Справа № 192/3591/24
Провадження № 2/192/1030/24
У х в а л а
19 грудня 2024 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербина Н. О., ознайомившись в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області з позовною заявою ОСОБА_1 до Солонянської селищної ради про встановлення факту, що має юридичне значення та про визнання права власності,
В С Т А Н О В И В:
17 грудня 2024 року позивач звернулася до Солонянського районного суду Дніпропетровської області з позовом до Солонянської селищної ради про встановлення факту, що має юридичне значення постійного приживання разом зі спадкодавцем та про визнання права власності на нерухоме майно, розташоване в м. Мар`їнка Донецької області.
Статтею 316 ЦПК України передбачено, що заява фізичноїособи провстановлення факту,що маєюридичне значення,подається досуду замісцем їїпроживання. Підсудність справ за заявою громадянина України, який проживає за її межами, про встановлення факту, що має юридичне значення, визначається за його клопотанням ухвалою судді Верховного Суду.
Верховний Суд в постанові від 24 червня 2024року у справі № 554/7669/21 зазначив, що реєстрація (декларування) місця проживання/перебування у встановленому порядку має значення для реалізації окремих прав особи, зокрема, під час вибору суду, якому підсудна справа. Положення частини першої статті 27, частини першої статті 28 ЦПК України імперативно встановлюють, що визначення територіальної юрисдикції (підсудності) здійснюється з урахуванням зареєстрованого місця проживання або перебування фізичної особи - сторони у справі, якщо інше не передбачено законом. Зазначена вимога процесуального закону унеможливлює зловживання процесуальними правами при визначенні підсудності. Отже в нормах ЦПК України передбачено використання лише зареєстрованого місця проживання, фактичне місце проживання фізичної особи не має правового значення. З огляду на викладене, використання для встановлення конкретного суду за визначеною територіальною підсудністю фактичної адреси проживання матиме наслідком невизначеність при вчиненні окремих процесуальних дій, адже фактичне місце проживання може змінюватись чи не щодня. Крім того, особа може мати більше ніж одне фактичне місце проживання, але зареєстроване може бути лише одне місце проживання.
Так, згідно відомостей, вказаних в позові, позивач зареєстрована за наступною адресою: АДРЕСА_1 .
З оглядуна вказанупозицію ВСпозов ОСОБА_1 не підсудний Солонянському районному суду Дніпропетровської області у зв`язку з тим, що зареєстрованим місцем проживання позивача є наступна адреса: АДРЕСА_1 .
Частиною 1ст. 30 ЦПК Українипередбачено, що позови,що виникаютьіз приводунерухомого майна,пред`являються замісцезнаходженням майнаабо основноїйого частини.Якщо пов`язаніміж собоюпозовні вимогипред`явлені одночаснощодо декількохоб`єктів нерухомогомайна,спір розглядаєтьсяза місцезнаходженнямоб`єкта,вартість якогоє найвищою.
Суддею встановлено, що оскільки нерухоме майно, з привожу якого подано позов, знаходиться на території, яка підсудна Мар`їнському районному суду Донецької області, тому вказана справа не підсудна Солонянському районному суду Дніпропетровської області.
Згідно п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки під час вирішення питання про відкриття провадження у справі суддею було встановлено, що вказана позовна заява не підсудна Солонянському районному суду Дніпропетровської області та територіально підсудна Мар`їнському районному суду Донецької області, тому вказану справу слід передати за підсудністю.
Керуючись ст.27, п. 1 ч. 1, ч. 3 ст.31, ст.260 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Цивільну справу № 192/3591/24 за позовом ОСОБА_1 до Солонянськоїселищної радипро встановленняфакту,що маєюридичне значеннята провизнання прававласності передати за підсудністю Мар`їнському районному суду Донецької області.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складене 19 грудня 2024 року.
Суддя Н. О. Щербина
Суд | Солонянський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123892736 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Щербина Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні