Рішення
від 19.12.2024 по справі 547/996/24
СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Шевченка, 41а, селище Семенівка, Кременчуцький район, Полтавська область, 38200

тел. (05341) 9 17 39, факс (05341) 9 17 39, 9 15 37,

e-mail: inbox@sm.pl.court.gov.ua, web: https://sm.pl.court.gov.ua

ідентифікаційний код 02886143

Справа №547/996/24

Провадження №2/547/385/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2024 року с-ще Семенівка, Полтавська область

Семенівський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді В.Ф.Харченка,

за участі секретаря судового засідання О.О.Харченко,

позивача ОСОБА_1 ,

відповідачки ОСОБА_2 ,

третіх осіб-дітей сторін ОСОБА_3 і ОСОБА_4 ,

представників органів опіки та піклування - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні, у залі судових засідань № 1 Семенівського районного суду Полтавської області, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , орган опіки та піклування-виконавчий комітет Оболонської сільської ради, орган опіки та піклування-виконавчий комітет Семенівської селищної ради, про розірвання шлюбу, про визначення місця проживання неповнолітньої дитини,

представник відповідачки ОСОБА_2 - адвокат О.В.Юхимович,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом позивача ОСОБА_1 до відповідачки ОСОБА_2 про розірвання їх шлюбу і визначення місця проживання сина сторін ОСОБА_7 з позивачем ОСОБА_1 .

Позивач свої вимоги підтримує.

Відповідачка згодна на розірвання шлюбу і визначення місця проживання сина сторін з батьком. Просить залишити їй набуте у шлюбі прізвище після розірвання шлюбу.

Сторони повідомили, що наразі вони владнали між собою питання щодо місць проживання їх дітей, взаємного утримання дітей тощо.

Просять ухвалити відповідне рішення суду яке впорядкує відповідну частину їх стосунків.

Син сторін ОСОБА_3 у судовому засіданні висловив бажання проживати з батьком (позивачем).

Орган опіки та піклування-виконавчий комітет Семенівської селищної ради вважає, що між сторонами немає спору щодо місця проживання їх сина.

Відповідно до ч. 4 ст. 200 ЦПК України ухвалення в підготовчому судовому засіданні судового рішення у разі, зокрема, визнання позову, проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" від 12.06.2009 N 2, у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.

Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу (ч.ч. 3, 4 ст. 56 Сімейного кодексу України - далі СК).

Згідно із ч. 1 ст. 110 СК позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Згідно із приписами ч.ч. 1, 2 ст. 160 СК місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

Відповідно до ч. 1 ст. 161 СК якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини,що мають істотне значення.

Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.

Стаття 29 Цивільного кодексу України передбачає, що місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна. У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом.

При вирішенні спору про місце проживання дитини належить звертати особливу увагу на її вік та з`ясовувати, з ким із батьків вона бажає проживати. Судам слід враховувати також положення ст. 160 СК, якою передбачено, що місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків, яка досягла десяти років, - за спільною згодою батьків та самої дитини, а місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою (п. 18 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року N 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя").

Позивач просить ухвалити рішення щодо визначення місця проживання сина сторін з ним задля можливості змінити його зареєстроване місце проживання у квартиру, де зараз завершується ремонт, тощо. Дочка сторін виявила бажання проживати з матір`ю і він приймає таке рішення і вибір дочки.

Відповідачка згодна на розірвання шлюбу. Підтверджує, що їх син залишається жити з батьком, а дочку вона забере проживати до себе. Наразі займається питаннями зміни місця навчання дочки.

Син сторін бажає залишитися жити з батьком.

Відтак, встановивши у справі припинення шлюбних відносин сторін, окреме проживання сторін, створення позивачем належних умов для проживання і виховання сина сторін, визнання відповідачкою цих вимог, ураховуючи зазначені положення Сімейного кодексу України і Цивільного кодексу України, а також те, що визнання позову не порушує чиїх-небудь прав, свобод чи інтересів, задовольняє позов повністю: розриває шлюб сторін та визначає місце проживання сина сторін із батьком (позивачем).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1-5, 11-13, 76-83, 89, 128, 141, 175, 200, 209, 229, 223, 258, 259, 264, 265, 273, 274, 351, 352, 354, 355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Задовольнити позов повністю.

Шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 , що зареєстрований Оболонською сільською радою Семенівського району Полтавської області, актовий запис № 7 від 06.10.2007, - розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити відповідачці набуте у шлюбі прізвище " ОСОБА_2 ".

Визначити місце проживання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом із його батьком ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку учасниками справи до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне рішення складене і проголошене 19.12.2024.

Суддя В.Ф.Харченко

СудСеменівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення19.12.2024
Оприлюднено24.12.2024
Номер документу123882724
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —547/996/24

Рішення від 19.12.2024

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Харченко В. Ф.

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Харченко В. Ф.

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Харченко В. Ф.

Ухвала від 11.10.2024

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Харченко В. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні