УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення без руху заяви про відкриття
провадження у справі про банкрутство
18.12.2024м. ДніпроСправа № 904/5448/24за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервісний центр "ОЛАНВО", м. Дніпро,
Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна компанія "АЛЬТЕРА", м. Дніпро та
Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЛГ", м. Дніпро
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат", м. Вільногірськ Дніпропетровської області
про визнання банкрутом
Суддя Мартинюк С.В.
Без участі (виклику) представників сторін
ВСТАНОВИВ:
13.12.2024 через систему "Електронний суд" ТОВ "СЦ "ОЛАНВО", ТОВ "ТК "АЛЬТЕРА" та ТОВ "ОЛГ" звернулись до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат" на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Розглянувши заяву та додані до заяви документи, господарський суд прийшов до висновку про необхідність залишення заяви без руху, з огляду на такі обставини.
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно частини 1 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником або Національним банком України у випадках, передбачених цим Кодексом, а стосовно боржника - державного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, - також органом (суб`єктом), уповноваженим управляти державним майном, у письмовій формі та повинна містити зокрема найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи.
При поданні заяви у справі про банкрутство ТОВ "Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат" заявниками зазначено адресу боржника: "51700, Дніпропетровська область, м.Вільногірськ, вул. Молодіжна, буд. 30-А, прим. 4"
Проте згідно відповіді №№ 969780 від 17.12.2024 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що юридична адреса боржника 51700, Дніпропетровська обл., місто Вільногірськ, вулиця Молодіжна, будинок 30-А, приміщення 3.
Отже, заявниками в порушення вимог частини 1 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства не зазначено вірне місцезнаходження боржника ТОВ "Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат".
Відповідно до частини 2 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви боржника про відкриття провадження у справ про банкрутство додаються, зокрема докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті та докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
Також відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2024 складає 3 028,00 грн.
Пунктом 9 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство сплачується судовий збір у розмірі 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ"Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат" необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 30 280,00 грн (3 028,00 * 10 =30 280,00 грн).
Також відповідно до ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Абзацом 1 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Відповідно до абз. 6 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
Згідно ст.8 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" з 01.04.2024 розмір мінімальної заробітної плати становить 8 000,00 грн.
Отже, ТОВ "СЦ "ОЛАНВО", ТОВ "ТК "АЛЬТЕРА" та ТОВ "ОЛГ" необхідно було сплатити авансування винагороди арбітражному керуючому в розмірі 72 000,00 грн (8 000,00*3 )*3= 72 000,00 грн).
В порушення приписів ч. 2 ст. 34 КУзПБ, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство не містить докази сплати судового збору та докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
Отже, заява ТОВ "СЦ "ОЛАНВО", ТОВ "ТК "АЛЬТЕРА" та ТОВ "ОЛГ" подана без додержання вимог, викладених у частинах 1 та 2 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до частини 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, ч.3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ТОВ "СЦ "ОЛАНВО", ТОВ "ТК "АЛЬТЕРА" та ТОВ "ОЛГ" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат" залишити без руху.
2. Заявникам протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки заяви, а саме:
- надати належно оформлені докази сплати судового збору у розмірі 30 280,00 грн.;
- надати належно оформлені докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень у розмірі 72 000, 00 грн.;
- зазначити вірне місцезнаходження боржника ТОВ "Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат".
3. Роз`яснити, що у випадку невиконання заявником вимог суду про усунення недоліків заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили 18.12.2024 та оскарженню не підлягає.
Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz
Суддя С.В. Мартинюк
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123871908 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні