підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні, а тому господарський суд на підставі викладеного та враховуючи, що вказана справа є малозначною, визнав їх достатніми для відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до глави 10 розділу ІІІ ГПК України.
Як слідує з матеріалів справи, відповідачем у справі є іноземний суб`єкт господарювання - юридична особа створена за законодавством Республіки Молдова GLOBAL CVD.S.R.L.
Доказів наявності у відповідача представництва в Україні позивачем не надано.
Відповідно до ст. 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі, якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Порядок вручення судових та позасудових документів на території Республіки Молдова регулюється Договором між Україною та Республікою Молдова про правову допомогу та правові відносини у цивільних та кримінальних справах від 13.12.1993 (ратифікований Верховною Радою України 10.11.1994, набув чинності 24.02.1995) (далі - Договір).
Відповідно до статей 2, 4 Договору суди, органи прокуратури і нотаріату Договірних Сторін, що далі іменуються "установи юстиції" надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Договірні Сторони надають взаємно правову допомогу шляхом виконання окремих процесуальних дій, зокрема, складання та пересилки документів, проведення обшуків, вилучення та накладання арешту на майно, пересилки та видачі предметів і документів, порушення або перейняття кримінального переслідування, видачі осіб, які здійснили злочини, допиту обвинувачених, підсудних, свідків, експертів, опитування сторін та інших осіб, проведення експертиз, судового огляду, виконання доручень про вручення документів, а також складання і направлення актів і документів.
Згідно із частиною 1 статті 3 Договору в справах, що охоплюються цим Договором, установи юстиції, зносяться між собою за посередництвом центральних органів, якщо інше не передбачено цим Договором.
В розумінні цього Договору центральними органами є: з боку України - Міністерство юстиції та Генеральна Прокуратура, а з боку Республіки Молдова - Міністерство юстиції та Прокуратура Республіки Молдова (частина 2 статті 3 Договору).
Статтею 5 Договору визначено, у справах, що охоплюються цим Договором, клопотання складаються державною мовою запитуючої договірної Сторони і до них додаються переклади на державну мову запитуваної Сторони або англійську чи російську. Якщо стосовно положень цього Договору вимагається додавати до документів, які пересилаються, їх переклад на мову іншої Договірної Сторони, ті переклади мають бути здійснені офіційним перекладачем.
Відповідно до статті 9 Договору запитувана установа здійснює вручення документів відповідно до правил, які діють в її державі, якщо документи, які вручаються, складені державною мовою запитуваної Сторони або якщо додано завірені переклади на мову запитуваної Сторони. В інших випадках вручення документів адресатові здійснюється за його добровільною згодою.
Державною мовою в Республіці Молдова є румунська.
Отже, з метою належного повідомлення відповідача про розгляд цієї справи, суд вважає за необхідне звернутись через Міністерство юстиції України до Міністерства юстиції Республіки Молдова із клопотанням про вручення судових документів (ухвали суду про відкриття провадження в цій справі, позовної заяви з доданими до неї документами) відповідачу, у зв`язку з чим позивачу необхідно встановити строк для подання нотаріально засвідчених перекладів на румунську або англійську мови зазначених вище документів.
Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Провадження в справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України).
Оскільки суд повинен належним чином повідомити відповідача про дату, час та місце розгляду справи, а також враховуючи звернення із клопотанням про вручення судових документів, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Господарського процесуального кодексу України зупинення провадження у справі зупиняє перебіг процесуальних строків.
Отже, з огляду на необхідність належного повідомлення GLOBAL CVD.S.R.L. про дату, час та місце розгляду справи, суд дійшов висновку про необхідність призначення засідання для розгляду справи по суті у достатній для належного повідомлення строк (з визначенням резервної дати судового засідання), а також про зупинення провадження у справі до дати призначеного засідання.
Керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 14, 15, 18, 20, 24, 42, 43, 45, 56, 60, 120, 121, 162, 176, 229, 234, 235, 240, 242, 247, 251, 252, 326, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Відкрити провадження у справі № 902/1323/24.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 10 червня 2025 року о 10:00 год. (резервна дата - 12 серпня 2025 року о 10:00 год.) в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, зал № 8 (4-й поверх).
4. Повідомити сторін про призначене судове засідання для розгляду справи по суті.
5. Звернути увагу учасників справи щодо можливості брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (у разі подання учасником справи відповідної заяви з дотриманням вимог ст.197 ГПК України, участь в режимі відеоконференції буде забезпечено без окремого процесуального реагування).
6. Звернутися через Міністерство юстиції України до Міністерства юстиції Республіки Молдова з клопотанням про вручення судових документів (ухвали суду про відкриття провадження в цій справі, позовної заяви з доданими до неї документами) відповідачу - GLOBAL CVD.S.R.L. (вул. Сармизегетуса, 45/1, кв. (офіс) 86, с. Ботаника, мун. Кишинев, Республіка Молдова, код 1019600041055).
7. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Фрут-Логістік" протягом 20-ти днів з дня вручення цієї ухвали подати до суду: три екземпляри нотаріально засвідченого перекладу румунською або англійською мовами ухвали суду про відкриття провадження у справі №902/1323/24, позовної заяви з доданими до неї документами та клопотання про вручення судових документів.
8. Для подання відповідачем заяви із запереченням щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження встановити 15-ти денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
9. Для подання відповідачем відзиву на позову заяву відповідно до вимог ст.ст. 165, 251 Господарського процесуального кодексу України та наявних у нього доказів встановити 15-ти денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У разі подачі відзиву - копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу, докази направлення відзиву надати суду до початку судового засідання.
10. Встановити позивачу 5-ти денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву (у випадку його подання) для реалізації права на подання відповіді на відзив, у разі подання відповіді зобов`язати її у вказаний строк надіслати відповідачу. Докази направлення відповіді на відзив надати суду у цей же строк.
11. Встановити відповідачу 5-ти денний строк з дня отримання відповіді на відзив (у випадку її подання) для реалізації права на подання заперечення щодо відповіді на відзив, у разі подання заперечення зобов`язати надіслати його у вказаний строк позивачу. Докази направлення заперечення щодо відповіді на відзив надати суду у цей же строк.
12. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву на позов у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178, ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).
13. Зупинити провадження у справі №902/1323/24 у зв`язку із зверненням з клопотанням про вручення судових документів до 10.06.2025.
14. Повідомити, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України за вебадресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.
15. Згідно із ст. 235 ГПК України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
16. За приписами ч. 1 ст. 255 ГПК України ця ухвала підлягає оскарженню окремо від рішення суду першої інстанції в частині зупинення провадження у справі.
17. Відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
18. Примірник ухвали надіслати позивачу до Електронного кабінету ЄСІТС, відповідачу - рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Дата складання повного тексту ухвали 18.12.2024.
Суддя А.А. Тварковський
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - відповідачу - вул. Сармізегетуса, 45/1, кв. (оф.) 86, сек. Ботаніка, мун. Кишинів, Республіка Молдова.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123871829 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тварковський А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні