ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/23990/24
провадження № 2-о/753/881/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" грудня 2024 р.
Суддя Дарницького районного суду м. Києва Заставенко М.О., ознайомившись із матеріалами заяви ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, заінтересована особа Управління соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації,
ВСТАНОВИВ:
05.12.2024 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, у якій він просить визнати ОСОБА_2 недієздатною, призначити заявника її опікуном.
Суддя, дослідивши матеріали заяви, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про, зокрема, обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (п. 1 ч. 2 ст. 293 ЦПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 297 ЦПК України, у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України).
Відповідно ч. 5ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Так, заявник вказує, що він є сином ОСОБА_2 , яку необхідно визнати недієздатною задля уникнення суспільно небезпечних наслідків від вчинення дій, які нею не усвідомлюються у зв`язку з її похилим віком та психічним станом, а саме вона забуває імена, не орієнтується в квартирі, під час готування їжі спалила фіранки.
Попри те, заявник не наводить обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, не зазначає у якому психіатричному закладі ОСОБА_2 стоїть на обліку та отримує психіатричну допомогу, заява не містить виклад обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, відсутнє зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, зокрема і те, що він є сином ОСОБА_2 , не надає всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги.
Заявнику роз`яснюється, що, у разі необхідності, до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо (ч. 3 ст. 175 ЦПК України).
Заявнику роз`яснюється, що, у разі неможливості самостійно надати докази, якими позивач обґрунтовую свої позовні вимоги, до позовної заяви додається клопотання витребування доказів, яке має відповідати статті 84 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1ст. 185ЦПК Українисуддя, встановивши що позовну заяву, подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, суддя приходить до висновку, що заява підлягає залишенню без руху. Протягом 10 днів заявнику необхідно усунути вказані в ухвалі недоліки заяви шляхом подання заяви в новій редакції з додатками та копії заяви з додатками відповідно до кількості учасників справи.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 294, 318 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, заінтересована особа Управління соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації - залишити без руху та надати строк для усунення недоліків - десять днівз моменту отримання копії ухвали суду.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений термін заяву вважати неподаною та повернути заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.О.Заставенко
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123897170 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Заставенко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні