Ухвала
від 18.12.2024 по справі 695/4596/24
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Справа № 695/4596/24

номер провадження 1-кс/695/1110/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 грудня 2024 рокум. Золотоноша

Слідчий суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Золотоноша клопотання начальника ВР ЗСПЖЗО СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене начальником Чорнобаївського відділу Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного 20.11.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024250370002061 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,

В С Т А Н О В И В :

Начальник ВР ЗСПЖЗО СВ Золотоніського районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 звернулася до суду з погодженим начальником Чорнобаївського відділуЗолотоніської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю

В обґрунтування свого клопотання слідчий вказує, що у провадженні СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області перебуває кримінальне провадження, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12024250370002061 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Підставою внесення відомостей до ЄРДР стало звернення ОСОБА_5 про те, що працівниця АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_6 привласнила його пенсію в сумі 13674.54 грн.

Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_5 , повідомив, що проживає із дружиною ОСОБА_7 з лютого 1994 року в с. Великі Канівці Золотоніського району Черкаської області. Повідомляє, що пенсію він отримую у відділенні пошти в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в АДРЕСА_1 . Пенсію отримує постійно до 14 числа кожного місяця, буває коли число попадає на не робочий день пошти, то отримуємо у наступний день роботи поштового відділення. Пенсію отримує його дружина, так як він хворіє і у нього артроз - четверта стадія, та йому важко рухатися, тому пенсію на пошті отримувала його дружина, та здійснювала підпис у відомості за нього його дружина по усній домовленості. На поштовому відділення в с. Великі Канівці, працювала молода дівчина до тридцяти років, як йому стало відомо це ОСОБА_8 .

14.11.2024 року близько 11:00 години до нього зателефонувала особа з номеру телефону НОМЕР_1 , представилася працівницею ІНФОРМАЦІЯ_2 та повідомила, щоб дружина не приїздила до відділення пошти для отримання пенсії, так як вона її привезе сама додому цього дня. Вони з дружиною ОСОБА_7 прочекали цілий день, але пенсію нам так ніхто і не привіз, він отримую пенсію в розмірі 13 674 грн 54 коп., а дружина 4232 грн 47 коп. Його дружина також не отримала пенсію.

14.11.2024 року близько 12 години 30 хвилин працівниця « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 приїздила до сусідки ОСОБА_9 , де як йому стало відомо, що останній віддала половину пенсії її з чоловіком, але в подальшому їм грошові кошти було повернуто 16.11.2024. Його дружина побачивши ОСОБА_10 працівницю пошти запитала в останньої, де їхні грошові кошти, на що остання відповіла дружині, що грошові кошти закінчилися, хоча таких випадків попередньо не було.

16.11.2024 близько 11:00 години дружина ОСОБА_7 їздила до відділення « ІНФОРМАЦІЯ_2 » платити за комунальні послуги, та повернувшись повідомила, що на пошті вона бачила відомість за отримання грошових коштів, де під їхніми прізвищами стояли підписи та дати 09.11.2024, однак як говорить дружина, що то не її були підписи. В подальшому дружина зателефонувала до ОСОБА_11 , та запитала де їх грошові кошти, на що остання повідомила, що грошові кошти вона взяла особисто, так як у неї проблеми, а саме її чоловік попав у ДТП, та гроші вона поверне, але коли саме не повідомила. Також приблизно в після обідній час, до нас додому приїхав новий працівник « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я ОСОБА_12 , який повідомив, що по факту проведення неповернення нам грошових коштів, а саме пенсії буде проведена перевірка, та я спільно з дружиною написали заяви на ім`я начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 . Для отримання пенсії, з пенсійного на поштове відділення приходить на місяць відомість де зазначено прізвище ім`я по батькові, адресу де проживають, сума для виплати пенсії, а є три графи в яких зазначено кульковою ручкою число, отримання про виплату пенсії, де особа робить підпис про отримання, навпроти своїх даних.

В ході досудового розслідування встановлено, що подружжя ОСОБА_13 є не єдиними особами, кому не виплатила пенсію працівник « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_8 , але на даний час вагаються про написання заяви до поліції, також є особи, яким ОСОБА_8 вже повернула пенсію, але підпис у відомості вони не здійснювали, наскільки відомо за листопад 2024 рік.

На даний час по даному кримінальному провадженні постає питання про проведення вилучення оригіналів документів пересувного відділення поштового зв`язку №118, в зону якого входить с. Великі Канівці, с. Мала Бурімка, с. Веселий Хутір, а саме: оригінал відомості про виплату пенсії громадянам с. Великі Канівці Золотоніського району Черкаської області за листопад 2024 рік.

Дана інформація знаходиться в архівному відділенні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Черкаської дирекції за адресою: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 .

Вказані документимають важливезначення дляданого кримінальногопровадження тав сукупностіз іншимиречами іматеріалами кримінальногопровадження,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженніта єнеобхідність увилученні оригіналів вказаних документів, так, як для проведення почеркознавчої експертизи, до експертного відділу надаються тільки оригінали документів, відповідно до п. 3.5 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5 (зі змінами та доповненнями).

Однак отримання вказаної інформації є неможливим оскільки така інформація містить охоронювану законом таємницю, а тому виникає необхідність у тимчасовому доступі.

За цих підстав слідчий за погодженням із прокурором звернувся до суду із вказаним клопотанням.

У судове засідання слідчий та прокурор не прибули, згідно з клопотанням просять розглянути дане клопотання без їх участі.

Представники АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явилися.

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання вважає, що клопотання підлягає до задоволення із наступних підстав.

З долучених до клопотання матеріалів вбачається, що СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024250370002061 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Із матеріалів даного кримінального провадження вбачається, що органами досудового розслідування було направлено листа від 21.11.2024р. про надання оригіналів документів (щодо отримання пенсій громадянами, наказів про призначення на посаду листоноші ОСОБА_6 та її звільнення, посадову інструкцію, договір про повну матеріальні відповідальність та ін. трудові документи).

У відповідь головний фахівець СБ Центрального регіону АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » листом від 25.11.2024 року відмовив у наданні інформації та вказав, що оригінали запитуваних документів можливо отримати на підставі відповідної ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч. 1ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 ч. 2ст. 131 КПК Українипередбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до вимог ст.159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з вимогами ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді або суду.

Положеннями ст.ст. 159-162 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до документів, у тому числі, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Речі і документи, які містять охоронювану законом таємницю визначені ст. 162 КПК України.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказ відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з ч. 2 ст. 245 КПК України порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів (статті 160-166 цього Кодексу).

Із поданого клопотання слідує, що запитувані документи відповідно до п.8 ч.1 ст.162 КПК України містять охоронювану законом таємницю.

З викладеного слідує, що надання тимчасового доступу до речей і документів, визначених ч.1 ст. 162 КПК України, та до яких у клопотанні просить надати слідчий, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з частиною шостою статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною 7статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчий за погодження із прокурором просить надати дозвіл на тимчасовий доступ додокументів, що містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення, оскільки для належного виконання вказаної експертизи експертам необхідно надати оригінали відомостей.

Слідчий суддя враховує, що згіднопункту 1.1 глави 1 «Почеркознавча експертиза» розділу I «Криміналістичні експертизи» Науково-методичних рекомендаційз питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України26.12.2012 № 1950/5)основним завданнямпочеркознавчої експертизиє ідентифікаціявиконавця рукописноготексту,обмежених заобсягом рукописнихзаписів (літернихта цифрових)і підпису. Об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань.Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.

З огляду на викладене, слідчим суддею встановлено, що з матеріалів кримінального провадження вбачається достатньо підстав вважати, що оригінали вказаних документів, до якого просить надати доступ слідчий, знаходяться у володінні Акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Черкаська дирекція (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) АДРЕСА_3 . Вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, зокрема для проведенняпочеркознавчої експертизи для якої необхідні оригінали таких документів, як наслідок встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні.

Дані документи містять охоронювану законом таємницю, тому в інший спосіб отримати такі відомості тадовести обставини для встановлення істини по кримінальному провадженню іншим способомнеможливо.

Отже, вищевказані обставини є достатніми підставами, передбаченими ч.5, ч.7 ст. 163 КПК України, для постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення, оскільки таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів.

За таких обставин слідчий суддя дійшов висновку, що вказаний захід забезпечення є доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому сліднадатидозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення.

Згідно з п. 1 ч. 1 та п. 7 ч.1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, серед іншого, прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів та строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог ч. 2 ст. 562 цього Кодексу.

Керуючись статтями 26, 131, 132, 159, 160, 163, 164 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати начальнику ВРЗСПЖЗО СВ Золотоніського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Золотоніського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_14 , старшому слідчому СВ Золотоніського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_15 , слідчому СВ Золотоніського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_16 , слідчому СВ Золотоніського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_17 , дозвіл на тимчасовий доступ до наявних у розпорядженні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Черкаська дирекція за адресою: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , оригіналів документів (з можливістю їх вилучення), а саме: відомість про виплату пенсії громадянам с. Великі Канівці Золотоніського району Черкаської області за листопад 2024 року.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення по 18.01.2025 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123884897
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —695/4596/24

Ухвала від 18.12.2024

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Середа Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні