Справа № 638/23330/24
Провадження № 2/638/7598/24
УХВАЛА
Іменем України
18 грудня 2024 року м. Харків
Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Латка І.П., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «САНА-МЕД», від імені якого діє представник Кузьміна Тетяна Григорівна, до ОСОБА_1 про визнання інформації недостовірною і такою, що порушує ділову репутацію, зобов`язання її спростувати, відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
У грудні 2024 року ТОВ «САНА-МЕД», від імені якого діє представник Кузьміна Тетяна Григорівна, звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання інформації недостовірною і такою, що порушує ділову репутацію, зобов`язання її спростувати, відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою суду від 06 грудня 2024 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «САНА-МЕД», від імені якого діє представник Кузьміна Тетяна Григорівна, залишено без руху у зв`язку з недотриманням вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України та запропоновано позивачу усунути недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Роз`яснено позивачу, що у разі неусунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали, протягом встановленого строку, позовна заява буде визнана вважатися неподаною та повернута позивачу.
Згідно з Довідкою про доставку електронного документа за підписом секретаря судового засідання Мяснянкіної Г.П., документ в електронному вигляді «Ухвала» від 06 грудня 2024 року у справі № 638/23330/24 доставлено до електронного кабінету ОСОБА_2 06 грудня 2024 року о 21:29:49 год.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 ЦПК України суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Згідно з ч. 7 ст. 4 ЦПК України особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Представник позивача адвокат Кузьміна Тетяна Григорівна зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі.
Окремих заяв від позивача чи представника позивача про отримання копію ухвали суду від 06 грудня 2024 року не надходило.
Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 272, абз. 2 п. 5 ч. 6 ст. 272 ЦПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що її вручено й особі, яку він представляє (ч. 7 ст. 272 ЦПК України).
Таким чином, ТОВ «САНА-МЕД» вважається таким, що отримало копію ухвали суду про залишення позовної заяви без руху 07 грудня 2024 року.
Відповідно до ст. 123, 124 ЦПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Таким чином, встановлений судом процесуальний строк тривалістю 10 днів на усунення недоліків позовної заяви розпочався 07 грудня 2024 року та закінчився 16 грудня 2024 року.
Заяв про продовження процесуального строку, встановленого судом, в порядку ст. 127 ЦПК України від позивача не надходило.
Таким чином, позивач, будучи належним чином та у встановленому законом порядку повідомленим про необхідність усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі суду від 06 грудня 2024 року, недоліки позовної заяви у встановлений судом строк не усунув.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З урахуванням ч. 3 ст. 185 ЦПК України, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «САНА-МЕД», від імені якого діє представник Кузьміна Тетяна Григорівна, до ОСОБА_1 про визнання інформації недостовірною і такою, що порушує ділову репутацію, зобов`язання її спростувати, відшкодування моральної шкоди вважається неподаною та підлягає поверненню позивачеві.
Згідно з ч. 5 ст. 185 ЦПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд
постановив:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «САНА-МЕД», від імені якого діє представник Кузьміна Тетяна Григорівна, до ОСОБА_1 про визнання інформації недостовірною і такою, що порушує ділову репутацію, зобов`язання її спростувати, відшкодування моральної шкоди - визнати неподаною та повернути позивачеві.
Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «САНА-МЕД», що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: http://dg.hr.court.gov.ua/sud2011/ на Офіційному вебпорталі судової влади України.
Суддя І.П. Латка
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123883651 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Латка І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні