Справа № 638/7366/18
Провадження № 1-кп/638/193/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2024 року Дзержинський районний суд міста Харкова
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю секретаря: ОСОБА_4 ,
за участю прокурора: ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду об`єднане кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень-злочинів, передбачених частиною 3, 5 статті 191 Кримінального кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова знаходиться на розгляді об`єднане кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень-злочинів, передбачених частиною 3, 5 статті 191 Кримінального кодексу України.
В судове засіданні обвинувачений повторно не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, причину неявки не повідомив.
В судовому засіданні прокурор Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_5 заявила клопотання про оголошення розшуку обвинуваченого ОСОБА_6 , оскільки останній без поважних причин не з`являться до суду.
Суд, заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступних висновків.
Відповідно до частини 2 статті 318 КПК України судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження.
Відповідно до частини 1 статті 323 КПК України якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.
Таким чином, системний аналіз положень статті 318, 323 КПК України дає можливість зробити висновок, що участь обвинуваченого у судовому засіданні є обов`язковою, що унеможливлює здійснення судового провадження за його відсутності.
Відповідно до частини 1 статті 335 КПК України у разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, або був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку, видужання або звільнення з військової служби і продовжує судове провадження стосовно інших обвинувачених, якщо воно здійснюється щодо декількох осіб. Розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 являється обвинуваченим у даному об`єднаному кримінальному провадженні, проте за викликом до суду не з`являється без поважних причин.
Відносно обвинуваченого ОСОБА_6 неодноразово постановлювались ухвали про привід останнього.
Згідно рапорту о/у ВКП ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_7 встановлено, що при здійсненні виїзду за адресою: АДРЕСА_1 , двері квартири ніхто не відчинив. Із усного пояснення ОСОБА_8 було повідомлено, що чоловіка на прізвище ОСОБА_9 не знає та хто мешкає за вказаною адресою також не відомом.
Таким чином, судом встановлено, що обвинувачений без поважних причин не з`являється до суду, встановити місцезнаходження останнього судом не можливо, а розгляд даного кримінального провадження за відсутності обвинуваченого не можливий, суд приходить до висновку, що ОСОБА_6 переховується від суду, чим перешкоджає розгляду кримінального провадження, що свідчить про необхідність оголошення його розшуку та затримання з метою його приводу для участі в розгляді кримінального провадження, в тому числі для вирішення питання про обрання обвинуваченому запобіжного заходу.
Керуючись ст. 318, 323, 335 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Оголосити розшук обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Сахновщина, Харківської області, українця, громадянина України, пенсіонера, вдівця, який зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого.
Об`єднане кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень-злочинів, передбачених частиною 3, 5 статті 191 Кримінального кодексу України зупинити до його розшуку.
Організацію виконання даної ухвали доручити Харківському районному управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області, якому дозволити затримати обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою його приводу для участі в розгляді кримінального провадження та вирішення питання про обрання обвинуваченому запобіжного заходу.
Після затримання обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , особі, яка його затримала, необхідно негайно вручити йому копію даної ухвали та повідомити про затримання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова та Дзержинський районний суд м. Харкова.
Ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає силу з моменту приводу обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до суду або в разі, добровільного з`явлення обвинуваченого; її відкликання прокурором.
Контроль за виконанням ухвали покласти на Шевченківську окружну прокуратуру м. Харкова.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя:
Судді:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123894379 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Хайкін В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні