ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
17 грудня 2024 року Черкаси справа №925/338/24
Вх.суду №16806/24 від 04.11.2024
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А.,
у судове засідання не з`явились: ОСОБА_1 , арбітражний керуючий Демчан О.І. (ліквідатора банкрута); ТОВ "Корсунська", СТОВ "Благодатне", СТОВ "Свант", АТ "Райффайзен Банк", ПП "Укргосптовари", КП "Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради" (членів комітету кредиторів)
розглянувши заяву від 04.11.2024
заявника, боржника у особі ліквідатора банкрута,
про зобов`язання колишнього керівника боржника ОСОБА_1 передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута його ліквідатору
у справі за заявою
ініціюючого кредитора, Товариства з обмеженою відповідальністю "Корсунська"
до боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю "Дізарт плюс",
про банкрутство юридичної особи
УСТАНОВИВ:
1. 06.12.2024 ухвалою суду призначено до розгляду заяву боржника у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Демчана О.І., від 04.11.2024 про зобов`язання колишнього керівника боржника ОСОБА_1 передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута його ліквідатору.
2. ОСОБА_1 , явка якої визнавалась обов`язковою, була належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи, однак у судове засідання не з`явилась, про причини неявки до суду не повідомила, а направлена на її адресу ухвала повернута поштою з відміткою: "адресат відсутній за вказаною адресою". Ухвала суду була направлена за адресою місця проживання (перебування) вказаної особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, оскільки ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Згідно із статтями 3, 4 і 5 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні": декларування та реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється з метою ведення офіційного листування та здійснення інших комунікацій з особою; особа одночасно може мати лише одне задеклароване або одне зареєстроване місце проживання (перебування); громадянин України, який проживає на території України, а також іноземець чи особа без громадянства, який на законних підставах постійно або тимчасово проживає на території України, зобов`язані протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання (перебування) задекларувати або зареєструвати його. Відповідно до п.4 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2022 №265, особа може задекларувати/ зареєструвати своє місце проживання (перебування) лише за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює декларування/реєстрацію місця проживання (перебування) за однією з таких адрес за власним вибором. За адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції. Відповідно до ст.27 ГПК України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцем проживання фізичної особи, яка не є підприємцем, визнається зареєстроване у встановленому законом порядку місце її проживання або перебування.
Відповідно до ч.7 ст.120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи; у разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Відповідно до п.5 ч.6 ст.242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки (…) про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси. Відмітку пошти "адресат відсутній за вказаною адресою" суд оцінює як "відсутність особи за адресою", оскільки така особа була відсутня у момент доставки їй поштового повідомлення особисто листоношею та оскільки надалі (протягом установленого законом строку його зберігання у поштовому відділенні) така особа не отримала поштове відправлення суду з власної волі.
Верховний Суд у постанові від 30.06.2022 у справі №925/367/20(925/106/21 (п.35, 36) звертає увагу на те, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення сторони належним. При цьому суд враховує правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 20.07.2021 у справі № 916/1178/20, де зазначено, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, а, у даному випадку, суду (близька за змістом правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.04.2018 у справі №800/547/17(П/9901/87/18), постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 27.11.2019 у справі № 913/879/17, від 21.05.2020 у справі № 10/249-10/19, від 15.06.2020 у справі № 24/260-23/52-б, від 21.01.2021 у справі № 910/16249/19 та від 19.05.2021 у справі № 910/16033/20).
Крім того, ОСОБА_1 була поінформована про час і місце проведення судового засідання з розміщеної інформації про її виклик на офіційній сторінці Господарського суду Черкаської області веб-порталу судової влади.
Отже ОСОБА_1 була належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи, однак участі повноважного представника у судове засідання не забезпечила, про причини його неявки до суду не повідомила.
4. Відповідно до п.7 ч.2 і ч.3 ст.42 ГПК України: учасники справи зобов`язані виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом; у випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до ст.131, 132 Господарського процесуального кодексу України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали. Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.1 і 2 ч.1 ст.135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку: невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; (…) вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству.
5. Обставини неявки ОСОБА_1 у судове засідання суд оцінює як "невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу", "вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству", які підпадають під ознаки порушень, передбачених п.1 і 2 ч.1 ст.135 ГПК України, і є підставою для застосовування заходів процесуального примусу.
Враховуючи невиконання ухвали суду від 06.12.2024 без поважних на те причин, що призводить до затягування розгляду заяви та ліквідаційної процедури, суд вважає за необхідне застосувати до Лаут Н.О. заходи процесуального примусу у вигляді штрафу у мінімальному розмірі - одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 3028,00 грн.
Керуючись ст.135, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Розгляд справи по суті відкласти на 10 год. 30 хв. 06 січня 2025 року.
2. Судове засідання провести у приміщенні господарського суду Черкаської області за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, 18005, зал судових засідань №317. Офіційна електронна адреса суду (E-mail): inbox@ck.arbitr.gov.ua. Веб-адреса суду в мережі Інтернет для отримання інформації по цій справі: https://ck.arbitr.gov.ua/sud5026/
Судове засідання провести у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича, тел. НОМЕР_1 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 . Довести до відома заявника, що він має право з`явитися до зали судового засідання господарського суду Черкаської області та брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.
3. Визнати явку: а) обов`язковою та викликати у судове засідання: Лаут Н.О. (як особу, щодо якої вирішується питання про її права, інтереси та/або обов`язки); б) необов`язковою та повідомити про час і місце проведення засідання: арбітражного керуючого Демчана О.І. (ліквідатора банкрута); ТОВ "Корсунська", СТОВ "Благодатне", СТОВ "Свант", АТ "Райффайзен Банк", ПП "Укргосптовари", КП "Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради" (членів комітету кредиторів).
4. Особам, які з`являться у судове засідання мати з собою: а) документ, що підтверджує особу (паспорт чи інший згідно із законом про єдиний державний демографічний реєстр - в.т.ч. адвокату); б) документ, що підтверджує повноваження (адвокату - довіреність або ордер; посадовій особі - докази повноважень на самопредставництво юридичної особи відповідно до ст.56 ГПК України); в) оригінали документів, які подано до суду в копії; г) засоби індивідуального захисту.
5. Роз`яснити учасникам справи, що у разі неявки: причини неявки мають підтверджуватись належно засвідченими доказами; неможливість явки одного представника (в т.ч. з причин хвороби, відрядження, відпустки, участі в іншому судовому засіданні, відсутності штатних працівників), не позбавляє можливості керівника чи фізичної особи призначити іншого або представляти інтереси особисто; обставини тимчасової непрацездатності (хвороби, самоізоляції, обсервації у зв`язку з карантином), засвідчуються документами, передбаченими Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13.11.2011 №455 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 04.12.2001 за №1005/6196; наслідки неявки у судове засідання передбачені наступними нормами ГПК України: п.4 ч.1 ст.226 (для заявника), ст.202, ст.135 ГПК (штраф у сумі від одного до п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб); учасники справи, явка яких визнана обов`язковою, зобов`язані повідомляти причини неявки.
6. Стягнути з ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) в дохід державного бюджету через Державну судову адміністрацію України (ідентифікаційний код 26255795; вул. Липська, буд. 18/5, м. Київ, 01601; реквізити рахунка для зарахування коштів до Державного бюджету України: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA118999980313090106000026007; код класифікації доходів бюджету: 21081100 штраф у розмірі 3028,00 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень).
Наказ видати.
7.Зобов`язати ОСОБА_1 протягом двох днів з дня отримання ухвали надати суду: письмові пояснення стосовно обставин наявності у неї документів і майна боржника, які є предметом вимоги, та стосовно причин ненадання відповіді на вимоги ліквідатора банкрута їх передати, а також докази на їх підтвердження.
Явка ОСОБА_1 чи її представника у судове засідання не звільняє особу від обов`язку надати письмові пояснення. Суд роз`яснює, що відповідно до ст.135 ГПК України невиконання процесуальних обов`язків є підставою постановити ухвалу про стягнення штрафу у сумі від одного до п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
8. Зобов`язати Черкаську міську раду (відповідно до ч.1 ст.176 ГПК України):
надати суду (за даними електронного реєстру територіальної громади або за даними в паперових адресних картках) відомості про зареєстроване місце проживання (перебування) ОСОБА_1 (наявні у суду відомості: адреса - АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 )
забезпечити надходження відомостей у канцелярію суду протягом п`яти днів з моменту отримання цієї ухвали, але не пізніше дати судового засідання, визначеного п.1 цієї ухвали.
У разі, якщо вказані особи були зареєстровані і надалі вибули, то вказати до якої територіальної громади така особа вибула. За наявності кількох осіб з однаковим прізвищем, ім`ям та по-батькові - надати відомості про усіх осіб.
Ухвала суду набрала законної сили 17.12.2024.
Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (6), рекомендованим листом з повідомленням ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), Черкаській міській раді.
Для забезпечення прав ОСОБА_1 бути поінформованою про час і місце проведення судового засідання розмістити інформацію про її виклик на офіційній сторінці Господарського суду Черкаської області веб-порталу судової влади.
Суддя Ю.А. Хабазня
Я-7
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123873407 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Хабазня Ю.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні