Дата документу 18.12.2024Справа № 554/13774/24 Провадження № 1-кс/554/12759/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2024 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері транспорту СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Полтавської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12024170420001920 від 09.12.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України,
в с т а н о в и л а:
До провадження слідчого судді надійшло вищезазначене клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення (здійснення виїмки) оригіналів документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до: 1) медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 ; 2) викопіровки з Журналу обліку прийому хворих в стаціонар та відмов у госпіталізації з приводу прийому хворого ОСОБА_5 за 08.12.2024, 3) рентгенографії та комп`ютерної томографії з оптичними дисками для лазерних систем зчитування хворого ОСОБА_5 , що проводили в день його звернення до лікарні 08.12.2024 та за весь період стаціонарного лікування, що мається у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що 08.12.2024 року, близько 21:55 години, водій автомобіля BYD F-3, реєстраційний номер НОМЕР_1 , ОСОБА_6 , рухаючись по автодорозі М-03 сполученням «Київ-Харків-Довжанський», у напрямку від м. Київ до м. Полтава, в районі 316 км, неподалік с. Циганське Полтавського району Полтавської області, не впорався із керуванням, виїхав за межі проїзної частини дороги на праве узбіччя, де в подальшому скоїв наїзд на нерухому перешкоду у виді металевого відбійника та відбулося перекидання керованого ним транспортного засобу. В результаті ДТП пасажир автомобіля BYD F-3 реєстраційний номер НОМЕР_1 , ОСОБА_5 отримав тілесні ушкодження та госпіталізований в КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також водій ОСОБА_6 , та пасажир вказаного автомобіля ОСОБА_7 отримали тілесні ушкодження та були госпіталізовані в КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
09.12.2024 року відомості про дану подію були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12024170420001920 з попередньою правовою кваліфікацією за ч.1 ст.286 КК України.
Для проведення судово-медичної експертизи, з метою визначення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, що були отримані пасажиром автомобіля BYD F-3 реєстраційний номер НОМЕР_1 , ОСОБА_5 в результаті ДТП в розпорядження судово-медичного експерта необхідно представити медичну карту стаціонарного хворого та іншу медичну документацію з КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », де останньому надано медичну допомогу та куди доставлявся після дорожньо-транспортної пригоди 08.12.2024 року.
Вказані документи мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, оскільки саме на їх підставі можливо встановити обставини що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень отриманих ОСОБА_5 внаслідок ДТП, та таким чином вказані речі і документи, після проведення відповідних експертних досліджень, можуть бути використані як докази фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Зазначені вище документи перебувають у володінні посадових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Проведення судово-медичної експертизи без використання вказаних документів, неможливе, оскільки лише у вказаних документах, до яких планується отримати тимчасовий доступ до речей і документів, містяться відомості про первинний діагноз потерпілого, історію лікування, медичні обстеження, медичні препарати, які були використані для лікування, тощо.
У судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явилася, надіслав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі. Клопотання підтримав в повному обсязі, просив задовольнити.
Від керівника КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_8 надійшла до суду заява про розгляд клопотання без її участі.
Зважаючи на неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть у ньому участь, на підставі положень ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до такого висновку.
Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження (п.5 ч.2 ст.131 КПК України).
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку) .
Слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю (ч.5 ст.163 КПК України).
Згідно з п.2 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієїстатті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Частиною 7 названої статті також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024170420001920 від 09.12.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України.
Проаналізувавши зміст клопотання й доданих до нього матеріалів, в тому числі зміст витягу з ЄРДР, врахувавши обставини, які розслідуються в межах зазначеного кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що зазначена у клопотанні медична документація на ім`я ОСОБА_5 перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відомості, що в ній містяться, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами допоможуть встановити важливі обставини кримінального провадження, можуть мати суттєве значення для здійснення його подальшого розслідування і можуть бути використані як докази, а іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Вилучення медичної документації на ім`я ОСОБА_5 необхідне для досягнення мети тимчасового доступу до документів, зокрема для проведення судово-медичної експертизи.
Слідчий або прокурор зобов`язані забезпечити проведення експертизи щодо встановлення тяжкостіта характерутілесних ушкоджень (п.2 ч.2 ст.242 КПК України).
Висновок, одержаний за результатом виконання цієї експертизи може бути застосований в подальшому як доказ.
На підставі викладеного, з огляду на те, що отримання вказаних документів має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 12024170420001920 від 09.12.2024 року, для розкриття кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, клопотання слід задовольнити та надати тимчасовий доступ до зазначеної у клопотанні медичної документації на ім`я ОСОБА_5 , з можливістю її вилучення (здійснення виїмки).
Керуючись ст.ст.132, 159 - 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и л а:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати групі слідчих у кримінальному провадженні № 12024170420001920 від 09.12.2024 року: слідчому відділення розслідуваннязлочинів усфері транспорту СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 ; начальнику відділення розслідуваннязлочинів усфері транспорту СВПолтавського РУПГУНП вПолтавській області ОСОБА_9 ;старшому слідчому відділення розслідуваннязлочинів усфері транспорту СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення (здійснення виїмки) оригіналів документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до: 1) медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; 2) викопіровки з Журналу обліку прийому хворих в стаціонар та відмов у госпіталізації з приводу прийому хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за 08.12.2024 року; 3) рентгенографії та комп`ютерної томографії на оптичних дисках на хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що проводили в день його доставлення до лікарні 08.12.2024 року, та за весь період стаціонарного лікування, що перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення, тобто до 18 лютого 2025 року.
В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123882508 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Михайлова І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні