Справа № 367/8067/21
Провадження №2/367/1042/2024
УХВАЛА
Іменем України
06 листопада 2024 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого - судді Кравчук Ю.В.,
за участю:
секретаря судових засідань Миколаєнко П.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ірпені цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Бучанська міська рада Київської області, Бучанська міська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
в с т а н о в и в :
В провадженні Ірпінського міського суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Бучанська міська рада Київської області, Бучанська міська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
21 листопада 2023 року позивачем подано уточнену позовну заяву в якій остання просить: визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину земельної ділянки площею 0,0600 га, кадастровий номер 3210945300:01:136:0266, з цільовим призначенням: для садівництва, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті рідної сестри ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 15 грудня 2021 року відкрито загальне позовне провадження у вказаній справі.
Ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 14 вересня 2022 року закрито підготовчепровадження усправі, призначено справу до судового розгляду по суті.
21 листопада 2023 року від ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на адресу суду до прийняття рішення по даній справі надійшла спільна заява про затвердження мирової угоди, укладеної між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 21 листопада 2023 року. До спільної заяви додано текст мирової угоди, який скріплено підписами позивача та відповідача.
У судове засідання сторони не з`явилися, у поданих заявах, а також у заяві про затвердження мирової угоди просили суд розглядати справу без їх участі, вказану мирову угоду підтримали, просили суд закрити провадження.
Зі змісту тексту мирової угоди вбачається, що сторони у справі № 367/8067/21 про визнання права власності в порядку спадкування за законом дійшли згоди на наступних умовах:
- ОСОБА_1 просить, а ОСОБА_2 не заперечує визнати право власності на 1/3 частину земельної ділянки площею 0,0600га, кадастровий номер 3210945300:01:136:0266, з цільовим призначенням: для садівництва, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті рідної сестри ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
-Визнається за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину земельної ділянки площею 0,0600га, кадастровий номер 3210945300:01:136:0266, з цільовим призначенням: для садівництва, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті рідної сестри ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При підписанні цієї мирової угоди ОСОБА_1 та ОСОБА_2 претензій морального та матеріального характеру один до одного не мають.
Укладена мирова угода не порушує прав сторін.
Позивачу та Відповідачу відомі наслідки укладення мирової угоди та вони не обмежені вчинити певні дії.
В разі добровільного невиконання сторонами умов даної мирової угоди, кожна із сторін залишає за собою право на звернення з позовом до суду про спонукання іншої сторони до виконання мирової угоди.
Наслідки укладення мирової угоди, зміст ст.ст. 255, 256 ЦПК України сторонам роз`яснені і зрозумілі.
У зв`язку з тим, що спір врегульовано мировою угодою, провадження у справі № 367/8067/21 просять закрити та постановити ухвалу про визнання мирової угоди.
Дослідивши умови мирової угоди, укладеної між сторонами по справі, суд вважає, що вона укладена з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок, стосується прав та обов`язків сторін, умови мирової угоди не суперечать закону та не порушують права інших осіб.
Відповідно до ч.7 ст.49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
За положеннями ст.207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі. Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо: 1) умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або 2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Сторони у вказаній заяві про визнання мирової угоди підтвердили, що при укладенні мирової угоди вони діють свідомо та добровільно, наслідки укладання останньої зрозумілі та відомі.
Згідно п.5 ч.1 ст.255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Як передбачено ч.2 ст.256 ЦПК України, у разі закриття провадження в справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Враховуючи викладене, встановивши, що умови мирової угоди не суперечать закону, відповідають вимогам ст.207 ЦПК України, не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб, та стосуються лише прав та обов`язків позивача та відповідача, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення спільної заяви сторін, затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.
Відповідно до ст.208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Керуючись ст.ст.207,208,255,256,258-260 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в :
Затвердити мирову угоду від 21 листопада 2023 року по справі № 367/8067/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Бучанська міська рада Київської області, Бучанська міська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування за законом, відповідно до умов якої обговоривши між собою предмет спору у справі № 367/8067/21, що перебуває на розгляді у Ірпінському міському суді Київської області, домовилися про можливість закінчення розгляду даного спору миром та про укладення Мирової угоди на таких умовах:
- ОСОБА_1 просить, а ОСОБА_2 не заперечує визнати право власності на 1/3 частину земельної ділянки площею 0,0600га, кадастровий номер 3210945300:01:136:0266, з цільовим призначенням: для садівництва, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті рідної сестри ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
-Визнається за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину земельної ділянки площею 0,0600га, кадастровий номер 3210945300:01:136:0266, з цільовим призначенням: для садівництва, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті рідної сестри ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При підписанні цієї мирової угоди ОСОБА_1 та ОСОБА_2 претензій морального та матеріального характеру один до одного не мають.
Укладена мирова угода не порушує прав сторін.
В разі добровільного невиконання сторонами умов даної мирової угоди, кожна із сторін залишає за собою право на звернення з позовом до суду про спонукання іншої сторони до виконання мирової угоди.
Наслідки укладення мирової угоди, зміст ст.ст. 255, 256 ЦПК України сторонам роз`яснені і зрозумілі.
Провадження по цивільній справі №367/8067/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Бучанська міська рада Київської області, Бучанська міська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування за законом - закрити.
Роз`яснити сторонам, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом.
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів із дня її складення до Київського апеляційного суду.
Суддя Ю.В. Кравчук
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123881209 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Кравчук Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні