ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
18.12.2024Справа № 910/13997/24
Господарський суд міста Києва у складі судді Васильченко Т.В., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Бі Енерджі» про перехід до загального позовного провадження (заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження) у справі №910/13997/24
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТФС-України»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Бі Енерджі»
про стягнення 807728,66 грн
Без повідомлення (виклику) учасників справи
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТФС-України» (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Бі Енерджі» (далі - відповідач) про стягнення 807728,66 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не у повному обсязі розрахувався за поставлений позивачем товар, у зв`язку з чим виникла заборгованість у розмірі 807728,66 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.11.2024 прийняти позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №910/13997/24, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін та встановлено, у відповідності до ч. 4 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, відповідачу строк - протягом 5-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, - для подання суду (у разі наявності): заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
10.12.2024 року до відділу діловодства суду через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» від Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Бі Енерджі» надійшла заява про перехід до загального позовного провадження (заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження).
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Бі Енерджі» про перехід до загального позовного провадження (заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження), суд дійшов висновку про повернення її без розгляду на підставі статті 170 Господарського процесуального кодексу України.
Приписами частини 1 статті 250 Господарського процесуального кодексу України, визначено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
При цьому частиною 4 статті 250 Господарського процесуального кодексу України, зазначено, що якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 170 Господарського процесуального кодексу України, за приписами частини першої якої, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
З 18.10.2023 введено в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» №3200-IX, яким внесено зміни, зокрема, і до Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат. Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Відповідно до ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду. Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Отже, чинна редакція Господарського процесуального кодексу України зобов`язує як юридичних осіб та і їх представників в особі адвокатів зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку та встановлює наслідки невиконання таких вимог-фактичне повернення/не врахування поданих учасниками (що не зареєстрували електронний кабінет в ЄСІТС) заяв по справі.
Судом, встановлено, що заявник станом на момент звернення до суду із даною заявою та станом на дату винесення даної ухвали не має зареєстрованого електронного кабінету у вказаній підсистемі ЄСІТС, що відповідно до частини 4 статті 170 Господарського процесуального кодексу України є підставою для повернення заяви заявнику без розгляду.
У зв`язку з викладеним, заяву і додані до неї документи слід повернути заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 170, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Бі Енерджі» про перехід до загального позовного провадження (заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження) повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили 18.12.2024 та може бути оскаржена у встановленому законом порядку.
СуддяТ.В. Васильченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123872504 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Васильченко Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні