Ухвала
від 19.12.2024 по справі 711/9902/24
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/9902/24

Номер провадження 1-кс/711/2727/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2024 року

м.Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,

за участі:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12024250000000298 від 09.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.298 КК України, про проведення огляду, -

в с т а н о в и в:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням в якому просить надати дозвіл на проведення огляду двоповерхового житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться у власності ПП «Надія» (код 21356758), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за участі працівників Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації з метою фіксації обставин проведення будівельних робіт, а також інших відомостей, що мають значення для кримінального провадження.

Клопотання мотивує тим, що слідчим управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстр у досудових розслідувань за №12024250000000298 від 09.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.298 КК України.

До слідчого управління ГУНП в Черкаській області надійшло звернення Департаменту пам`яткоохоронної діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України від 05.08.2024 № 06/13/7058-2024 за фактом пошкодження щойно виявленого об`єкту культурної спадщини за типом архітектури «Житловий будинок мур.», ХХ ст. (зареєстрований наказом служби охорони культурної спадщини Черкаської ОДА від 23.11.2010 № 10/03-21, адреса: м. Черкаси, вул. Замковий узвіз, 1) під час проведення робіт з реконструкції даного житлового будинку.

Зі змісту заяви вбачається, що Департаментом пам`яткоохоронної діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України опрацьована інформація, розміщена у мережі «Інтернет» щодо ймовірного пошкодження об`єкта культурної спадщини за адресою: Замковий узвіз, 1, м. Черкаси, Черкаська область внаслідок будівництва. «Жилий будинок (мур.)», кін. ХХ ст., є щойно виявленим об`єктом культурної спадщини за типом архітектури згідно з наказом служби охорони культурної спадщини Черкаської облдержадміністрації від 23.11.2010 № 10/0321.

Відповідно до положень частини першої статті 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини» (далі - Закон) обласні державні адміністрації належать до спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини, які наділені відповідно до статті 6 Закону такими повноваженнями з організації та здійснення контролю у сфері охорони культурної спадщини, як: здійснення контролю за виконанням цього Закону, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини; забезпечення захисту об`єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження; інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу пошкодження, руйнування пам`яток, що знаходяться на їх території; здійснення інших повноважень відповідно до закону.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону, будівельні, меліоративні, шляхові та інші роботи, що можуть призвести до руйнування, знищення чи пошкодження об`єктів культурної спадщини, проводяться тільки після повного дослідження цих об`єктів за рахунок коштів замовників зазначених робіт.

Відповідно до частини другої статті 37 Закону, роботи на щойно виявлених об`єктах культурної спадщини здійснюються за наявності письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини на підставі погодженої з ним науково-проектної документації.

Відповідно до наявної в розпорядженні МКІП інформації (зокрема відсутність зазначених відомостей на щиті будівництва), зазначене будівництво відбувається без дозволу і погодження науково-проектної документації відповідним органом охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної (військової) адміністрації, що є порушенням Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Відповідно до наявних в мережі Інтернет матеріалів, за вказаною адресою ПП «Надія» здійснюється «Реконструкція житлового будинку з влаштуванням мансарди без змін зовнішніх геометричних розмірів фундаментів будівлі у плані по узвозу Замковому, 1 в м. Черкаси», «Повідомлення про початок виконання робіт № ЧК 051240718472 від 22.07.2024 зареєстровано Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради».

При цьому, відповідно до пункту 1.2 ДБН А.2.2-14-2016 «Склад та зміст науково-проектної документації на реставрацію пам`яток архітектури та містобудування» ці норми встановлюють вимоги до складу та змісту науково-проектної документації на вид будівництва - «реставрація», що складається з таких видів робіт і заходів: консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт (реставраційний), пристосування пам`яток, а також на невідкладні консерваційні та протиаварійні роботи.

Відповідно до пункту 1.4 ДБН А.2.2-14-2016 «Склад та зміст науково-проектної документації на реставрацію пам`яток архітектури та містобудування» положення цих норм у разі відсутності відповідних нормативних актів, застосовуються при проведенні науково-дослідних та науково-проектних робіт та розробленні науково-проектної документації, спрямованої на збереження інших видів та типів пам`яток нерухомої культурної спадщини, а також щойно виявлених об`єктів культурної спадщини, визначених Законом України «Про охорону культурної спадщини».

З огляду на вищевказане, на щойно виявлених об`єктах культурної спадщини допускається реставрація, яка регулюється вищезгаданими Державними будівельними нормами. При цьому зазначене будівництво передбачає реконструкцію, а не реставрацію.

На теперішній час до слідчого управління ГУНП в Черкаській області надійшов лист Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації від 11.12.2024 № 33774/02/01-05.01-26, згідно якого за результатами візуального обстеження встановлено, що підрядником ПП «Надія» у порушення вимог с. 4 ЗУ «Про охорону культурної спадщини» здійснено демонтаж задньої стіни, віконних рам, перекриттів та даху, що може призвести до повного руйнування щойно виявленого об`єкта культурної спадщини. Також 02.08.2024 та 04.10.2024 Управлінням було надіслано до ПП «Надія» приписи з вимогою зупинити будівництво та відновити стан будівлі, які не були виконані .

З метою повного та неупередженого розслідування кримінального провадження, підтвердження чи спростування фактів порушення вимог законодавства України під час проведення робіт з реконструкції об`єкту культурної спадщини за типом архітектури «Житловий будинок мур.», ХХ ст., що за адресою: м. Черкаси, вул. Замковий узвіз, 1, фіксації фактів пошкодження даного об`єкту, виникла необхідність у проведенні огляду житлового будинку за адресою: м. Черкаси, вул. Замковий узвіз, 1, з залученням працівників Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації.

Згідно інформації, що міститься в Державному реєстру речових прав на нерухоме майно приміщення, розташовані в двоповерховому житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , знаходяться у власності наступних осіб: ПП «Надія» (код 21356758), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 у власності ПП « ОСОБА_8 » (код 21356758); АДРЕСА_4 у власності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; АДРЕСА_5 у власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; АДРЕСА_6 , у власності ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Враховуючи викладене, слідчий, за погодженням із прокурором, звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.

В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав та пояснив, що здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12024250000000298 від 09.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.298 КК України за фактом звернення Департаменту пам`яткоохоронної діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України від 05.08.2024 № 06/13/7058-2024 за фактом пошкодження щойно виявленого об`єкту культурної спадщини за типом архітектури «Житловий будинок мур.», ХХ ст. (зареєстрований наказом служби охорони культурної спадщини Черкаської ОДА від 23.11.2010 № 10/03-21, адреса: м. Черкаси, вул. Замковий узвіз, 1) під час проведення робіт з реконструкції даного житлового будинку. Просить задоволити клопотання та надати дозвіл на проведення огляду за участі працівників Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації з метою фіксації обставин проведення будівельних робіт, а також інших відомостей, що мають значення для кримінального провадження.

Слідчий суддя, заслухавши доводи слідчого, перевіривши надані матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.

Відповідно до положень ч.3 ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Статтею 223 КПК України, передбачено, що слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Частинами 1, 2 та 3 статті 237 КПК України визначено, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи. Для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.

Подане клопотання про надання дозволу на проведення огляду, відповідає вимогам ст.234 КПК України.

Обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - на підставі ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду (ч.ч.1, 2 ст. 234 КПК України).

Відповідно до ч.5 ст.236 КПК України, обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку. За рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження.

Конституцією України заборонено проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду (ч.2 ст.30).

Відповідно до вимог ст.13 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

За нормами частини 1 статті 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Відповідно до ч.ч.5-7 ст.237 КПК України встановлено, що при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі, якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

В судовому засіданні встановлено, що СУ ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12024250000000298 від 09.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.298 КК України за фактом звернення Департаменту пам`яткоохоронної діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України від 05.08.2024 № 06/13/7058-2024 за фактом пошкодження щойно виявленого об`єкту культурної спадщини за типом архітектури «Житловий будинок мур.», ХХ ст. (зареєстрований наказом служби охорони культурної спадщини Черкаської ОДА від 23.11.2010 № 10/03-21, адреса: м. Черкаси, вул. Замковий узвіз, 1) під час проведення робіт з реконструкції даного житлового будинку

Встановлено, що Департаментом пам`яткоохоронної діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України опрацьована інформація, розміщена у мережі «Інтернет» щодо ймовірного пошкодження об`єкта культурної спадщини за адресою: Замковий узвіз, 1, м. Черкаси, Черкаська область внаслідок будівництва. «Жилий будинок (мур.)», кін. ХХ ст., є щойно виявленим об`єктом культурної спадщини за типом архітектури згідно з наказом служби охорони культурної спадщини Черкаської облдержадміністрації від 23.11.2010 № 10/0321.

Згідно інформації, що міститься в Державному реєстру речових прав на нерухоме майно приміщення, розташовані в двоповерховому житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , знаходяться у власності наступних осіб: ПП «Надія» (код 21356758), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 у власності ПП « ОСОБА_8 » (код 21356758); АДРЕСА_4 у власності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; АДРЕСА_5 у власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; АДРЕСА_6 , у власності ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Отже, з урахуванням обставин події кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що проведення огляду в двоповерховому житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , є необхідною слідчою дією, оскільки без проведення такого огляду, неможливо встановлення чи спростування фактів, які встановляються під час досудового розслідування, що, в свою чергу, має значення для повного, об`єктивного та швидкого розслідування даного кримінального провадження.

Керуючись ст.ст.3, 9, 107, 234-237, 309, 372 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12024250000000298 від 09.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.298 КК УкраїниКК України задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду двоповерхового житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться у власності ПП «Надія» (код 21356758), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за участі працівників Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації з метою фіксації обставин проведення будівельних робіт, а також інших відомостей, що мають значення для кримінального провадження.

Зобов`язати ПП «Надія» (код 21356758), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , чи інших осіб, які на наданий час займають приміщення житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , надати безперешкоднийдоступ доданого об`єктунерухомого майна, для проведення огляду.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення19.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123895957
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —711/9902/24

Ухвала від 19.12.2024

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Піковський В. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні