Справа № 686/32788/24
Провадження № 2-н/686/4414/24
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
18 грудня 2024 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Заворотна О.Л., розглянувши заяву Комунального підприємства «Управляюча муніципальна компанія «Центральна» Хмельницької міської ради (29005, м. Хмельницький, вул. Соборна, 56) про видачу судового наказу щодо стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 -
в с т а н о в и л а:
Заявник звернувся із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на свою користь заборгованості за надані житлово-комунальні послуги.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, у разі якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Згідно п.2ч.3ст.163ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додається документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника.
Відповідно достатті 58 ЦПК Українисторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
В силу частини першоїстатті 60 ЦПК Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник.
За змістом указаних норм права юридична особа як учасник справи має брати участь у судовому процесі через самопредставництво або через представника.
Самопредставництво юридичної особице право одноосібного виконавчого органу (керівника) чи голови колегіального органу діяти від імені такої особи, представляти її інтереси в силу закону, статуту, положення. В порядку представництва може діяти інша особа, якщо у відповідному законі, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи без додаткового уповноваження. При цьому, відомості про осіб, які діють в порядку самопредставництва юридичної особи, можуть бути внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань (даліЄДР).
Велика ПалатаВерховного Судув ухвалівід 8червня 2022року усправі №303/4297/20зазначила,що з29грудня 2019року самопредставництвоюридичної особи,органу державноївлади,органу владиАвтономної РеспублікиКрим,органу місцевогосамоврядування (вадміністративному судочинствітакожсуб`єктавладних повноважень,який неє юридичноюособою)у цивільному,господарському йадміністративному судочинствах можуть здійснювати будь-які фізичні особи, уповноважені на це саме відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту). У разі, якщо такого договору (контракту) у письмовій формі немає чи у ньому зафіксований неповний перелік трудових (посадових) обов`язків працівника (наприклад, є посилання на посадову інструкцію), то поряд із підтвердженням наявності трудових відносин, такий працівник подає відповідний документ юридичної особи (зокрема, посадову інструкцію), у якому визначений його обов`язок представляти інтереси цієї особи в суді (діяти за правилами її самопредставництва), а за наявностітакож обмеження відповідних повноважень. Наявність або відсутність у ЄДР даних про такого працівника, який поряд із керівником має право вчиняти дії від імені юридичної особи, не впливає на обов`язок останньої підтвердити повноваження цього працівника діяти у судовому процесі на підставі закону, статуту, положення, трудового договору (контракту), зокрема обсяг цих повноважень.
Близькі за змістом висновки зроблені Верховним Судом у складі колегії суддів об`єднаної палати Касаційного адміністративного суду у постанові від 11 вересня 2024 року (справа №440/14831/23) та Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в ухвалі від 30 жовтня 2024 року (справа №686/14314/16-а; щодо УПФ).
Із матеріалів справи слідує, що заява КП «УМК «Центральна» Хмельницької міської ради підписана та подана ОСОБА_3 .
На підтвердження своїх повноважень щодо підписання та подання заяви Марцонь В.Б. надав: копію довіреності від 22 лютого 2024 року, якою, керівником Білокриницьким І.П. КП «УМК «Центральна» Хмельницької міської ради уповноважено Марцоня В.Б. здійснювати представництво інтересів заява КП «УМК «Центральна» Хмельницької міської ради у судах;
Разом зтим стягувачемне додано витягуз ЄДРна часпідписання таподання заяви(06 грудня 2024 року) щодо кола осіб, які наділені повноваженнями вчиняти всі дії від імені КП «УМК «Центральна» Хмельницької міської ради, у порядку самопредставництва.
Також відповідно до довідки відділу реєстрації місця проживання, ОСОБА_1 знятий з реєстрації як померлий.
Оскільки зазначені документи не підтверджують наявність у Марцоня В.Б. повноважень на підписання та подачу заяви від імені КП «УМК «Центральна» Хмельницької міської ради,у томучислі належністьу ньоготрудових (посадових)обов`язківна вчиненнятаких процесуальнихдій,то за таких обставин, суддя вважає за необхідне відмовити у видачі судового наказу, та роз`яснити заявникові, що відповідно до ч. 1ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 2-1, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.165,166 ЦПК України, суддя -
п о с т а н о в и л а:
Відмовити у видачі судового наказу за заявою Комунального підприємства «Управляюча муніципальна компанія «Центральна» Хмельницької міської ради (29005, м. Хмельницький, вул. Соборна, 56) про видачу судового наказу щодо стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення до Хмельницького апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Дата складання ухвали суду: 18.12.2024.
Суддя:
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123876272 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Заворотна О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні