Рішення
від 11.12.2024 по справі 544/386/24
ПИРЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 544/386/24

пров. № 2/544/293/2024

Номер рядка звіту 70

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

11 грудня 2024 року м. Пирятин

Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:

головуючої судді Сайко О. О.,

за участі секретаря Костенко Т. В.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду по вул. Соборна, 41, цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_4 , відділ ДРАЦС у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання батьківства,

у с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_3 про визнання батьківства. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що з 2013 року він та ОСОБА_4 перебували у фактичних шлюбних відносинах. Від цих відносин вони мають сина ОСОБА_5 , народження ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позивач та ОСОБА_4 уклали шлюб 10 березня 2022 року. Біологічним батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_2 . Однак батьком дитини відповідно до ч.1 ст.122 СК України записаний ОСОБА_3 , оскільки дитина народилася під час шлюбу ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , який був розірваний рішення Пирятинського районного суду від 05.09.2017.

У зв`язку з чим він просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, батьком малолітньої дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Виключити з актового запису №81 від 28 липня 2017 року про народження дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , складеного Пирятинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, відомості про ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , як батька дитини.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення, аналогічні у позові, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі. Також уточнив позовні вимоги та просив внести зімни в актовий запис про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зазначивши його прізвище « ОСОБА_7 » та по батькові « ОСОБА_8 ».

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений відповідно до вимог закону, шляхом розміщення оголошення про його виклик на офіційному веб сайті суду. Заяв про відкладення судового розгляду від нього не надходило, відзив до суду відповідач не подав.

Третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - ОСОБА_4 у судове засідання не з`явилася, просила розгляд справи проводити без її участі, не заперечувала проти задоволення позову.

Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у судове засідання не з`явилася, направила до суду заяву про розгляд справи без їх участі, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Статтями 12, 81 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Суд, заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі зібрані по справі докази у їх сукупності, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з огляду на наступне.

Судом установлено такі факти та відповідні їм правовідносини:

З 2013 року позивач ОСОБА_2 та ОСОБА_4 перебували у фактичних шлюбних відносинах та проживають однією сімєю по АДРЕСА_1 (а.с.9,10 . Від цих відносин вони мають сина ОСОБА_9 , народження ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.12).

ОСОБА_2 та ОСОБА_4 уклали шлюб 10 березня 2022 року (а.с.13).

Біологічним батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_2 . Однак батьком дитини в актовому записі про народження №81 від 28.07.2017 (а.с.32) відповідно до ч.1 ст.122 СК України записаний ОСОБА_3 , оскільки дитина народилася під час шлюбу ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , який був розірваний рішення Пирятинського районного суду від 05.09.2017 (а.с. 11).

Відповідно до ст. 125 СК України права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.

Згідно ст. 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

У відповідності до ст. 129 СК України особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.

Відомості про батька ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в актовому записі №81 від 28.07.2017 про народження записано відповідно до ч.1 ст. 133 СК України, згідно якої якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір`ю, а чоловік - батьком дитини.

Згідно рішення Пирятинського районного суду від 05.09.2017, яким розірвано шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 зазначено, що подружжя спільно не проживає з 2007 року (а.с.11).

Відповідач ОСОБА_3 не виявляє відносно малолітнього ОСОБА_6 батьківського піклування, не переймається її здоров`ям та благополуччям.

В довідці, виданною квартальним комітетом виконавчим комітетом Пирятинської міської ради №77 від 20.02.2024, зазначено, що ОСОБА_4 проживає в АДРЕСА_1 , разом ОСОБА_2 з 2013 року (а.с.10).

Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це.

Згідно ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи . Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Доводи позивача про його батьківство підтверджуються наданими доказами.

Ухвалою Пирятинського районного суду Полтавської області від 08 травня 2024 року задоволено клопотання позивача ОСОБА_2 про призначення по справі судово-медичної генетичної експертизи. Призначено по справі судово-медичну генетичну експертизу, проведення якої доручено Київському міському бюро судово-медичної експертизи (а.с. 54). Згідно висновку експерта №103-132-2024 від 28.08.2024 вірогідність підтвердження біологічного батьківства ОСОБА_2 відносно ОСОБА_6 складає величину не менше ніж 99,99%. Таким чином, біологічне батьківство ОСОБА_2 відносно ОСОБА_6 практично доведено (а.с. 61-64).

Враховуючи вищевикладене, а також те, що ОСОБА_2 визнає себе батьком дитини, мати дитини також підтвердила батьківство позивача, суд дійшов висновку про задоволення позову, так як він пред`явлений в інтересах дитини, є обґрунтованим, законним та підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» внесення змін до актового запису цивільного стану, в тому числі про народження дитини, проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

Відповідно до п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 № 96/5 зі змінами та доповненнями, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.

Встановлення батьківства є підставою і для внесення відповідних змін у актовий запис про народження.

Відповідно до ст. 134 Сімейного кодексу України, на підставі рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.

Згідно із п.п. 2.16.4. п.2 Розділу ІІ Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання від 12 січня 2011 року N 96/5, на підставі рішення суду про визнання батьківства(материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.

Таким чином до актового запису про народження дитини мають бути внесені зміни, зокрема шляхом виключення з актового запису №81 від 28 липня 2017 року про народження дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , складеного Пирятинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, відомостей про ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , як батька дитини.

За приписами ст. 145, 147 СК України, прізвище дитини визначається за прізвищем батьків, по батькові дитини визначається за іменем батька.

Враховуючи викладене, слід також внести зміни в актовий запис про народження №81 від 28 липня 2017 року про народження дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , складеного Пирятинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, зазначивши її батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, вказавши прізвище дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - « ОСОБА_7 », по батькові - « ОСОБА_8 ».

Згідно із ч. 1ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних із розглядом справи.

Відповідно до ч.1ст. 141 ЦПК Українисудовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. У зв`язку з чим,з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Керуючись ст. ст. 2-13, 81, 141, 259, 263-265, 352 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позовні вимоги ОСОБА_2 - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, батьком малолітньої дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Виключити з актового запису №81 від 28 липня 2017 року про народження дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , складеного Пирятинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, відомості про ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , як батька дитини.

Внести зміни в актовий запис, №81 від 28 липня 2017 року про народження дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , складеного Пирятинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, зазначивши її батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, вказавши прізвище дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - « ОСОБА_7 », по батькові - « ОСОБА_8 ».

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , мешканця АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканця АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , судовий збір в розмірі 1211 (одну тисячу двісті одинадцять) грн 20 коп.

Рішення суду може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 13.12.2024.

Суддя О.О.Сайко

СудПирятинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення11.12.2024
Оприлюднено24.12.2024
Номер документу123882647
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —544/386/24

Ухвала від 29.01.2025

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Рішення від 11.12.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 08.05.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 29.03.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 05.03.2024

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні