Провадження №2/748/1417/24
Єдиний унікальний № 748/5185/24
У Х В А Л А
про залишення без руху
16 грудня 2024 рокум. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Меженнікова С.П., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади с. Роїще Чернігівського району Чернігівської області в особі Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, про визнання права власності на частину житлового будинку,
У С Т А Н О В И В:
12 грудня 2024 року адвокат Сірий І.О. в інтересах позивача ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про визнання права власності на частину житлового будинку.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
У позовній заяві зазначено, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», до позовної заяви додано копію посвідчення учасника бойових дій.
Так, відповідно до п.13 ч.1 ст.5 Закону України №3674-VI «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Зазначена норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, у яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей встановлені Законом №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
За змістом статті 22 Закону №3551-XII особи, на яких поширюється дія цього нормативного акту, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.
Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону. Водночас серед них немає права на звернення до суду зі звільненням від сплати судового збору з вимогами, подібними до тих, з якими позивач звернувся у цій справі.
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 12 лютого 2020 року у справі №545/1149/17 зазначила, що вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першої статті 5 Закону №3674-VI суд має враховувати предмет та підстави позову, перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статей 12, 22 Закону № 3551-XII.
Аналіз пункту 13 частини першої статті 5 Закону "Про судовий збір" в сукупності з частиною другою статті 22 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" вказує на те, що учасники бойових дій звільняються від сплати судового збору стосовно пільг, прав та гарантій, закріплених законодавством саме через набуття такого статусу.
Отже, сама по собі наявність статусу учасника бойових дій не гарантує звільнення від сплати до бюджету судового збору з усіх спорів.
Позовні вимогипозивача про визнанняправа власності не пов`язані з порушенням його права на соціальний захист саме як учасника бойових дій, тому судовий збір має бути сплачений на загальних підставах.
Аналогічні висновки щодо застосування вказаних норм права висловлені у постанові Верховного Суду від 19.10.2020 у справі № 240/934/20.
Таким чином, позивачем не виконано вимоги ч. 4 ст.177 України до позовної заяви не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з п. 1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлюється ставка судового збору: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15140,00 грн).
Враховуючи визначену ціну позову 110000 грн 00 коп., позивачу необхідно сплатити 1211 грн 20 коп. судового збору, який внести або перерахувати на рахунок за такими реквізитами: КОД ЄДРПОУ: 37972475 Отримувач: ГУК у Черніг. обл /Чернігів.р-н) 22030101 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) р/р: UA058999980313191206000025522 Код класифікації доходів бюджету 22030101 Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України.050) Призначення платежу: Судовий збір.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене,суд дійшоввисновку,що позовназаява підлягаєзалишенню безруху,оскільки їїподано бездодержання вимог,встановлених статтею177ЦПК України,та необхіднонадати позивачустрок уп`ять днівіз днявручення копіїцієї ухвалидля сплатисудового зборуна зазначенийв ухвалірозрахунковий рахунокта поданнядо судудокумента просплату судовогозбору.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.177,185,353 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади с. Роїще Чернігівського району Чернігівської області в особі Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, про визнання права власності на частину житлового будинку.
Встановити позивачу строк у п`ять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом сплати судового збору на зазначений в ухвалі розрахунковий рахунок та подання оригіналу документа про сплату судового збору до Чернігівського районного суду Чернігівської області (14000, м. Чернігів, вул. Хлібопекарська, 4).
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог даної ухвали у вказаний строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С.П.Меженнікова
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123892909 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Меженнікова С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні