Ухвала
від 18.12.2024 по справі 161/12000/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/12000/24

Провадження № 2/161/3546/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 грудня 2024 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі:

головуючого судді- Присяжнюк Л.М.,

за участю секретарясудового засідання Дручок О.М.,

представника позивача Гринчука І.С.,

відповідача ОСОБА_1 ,

представника відповідача 1 Лавренюка Б.О.,

представника відповідача 2 Чабана Р.Л.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в м. Луцьку цивільну справу №161/12000/24 за позовом Комунального підприємства «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Конкурент» про визнання поширеної інформації недостовірною та зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

25 червня 2024 року на адресу суду надійшов позов Комунального підприємства «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Конкурент» про визнання поширеної інформації недостовірною та зобов`язання вчинити дії.

Ухвалою суду від 01 липня 2024 року вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження та призначено розгляд справи у підготовчому провадженні.

07 жовтня 2024 року на адресу суду надійшло клопотання представника позивача про призначення судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи.

У підготовчому засіданні представник позивача просив задовольнити клопотання та призначити по справі судово-лінгвістичну семантико-текстуальну експертизу.

Відповідач та представники відповідачів у підготовчому засіданні заперечили щодо призначення по справі судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи, просили відмовити в задоволенні заявленого клопотання.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що клопотання підставне та підлягає до задоволення, з врахуванням такого.

Судом установлено, що предметом спору є визнання поширеної інформації недостовірною та зобов`язання вчинити дії.

Відповідно доп. 1 ч. 1 ст. 103 ЦПК Українидля з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд призначає експертизу.

Згідно зістаттею 1 Закону України «Про судову експертизу»судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду. Водночас і згідно зіст.103 ЦПК Україниекспертиза призначається для з`ясування питань, що потребують спеціальних знань.

Судова експертиза призначається у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановленняфактичних даних,що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.

Отже, із зазначених питань в клопотанні про призначення експертизи та з урахуванням наведених норм закону, враховуючи предмет спору, суд вважає, що в даній справі слід призначити судово-лінгвістичну семантико-текстуальну експертизу.

Оскільки для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, то на підставі п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК України, суд дійшов висновку про необхідність на час проведення експертизи зупинити провадження у справі.

Керуючись п. 1 ч. 4 ст. 108, п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання представника позивача про призначення судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи задовольнити частково.

Призначити по справі судово-лінгвістичну семантико-текстуальну експертизу, на вирішення якої поставити такі питання:

1.1. Чи містить зроблене ОСОБА_1 висловлювання 24.05.2024 року на засіданні постійної комісії Луцької міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергоощадності, інформацію про Комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування», виражену в принизливій, непристойній або дискредитуючій формі, а саме (цитата): «Пропоную вам ознайомитися з цінами, за якими Комбінат закуповував окремі групи товарів (в дужках орієнтовна вартість того ж продукту в Сільпо): картопля - 60 гривень (30 грн.), цукор - 120 гривень (40 грн.), свинина - 520 гривень (200 грн.), філе куряче - 520 гривень (170 грн.), гречка - 175 гривень (50 грн.), яйце - 14 гривень за штуку (4 грн.)»?

Якщо так, то у якій формі зроблено вказане висловлювання: фактичного твердження чи оціночного судження?

Чи має дане висловлювання характер звинувачення на адресу Комунального підприємства «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування» та/або його службових осіб чи працівників (вказати, у чому саме)?

1.2. Чи містить оприлюднене ОСОБА_1 в мережі Інтернет, через соцмережу Facebook ІНФОРМАЦІЯ_1 о 17:44 год. на особистій сторінці « ОСОБА_2 »: ІНФОРМАЦІЯ_2 текстове повідомлення з першим реченням «Як в Луцьку крадуть на харчуванні дітей», інформацію про Комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування», виражену в принизливій, непристойній або дискредитуючій формі, а саме (цитати):

1) Цитата №1: «Як в Луцьку крадуть на харчуванні дітей. Є в Луцьку Комунальне підприємство - Комбінат шкільного та студентського харчування. Підприємство максимально непублічне, адже ви не побачите його закупівель в Прозорро. І ви не побачите руху коштів через казначейство.».

2) Цитата №2: «А поки я чекатиму відповіді на своє депутатське звернення, пропоную вам ознайомитися з цінами, за якими Комбінат закуповував окремі групи товарів (в дужках орієнтовна вартість того ж продукту в Сільпо): картопля - 60 гривень (30 грн.), цукор - 120 гривень (40 грн.), свинина - 520 гривень (200 грн.) філе куряче - 520 гривень (170 грн.), гречка - 175 гривень (50 грн.), яйце -14 гривень за штуку (4 грн.)».

3) Цитата №3: «Отож, Комбінат без тендерів закуповлює в "правильних" підприємців продукти за "правильними" цінами, які в 2-3 рази вищі ринкових. Ми впритул наблизилися до відмітки "яйця по 17".».

4) Цитата №4: «І скажіть, ви вірите в те, що це ... неподобство може відбуватися без відома міського голови Ігоря Поліщука? Я - ні.».

В якій формі виражено оприлюднену інформацію: фактичного твердження чи оціночного судження (вказати в розрізі кожної цитати окремо та в сукупному їх сприйнятті в цілому в тексті повідомлення)?

1.3. Чи містить оприлюднене ОСОБА_1 в мережі Інтернет, через соцмережу Facebook ІНФОРМАЦІЯ_3 о 14:23 год. на особистій сторінці « ОСОБА_2 »: ІНФОРМАЦІЯ_2 текстове повідомлення з першим реченням « ІНФОРМАЦІЯ_4 не на жарт підгорає від інформації про ціни на ІНФОРМАЦІЯ_5 », інформацію про Комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування», виражену в принизливій, непристойній або дискредитуючій формі, а саме (цитати):

1) Цитата №1: «По-суті, для думаючих людей це виправдання ОСОБА_3 має звучати так: «Ми не крадемо 200% на харчах, а лише скромні 20%. Всі, хто мене знає, можуть підтвердити, що слів на вітер не кидаю. І якщо видаю якусь інформацію, значить маю на це відповідні підстави.».

2) Цитата №2: «Ціни, які надає мерчик ОСОБА_4 це закупівельні ціни комбінату. Які все одно є завищеними».

3) Цитата №3: «Цього ніхто так і не спростував і не спростує, бо це правда».

Як, ймовірно, виглядає схема розкрадання на Комбінаті.

1. Комбінат не закуповує продукти через Прозорро, а отже може легше домовлятися з постачальниками про корупційну складову.

2. Вхідна корупційна маржа (+10-20%) на продуктах харчування.

3. Супровідні витрати комбінату для мінімізації прибутку (товари та послуги в "потрібних" підприємців).

4. Всі ці корупційні витрати + завищені закупівельні ціни зашиваються в ціну послуги з харчування дітей, за яку платить міський бюджет і батьки школярів з власних кишень.».

Якщо так, то в якій формі виражено оприлюднену інформацію: фактичного твердження чи оціночного судження (вказати в розрізі кожної цитати окремо та в сукупному їх сприйнятті в цілому в тексті повідомлення)?

1.4. Чи містить оприлюднений 24.05.2024 року у мережі Інтернет, на головній сторінці вебсайту Інформаційного агентства «Конкурент» з доменним іменем ІНФОРМАЦІЯ_6 , заголовок « ОСОБА_2 : Як в Луцьку крадуть на харчуванні дітей», з урахуванням змісту публікації «Луцький комбінат шкільного харчування купує продукти за дуже завищеними цінами, депутат», перехід на яку дозволяло інтерактивне гіперпосилання заголовку « ОСОБА_2 : Як в Луцьку крадуть на харчуванні дітей», інформацію про Комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування», виражену в принизливій, непристойній або дискредитуючій формі?

Якщо так, то в якій формі виражено оприлюднену інформацію: фактичного твердження чи оціночного судження?

1.5. Чи містить оприлюднена 24.05.2024 року о 18:05 год. у мережі Інтернет, на вебсайті Інформаційного агентства «Конкурент» з доменним іменем konkurent.ua, публікація «Луцький комбінат шкільного харчування купує продукти за дуже завищеними цінами, депутат», інформацію про Комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування», виражену в принизливій, непристойній або дискредитуючій формі, а саме (цитати):

1) Цитата №1: «Луцький комбінат шкільного харчування купує продукти за дуже завищеними цінами».

2) Цитата №2: «Курятину за 520 грн/кг, молоко 160 грн/л, а яйця по 14 грн.».

3) Цитата №3: «Комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного та студентського харчування» купує продукти за доволі не ринковими цінами. Зокрема, свинину та курятину за 520 грн/кг, молоко по 160 грн/л, а яйця по 14 грн».

4) Цитата №4: «Й тут ОСОБА_2 зазначив, що ціни, за якими комунальне підприємство купує харчі, не дуже і «ринкові».

5) Цитата №5: «Я подавав депутатське звернення з проханням надати ціни на окремі категорії товарів. Сказали, що дуже багато роботи. Просто хочу вам допомогти з цінами. Окремі ціни на позиці, які купує комбінат: картопля 60 грн/кг, молоко 160 грн/л, свинина і філе куряче 520 грн/кг, цукор 120 грн/кг, яйце 14 грн/шт, гречка 175 грн/кг».

6) Цитата №6: «Різниця між закупівлями комбінату і цінами у крамниці дуже дивує. Ціна комбінату: картопля 60 грн/кг, молоко 160 грн/л, свинина 520 грн/кг, філе куряче 520 грн/кг, цукор 120 грн/кг, яйце 14 грн, гречка 175 грн/кг. Як бачимо, то на деякі позиції ціна різниться в комбінату більше в 3-4 рази».

Табличка: Скрін з публікації, оприлюдненої 24.05.2024 року о 18:05 год. на вебсайті Інформаційного агентства «Конкурент».

Якщо так, то в якій формі виражено оприлюднену інформацію: фактичного твердження чи оціночного судження (вказати в розрізі кожної цитати окремо та в сукупному їх сприйнятті в цілому в тексті повідомлення)?

1.6. Чи містять оприлюднені в мережі Інтернет, на вебсайті Інформаційного агентства «Конкурент» з доменним іменем konkurent.ua, 17.06.2024 року о 10:03 год. публікація «Директорка Луцького комбінату шкільного харчування заробляє більше, ніж мери України», 20.06.2024 року о 18:31 год. публікація «У Луцьку відкрили кримінал через завищені ціни на харчуванні в школах» і 21.06.2024 року о 18:17 год. публікація «Прозоро не хочуть? Що вирішили щодо луцького Комбінату шкільного та студентського харчування (відео)» інформацію про Комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування», виражену в принизливій, непристойній або дискредитуючій формі, а саме (цитата): «Ба більше, покриває махінації із дороговартісним харчуванням дітей та саму директорку підприємства ніхто інший як луцький мер ОСОБА_5 . Бо ж під час травневого засідання сесії міськради керманич всіляко заперечував зловживання на Комбінаті, який очолює Шмід.»

Якщо так, то в якій формі виражено оприлюднену інформацію: фактичного твердження чи оціночного судження?

1.7. Яким є об`єктивний зміст речення (словосполучення) «Ми впритул наблизилися до відмітки «яйця по 17»», з урахуванням Стенограми-Додатку №7 до заяви №27 від 28.05.2024 року.

Чи містить дане речення (словосполучення) негативний дискредитуючий зміст, який вказує на зловживання чи корупцію при закупівлі продуктів (яєць)?

1.8. Чи є вираз «яйця по 17» загальновідомим в Україні позначенням недоброчесної поведінки та/або вказівкою на наявність корупції при закупівлі продуктів харчування?

1.9. Яким є об`єктивний зміст речення (словосполучення) «Комбінат без тендерів закуповлює в «правильних» підприємців продукти за «правильними» цінами»?

Чи містить дане речення (словосполучення) негативний дискредитуючий зміст, який вказує на недоброчесну поведінку при закупівлі продуктів харчування?

1.10. Як змінюються зміст і суть слів «правильних», «правильними» і «потрібних», що містяться в цитатах:

- «Отож, Комбінат без тендерів закуповлює в "правильних" підприємців продукти за "правильними" цінами, які в 2-3 рази вищі ринкових» словосполучень: ««правильних» підприємців» і ««правильними» цінами»;

- «(товари та послуги в "потрібних" підприємців)», внаслідок взяття їх у лапки?

Чи утворюється внаслідок цього негативний дискредитуючий зміст, який вказує на недоброчесну поведінку при закупівлі продуктів харчування?

1.11. Яким є об`єктивний зміст речення (словосполучення): «Ми не крадемо 200% на харчах, а лише скромні 20%»?

Чи містить дане речення (словосполучення) негативний дискредитуючий зміст, який вказує на факт злочину та/або на інші порушення при закупівлі продуктів харчування?

1.12. Яким є об`єктивний зміст речення (словосполучення): «1. Комбінат не закуповує продукти через Прозорро, а отже може легше домовлятися з постачальниками про корупційну складову»?

Чи містить дане речення (словосполучення) негативний дискредитуючий зміст, який вказує на факт злочину та/або на інші порушення, в тому числі корупційні, при закупівлі продуктів харчування?

1.13. Яким є об`єктивний зміст речення (словосполучення): «2. Вхідна корупційна маржа (+10-20%) на продуктах харчування»?

Чи містить дане речення (словосполучення) негативний дискредитуючий зміст, який вказує на факт злочину та/або на інші порушення, в тому числі корупційні, при закупівлі продуктів харчування?

1.14. Яким є об`єктивний зміст речення (словосполучення): «Супровідні витрати комбінату для мінімізації прибутку (товари та послуги в "потрібних" підприємців)»?

Чи містить дане речення (словосполучення) негативний дискредитуючий зміст, який вказує на умисні дії, спрямовані на зменшення прибутку підприємства та/або на інші порушення при закупівлі продуктів харчування?

1.15. Яким є об`єктивний зміст речення (словосполучення): «4. Всі ці корупційні витрати + завищені закупівельні ціни зашиваються в ціну послуги з харчування дітей, за яку платить міський бюджет і батьки школярів з власних кишень.»?

Чи містить дане речення (словосполучення) негативний дискредитуючий зміст, який вказує на недоброчесну поведінку та корупційні порушення при закупівлі продуктів харчування, що призводить до негативних наслідків для міського бюджету і батьків школярів у вигляді завищених витрат?

Проведення експертизи доручити експертам Хмельницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (адреса: 29019, м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 12, код ЄДРПОУ 03565688).

Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384-385 КК України.

В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №161/12000/24 (провадження №2/161/3546/24).

Оплату експертизи покласти на Комунальне підприємство «Луцький комбінат шкільного і студентського харчування» (адреса: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Дубнівська, 29, код ЄДРПОУ 03565688).

Роз`яснити учасникам справи вимоги ст. 109 ЦПК України, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також, яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Строк проведення експертизи встановити один місяць з моменту отримання ухвали суду.

Провадження у справі зупинити.

Ухвала в частині зупинення провадження в справі може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 19 грудня 2024 року.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області Л.М. Присяжнюк

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123878789
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них:

Судовий реєстр по справі —161/12000/24

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Присяжнюк Л. М.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Присяжнюк Л. М.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Присяжнюк Л. М.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Присяжнюк Л. М.

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Присяжнюк Л. М.

Ухвала від 10.10.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Присяжнюк Л. М.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Присяжнюк Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні