ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
================================================================
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
18 грудня 2024 року Справа № 915/1408/24
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О.,
розглянувши заяву: Головного управління ДПС у Миколаївській області (54001, м.Миколаїв, вул. Лягіна, 6, ідентифікаційний код 44104027)
про визнання грошових вимог
до боржника: Приватного підприємства ОЛД-ТРАНС-К (54001, Миколаївська область, м. Миколаїв, пр. Центральний, 97, код ЄДРПОУ 36433174)
розпорядник майна: арбітражний керуючий Захар`єва Яна Василівна
У с т а н о в и в:
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 04.12.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства ОЛД-ТРАНС-К; введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Захар`єву Яну Василівну.
З метою виявлення кредиторів боржника 04.12.2024 за № 74766 оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі банкрутство Приватного підприємства ОЛД-ТРАНС-К на офіційному вебпорталі судової влади України.
13.12.2024 Головним управлінням ДПС у Миколаївській області подано до суду заяву про визнання кредиторських вимог до боржника в розмірі 5082212,51 грн у такій черговості: перша черга (судовий збір) 4844,80 грн, третя черга 5073841,37 грн, шоста черга (штрафи, пені) 3526,34 грн.
Дослідивши матеріали заяви, судом встановлено наступне.
Частиною 1 статті 3 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України Про міжнародне приватне право, Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі КУзПБ).
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Згідно ч. 1 ст. 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 КУзПБ конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 КУзПБ заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, що додаються до заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 КУзПБ до заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Згідно зі ст. 4 Закону України Про судовий збір, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 10 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір визначено, що ставка судового збору за подання заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), що подається до господарського суду, складає 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік розмір прожитого мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
При цьому, судом зазначається, що оскільки заява про визнання грошових вимог було сформовано в системі Електронний суд, тому, з урахуванням положень частини 3 статті 4 Закону України Про судовий збір, застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, до заяви з грошовими вимогами до боржника заявник повинен був надати докази сплати судового збору за подання вказаної заяви у сумі 4844,80 грн (3028 грн х 2 х 0,8).
Між тим, доказів сплати судового збору кредитором до заяви не додано.
Згідно ч. 1 ст. 46 КУзПБ господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Враховуючи наявність недоліків заяви про визнання грошових вимог, суд повідомляє про них заявника та встановлює йому 5-денний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 КУзПБ, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Керуючись ст. 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву Головного управління ДПС у Миколаївській області від 13.12.2024 залишити без руху.
2. Заявнику усунути встановлені судом недоліки заяви про визнання кредиторських вимог у 5-денний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху шляхом подання до господарського суду письмової заяви про усунення недоліків з дотриманням вимог, передбачених ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
3. Роз`яснити заявнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, заява у відповідності до приписів ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства повертається заявнику.
4. Копію ухвали суду направити заявнику.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню.
СуддяВ.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123872866 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: грошові вимоги кредитора до боржника |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні