Ухвала
від 17.12.2024 по справі 392/868/24
МАЛОВИСКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 392/868/24

Провадження № 2/392/467/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2024 року м. Мала Виска

Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Бадердінової А.В., секретар судового засідання Покуц І.С., розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Мала Виска цивільну справу № 392/868/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав,-

В С Т АН О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав.

Ухвалою Маловисківськогорайонного судуКіровоградської областівід 24.05.2024року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.

06.06.2024 року позивачем вказані в ухвалі недоліки усунено сплачено судовий збір та подано уточнену позовну заяву.

Ухвалою судді Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 07.06.2024 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

Позивач ОСОБА_1 подала заяву про закриття провадження у справі, у зв`язку зі смертю відповідача ОСОБА_2 .

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.

Частиною 1 ст.48ЦПК України визначено, що сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Відповідно до ст.46ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.

Згідно з ч. 1 ст.47ЦПК України здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.

Ввідповідно до ч. 4 ст.25ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент смерті.

Згідно зі статтею 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу.

Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.

Таким чином, процесуальне правонаступництво настає в таких випадках: 1) у разі смерті фізичної особи чи припинення юридичної особи; 2) заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні; 3) в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір.

Правонаступництвом у матеріальних правовідносинах є перехід прав або обов`язків їх учасника до іншої особи внаслідок певних юридичних фактів, у результаті яких один з учасників правовідносин вибуває з них і замінюється іншою особою.

Судом встановлено, що відповідач у справі ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис про смерть №395 від 14.11.2024 року, що підтверджується повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть, виданого Маловисківським відділом ДРАЦС у Новоукраїнському районі Кіровоградської області О. Кавун.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Виходячи із заявлених позовних вимог позивачем в даній справі, предмету спору, вбачається, що спірні правовідносини у даній справі нерозривно пов`язані з особою відповідача ОСОБА_2 , тому правонаступництво в цьому випадку не допускається, а відтак, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі на підставі п. 7 ч.1 ст. 255 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 255, ст. ст. 256, 260-261, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Провадження у цивільній справі № 392/868/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, - закрити, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду, або в разі пропуску строку на апеляційне оскарження з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Суддя Альона Володимирівна Бадердінова

СудМаловисківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123881824
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —392/868/24

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Бадердінова А. В.

Ухвала від 07.06.2024

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Бадердінова А. В.

Ухвала від 24.05.2024

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Бадердінова А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні