Рішення
від 10.12.2024 по справі 160/26784/24
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2024 року Справа № 160/26784/24 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЮркова Е.О. за участі секретаря судового засіданняВолок А.О. за участі: представника позивача представника відповідача Онасенко О.М., Грипась Д.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю" Стім Логістик" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИВ:

07 жовтня 2024 року через систему "Електронний Суд" Товариство з обмеженою відповідальністю Стім Логістик в особі представника Онасенка Олега Миколайовича звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України з вимогами:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних рішення:

- № 11563593/44396478 від 05.08.2024р. про відмову в реєстрації податкової накладної №23 від 30.06.2024р.;

- № 11563594/44396478 від 05.08.2024р. про відмову в реєстрації податкової накладної №8 від 10.06.2024р.;

- № 11563595/44396478 від 05.08.2024р. про відмову в реєстрації податкової накладної №24 від 30.06.2024р.;

- № 11563597/44396478 від 05.08.2024р. про відмову в реєстрації податкової накладної №22 від 30.06.2024р.;

- № 11563598/44396478 від 05.08.2024р. про відмову в реєстрації податкової накладної №17 від 20.06.2024р.;

- № 11563599/44396478 від 05.08.2024р. про відмову в реєстрації податкової накладної №19 від 20.06.2024р.;

- № 11563600/44396478 від 05.08.2024р. про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 10.06.2024р.;

- № 11563601/44396478 від 05.08.2024р. про відмову в реєстрації податкової накладної №21від 30.06.2024р.;

- № 11563602/44396478 від 05.08.2024р. про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 20.06.2024р.

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових, що прийняті за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- №54111/44396478/2 від 23.08.2024р.;

- №54077/44396478/2 від 23.08.2024р.;

- №54110/44396478/2 від 23.08.2024р.;

- №54112/44396478/2 від 23.08.2024р.;

- №54036/44396478/2 від 23.08.2024р.;

- №54114/44396478/2 від 23.08.2024р.;

- №54076/44396478/2 від 23.08.2024р.;

- №54045/44396478/2 від 23.08.2024р.;

- 54075/44396478/2 від 23.08.2024р..

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, подані Товариством з обмеженою відповідальністю СТІМ ЛОГІСТИК фактичною датою їх подання, зокрема: податкову накладну №5 від 10.06.2024р., податкову накладну №8 від 10.06.2024р., податкову накладну №16 від 20.06.2024р., податкову накладну №17 від 20.06.2024р., податкову накладну №19 від 20.06.2024р., податкову накладну №21 від 30.06.2024р., податкову накладну №22 від 30.06.2024р., податкову накладну №23 від 30.06.2024р., податкову накладну №24 від 30.06.2024р.

Ухвалою суду від 17.10.2024 було відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, відповідно до вимог частини 6 статті 12, частини 2 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України.

04.11.2024 представником Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надано до суду відзив, в якому просив у задоволенні позову відмовити та зазначив, що Порядком 1165 передбачено автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації. Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3) (п. 5 Порядку 1165). У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча 6 одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної розрахунку коригування зупиняється. Відповідно до п.4 Наказу Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 Про затвердження порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2019 року за №1245/34216 (далі Порядок 520) платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Пунктом 5 Порядку 520 визначено перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Письмові пояснення та копії документів, зазначених у п.5 цього порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного податковій накладній/розрахунку коригування (п.6 Порядку 520). Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до п.4 Цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня. За результатами розгляду Комісією ГУ ДС у Дніпропетровській області документів, наданих ТОВ "СТІМ ЛОГІСТИК" (код 44396478) з Повідомленням до податкових накладних №23 від 30.06.2024, №8 від 10.06.2024, №24 від 30.06.2024, №22 від 30.06.2024, №17 від 20.06.2024, №19 від 20.06.2024, №5 від 10.06.2024, №21 від 30.06.2024, №16 від 20.06.2024 року, платнику направлено повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісію регіонального рівня рішення про реєстрацію ПН / РК в ЄРПН, проте з урахуванням отриманих додаткових пояснень та документів винесені Рішення про відмову у реєстрації ПН/РК №11563593/44396478 від 05.08.2024; Рішення про відмову у реєстрації ПН/РК №11563594/44396478 від 05.08.2024; №11563595/44396478 від 05.08.2024; №11563597/44396478 від 05.08.2024; №11563598/44396478 від 05.08.2024; №11563599/44396478 від 05.08.2024; №11563600/44396478 від 05.08.2024; №11563601/44396478 від 05.08.2024; №11563602/44396478 від 05.08.2024, з причини ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку. З зазначенням додаткової інформації Аналізом інформації, наявної в базах даних ДПС встановлено, що ТОВ "СТІМ ЛОГІСТИК", здійснює придбання палива дизельного у платника, який включений до переліку ризикових платників, також постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (СуМнакл) у зв`язку з придбанням товарів, не пов`язаних з господарською діяльністю платника податку. Так, на вище зазначені Рішення Комісії ГУ ДПС у Дніпропетровській області ТОВ "СТІМ ЛОГІСТИК" (код 44396478) подано Додаток 1 Скарга щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, проте Відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України, залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

04.11.2024 представником Державної податкової служби України надано до суду відзив, в якому просив у задоволенні позову відмовити та зазначив, що після зупинення реєстрації податкових накладних ТОВ "СТІМ ЛОГІСТИК" (код 44396478) пояснення ТОВ "СТІМ ЛОГІСТИК" (код 44396478) направлялися до ГУ ДПС у Дніпропетровській області, а не до Державної податкової служби України. За результатами розгляду повідомлення про надання пояснень та копій документів. Комісією ГУ ДПС в Дніпропетровській області (комісією регіонального рівня) прийняті рішення про відмову в реєстрації податкових накладних. Слід зазначити, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі, встановлений пунктом 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520. Отже, вказаною нормою не встановлено обов`язок фіскального органу зазначати в квитанції конкретний перелік документів, а лише пропозицію щодо надання документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Натомість обов`язком платника податку с надання повного пакету первинних документів, вичерпний перелік яких встановлений п.14 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЕРПН. Крім того, контролюючий орган не може наперед знати які саме документи наявні у платника податку, адже перелік документів, що супроводжують ту чи іншу господарську операцію, може змінюватися залежно від її особливостей. 3 викладеного слідує, що платнику надано альтернативу обрання самостійних рішень (надання пояснень та/або документів для реєстрації податкової накладної платник) не обмежуючи його тим самим у поданні виключного переліку документів, а даючи можливість надання наявних документів. Проте, така норма не може допускати формального підходу до надання пояснень та/або документів. Отже, законодавством не встановлено обов`язку контролюючого органу та відповідної процедури конкретизації переліку документів, необхідних для реєстрації податкової накладної. Також зазначає, що наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному державному органу та особам уповноваженим на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення, з отже позовні вимоги тор СТІМ ЛОГІСТИК" (код 44396478) про зобов`язання ДІС зареєструвати вищезазначену податкову накладну с необґрунтованими, оскільки без надання правової оцінки рішенню комісії регіонального рівня, зобов`язання ДПС зареєструвати податкові накладні в ЄРПН є передчасним.

Ухвалою суду від 06.11.2024 призначено розгляд адміністративної справи №160/26784/24 за правилами загального позовного провадження, та замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

08.11.2024 через систему "Електронний Суд" представником Головного управління ДПС у Дніпропетровській області подано до суду додаткові пояснення в яких зазначає щодо вимоги ТОВ "СТІМ ЛОГІСТИК" визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових, що прийняті за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: №54111/44396478/2 від 23.08.2024; №54077/44396478/2 від 23.08.2024; №54110/44396478/2 від 23.08.2024; №54112/44396478/2 від 23.08.2024; №54036/44396478/2 від 23.08.2024; №54114/44396478/2 від 23.08.2024; №54076/44396478/2 від 23.08.2024; №54045/44396478/2 від 23.08.2024; № 54075/44396478/2 від 23.08.2024 зі змісту вказаних рішень вбачається, що вони ухвалені за результатами розгляду скарг позивача на рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, поданих в порядку адміністративного оскарження, при цьому зазначеними рішеннями скарги позивача залишено без задоволення. Такі позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки позивачем обрано не належний спосіб захисту порушеного права.

08.11.2024 через систему "Електронний Суд" представником Державної податкової служби України також подано до суду додаткові пояснення в яких наведені доводи аналогічні доводам наведеним в поясненнях представника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

27.11.2024 через систему "Електронний Суд" представником Головного управління ДПС у Дніпропетровській області подано до суду додаткові пояснення, в яких зазначає, що позивачу було надіслано Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкової накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, копії яких містяться в матеріалах справи, та надані відповідні документи. Відповідно до форми, наведеної у Додатку 2 до Порядку №520, у вищевказаних Повідомленнях Відповідачем зазначено які саме первинні документи додати ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК для прийняття Комісією рішення про реєстрацію податкових накладних, а саме: копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування, зокрема проставлено відмітки у таких графах: Первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; первинних документів щодо придбання товарів; складських документів інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних.

04.12.2024 через систему "Електронний Суд" від представника позивача надійшла заява про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог та додаткові пояснення справі, в яких зазначає, що Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області 29.08.2024 було прийнято рішення №31766 про відповідність/ невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, згідно зазначеного рішення №31766 від 29.08.2024 з урахуванням отриманням від ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК інформації та копій відповідних документів від 20.08.2024 №1, прийняв рішення про невідповідність платника податків критеріям ризиковості. Тобто ТОВ "СТІМ ЛОГІСТИК" (код 44396478) станом на сьогоднішню дату не є платником який відповідає критеріям ризиковості платника податку. Однак, не дивлячись на прийняте Відповідачем-1 рішення №31766 від 29.08.2024 про невідповідність ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК критеріям ризиковості, станом на цей час податкові накладні: №5 від 10.06.2024, №8 від 10.06.2024, №16 від 20.06.2024, №17 від 20.06.2024, №19 від 20.06.2024, №21 від 30.06.2024, №22 від 30.06.2024, №23 від 30.06.2024, №24 від 30.06.2024 Державною податковою службою України не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі податкових накладних.

Ухвалою суду від 04.12.2024 позовні вимоги в частині, а саме про визнання протиправним та скасування рішення комісії Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових, що прийняті за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: №54111/44396478/2 від 23.08.2024; №54077/44396478/2 від 23.08.2024; №54110/44396478/2 від 23.08.2024; №54112/44396478/2 від 23.08.2024; №54036/44396478/2 від 23.08.2024; №54114/44396478/2 від 23.08.2024; №54076/44396478/2 від 23.08.2024; №54045/44396478/2 від 23.08.2024; 54075/44396478/2 від 23.08.2024 залишено без розгляду.

Протокольною ухвалою суду, оголошеною у судовому засіданні 04.12.2024 із занесенням до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження в адміністративній справі № 160/26784/24 та призначено розгляд справи по суті на 10.12.2024.

В судовому засіданні 10.12.2024 представник позивача вимоги позову підтримав та просив позов задовольнити у повному обсязі, посилаючись на доводи наведені у позові та додаткових поясненнях.

Представник відповідачів проти задоволення позову заперечував та просив у задоволенні позову відмовити, посилаючись на доводи наведені у відзивах та у додаткових поясненнях.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідачів, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи.

Товариство з обмеженою відповідальністю СТІМ ЛОГІСТИК (код за ЄДРПОУ 44396478) зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 06.08.2021, є платником податку на додану вартість. Основний вид діяльності 49.41 Вантажний автомобільний транспорт.

Додатковими видами діяльності є: 45.32 Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту, 77.32 Надання в оренду будівельних машин і устатковання, 77.39 Надання в оренду інших машин, устатковання та товарів, н.в.і.у., 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Для здійснення господарської діяльності ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК орендує приміщення загальною площею 133,5 квадратних метрів, що знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Артільна, буд. 10 (згідно договору оренди нежитлового приміщення №01/02 від 01.02.2022, укладеного з ОСОБА_1 ).

Для стоянки орендованих автомобілів ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК орендує земельну ділянку загальною площею 0,1200 гектарів, що знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. Ювілейна, ділянка №6 (згідно договору оренди нерухомого майна №22/10 від 22.10.2021, укладеного з ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ).

Для здійснення господарської діяльності ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК уклало з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) Договір оренди транспортних засобів № 15 від 22.10.2021. Відповідно до пунктів 1.1. 1.5. укладеного Договору оренди транспортних засобів № 15 від 22.10.2021р., ФОП ОСОБА_3 передав, а ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК прийняв у тимчасове платне користування наступні автотранспортні засоби (майно):

1. Вантажний автомобіль марки: DAF, модель: FT XF 105.460, тип: ВАНТАЖНИЙ-СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ/FREIGHT-SPECIAL СІДЛОВИЙ ТЯГАЧ-Е, колір: Білий, реєстраційний номер: НОМЕР_3 ;

2. Напівпричеп марки: KRONE, модель: SD, Тип: НАПІВПРИЧІП-ЗАГАЛЬНИЙ /SEMITRAILER-GENERAL Н/ПР-БОРТОВИЙ -ТЕНТОВАНИЙ, колір; Червоний, реєстраційний номер: НОМЕР_4 ;

3. Вантажний автомобіль марки: ТАТА, модель: LРТ 613, тип: СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ- СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФУРГОН, колір: Білий, реєстраційний номер: НОМЕР_5 ;

4. Вантажний автомобіль марки: MAN, модель: ТGХ 18.440, тип: СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ/СІДЛОВИЙ ТЯГАЧ-Е/, колір: Білий, реєстраційний номер: НОМЕР_6 ;

5. Напівпричеп марки: SCHMITZ, модель: SCS 24L-1362EB, тип: ЗАГАЛЬНИЙ / Н/ПР-БОРТОВИЙ -ТЕНТОВАНИЙ/. колір: Сірий, реєстраційний номер: НОМЕР_7 .

Також, для здійснення господарської діяльності щодо надання транспортних послуг, ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК, в простій письмовій формі, було укладено з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) Договір оренди транспортних засобів № 2 від 19.05.2023. Відповідно до пункту 1.1. укладеного Договору оренди транспортних засобів №2 від 19.05.2023, ФОП ОСОБА_2 передала, а ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК прийняв у тимчасове платне користування вантажний фургон марки: FIAT, модель: DUCATO, Тип: СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ ФУРГОН, колір: БІЛИЙ, реєстраційний номер: НОМЕР_8 .

Для здійснення своєї господарської діяльності, ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК було укладено 31.08.2021 з фізичною особою ОСОБА_4 (РНОКПП: НОМЕР_9 ) договір оренди транспортних засобів, відповідно у умов якого ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК прийняв, а ОСОБА_4 передала в платне тимчасове користування наступні вантажні автомобілі, а саме:

- марки MERCEDES-BENZ комерційний опис: 1824, особливі відмітки: СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ ФУРГОН ІЗОТЕРМІЧНИЙ, 1997 року випуску, колір БІЛИЙ, реєстраційний номер НОМЕР_10 , ідентифікаційний номер транспортного засобу № НОМЕР_11 , який належить Орендодавцю на підставі Свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_12 , виданого ТСЦ 1241, дата реєстрації 13.08.2021 року, дата першої реєстрації в Україні 23.02.2011 року;

- марки IVECO комерційний опис: EUROCARGO 180Е23, особливі відмітки: СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ ФУРГОН ІЗОТЕРМІЧНИЙ, 2003 року випуску, колір БІЛИЙ, реєстраційний номер НОМЕР_13 , ідентифікаційний номер транспортного засобу № НОМЕР_14 , який належить Орендодавцю на підставі Свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_15 , виданого ТСЦ 1241, дата реєстрації 12.08.2021, дата першої реєстрації в Україні 20.06.2008.

Зазначений договір оренди транспортних засобів посвідчений приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Батовою Т.С. 31.08.2021, та зареєстрований в реєстрі за №2633.

Відповідно до умов укладеного договорів, Сторони погодились з тим, що в разі користування Орендарем (ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК) транспортними засобами, переданим за зазначеними договорами, протягом 30-ти днів до дати закінчення договору оренди без заперечень з боку Орендодавців, зазначені договори вважаються поновленим на строк, який був раніше встановлений у цьому договорі.

Окрім того, для здійснення своєї господарської діяльності, ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК було укладено 31.08.2021 з фізичною особою ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_16 ) договір оренди транспортних засобів, відповідно у умов якого ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК прийняв, а ОСОБА_1 передав в платне тимчасове користування наступний вантажний автомобіль марки: ТАТА, комерційний опис: LРТ 613, особливі відмітки: СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ- СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФУРГОН, 2008 року випуску, колір: Білий, реєстраційний номер: НОМЕР_17 , який належить Орендодавцю на підставі Свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_18 , виданого ТСЦ 1241, дата реєстрації: 07.05.2021р., дата першої реєстрації в України 30.05.2008. Відповідно до п.3.2. укладеного Договору оренди, Сторони погодились з тим, що в разі користування Орендарем (ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК) транспортним засобом, переданим за зазначеним договором, протягом 30-ти днів до дати закінчення договору оренди без заперечень з боку Орендодавця, зазначені договори вважаються поновленим на строк, який був раніше встановлений у цьому договорі.

Зазначений договір оренди транспортних засобів посвідчений приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Батовою Т.С. 31.08.2021, та зареєстрований в реєстрі за № 2635. 31.08.2021, для здійснення своєї господарської діяльності, ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК було укладено фізичною особою ОСОБА_5 (РНОКПП: НОМЕР_19 ) Договір оренди транспортних засобів, відповідно у умов якого ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК прийняв, а ОСОБА_5 передав в платне тимчасове користування наступні вантажні автомобілі марки: PEUGEOT, модель EXPERT, тип ВАНТАЖНИЙ -СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФУРГОН, 2005 року випуску, колір БІЛИЙ, реєстраційним номер НОМЕР_20 , номер шасі (кузова, рами) № НОМЕР_21 , який належить Орендодавцю на підставі Свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_22 , виданого ТСЦ 1241, дата реєстрації 18.06.2021, дата першої реєстрації 30.10.2012,- MERCEDES-BENZ, модель 1820 L, тип СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ-СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФУРГОН-РЕФРИЖЕРАТОР, 1999 року випуску, колір БІЛИЙ, реєстраційний номер НОМЕР_23 , номер шасі (кузова, рами) № НОМЕР_24 , який належить Орендодавцю на підставі Свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_25 , виданого ТСЦ 1249, дата реєстрації 13.05.2020, дата першої реєстрації 20.09.2007. Відповідно до п.3.2. укладеного Договору оренди, Сторони погодились з тим, що в разі користування Орендарем (ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК) транспортним засобом, переданим за зазначеним договором, протягом 30-ти днів до дати закінчення договору оренди без заперечень з боку Орендодавця, зазначені договори вважаються поновленим на строк, який був раніше встановлений у цьому договорі.

Зазначений договір оренди транспортних засобів посвідчений приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Батовою Т.С. 31.08.2021, та зареєстрований в реєстрі за №2637.

Також, для здійснення своєї господарської діяльності, ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК 21.10.2021 було укладено фізичною особою ОСОБА_5 (РНОКПП: НОМЕР_19 ) Договір оренди транспортних засобів, відповідно у умов якого ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК прийняв, а ОСОБА_5 передав в платне тимчасове користування наступний автомобіль марки: марки MITSUBISHI, комерційний опис OUTLANDER, особливі відмітки ЗАГАЛЬНИЙ ЛЕГКОВИЙ УНІВЕРСАЛ, 2018 року випуску, колір КОРИЧНЕВИЙ, реєстраційний номер НОМЕР_26 , ідентифікаційний номер транспортного засобу № НОМЕР_27 , номер шасі (кузова, рами) № НОМЕР_28 , який належить Орендодавцю на підставі Свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_29 , виданого ТСЦ 1241, дата першої реєстрації в Україні 01.09.2020, дата реєстрації 08.07.2021. Відповідно до п.3.2. укладеного Договору оренди, Сторони погодились з тим, що в разі користування Орендарем (ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК) транспортним засобом, переданим за зазначеним договором, протягом 30-ти днів до дати закінчення договору оренди без заперечень з боку Орендодавця, зазначені договори вважаються поновленим на строк, який був раніше встановлений у цьому договорі.

Зазначений договір оренди транспортних засобів посвідчений приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Батовою Т.С. 21.10.2021, та зареєстрований в реєстрі за №3276.

ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК для здійснення господарської діяльності уклало Договір про надання транспортних послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом № 01/05/2024/Р від 01.05.2024 з Малим приватним підприємством ІЛОНА (код за ЄДРПОУ 21074698).

Відповідно до умов даного договору ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК (Перевізник) прийняло на себе зобов`язання по наданню транспортних послуг Малому приватному підприємству ІЛОНА (Замовник), що пов`язані з організацією та забезпеченням перевезень вантажу: хліба та хлібобулочних виробів виробництва Замовника, в супермаркети торгівельної мережі ТОВ АТБ маркет та інші торгівельні точки згідно маршруту та графіку.

Замовник в свою чергу зобов`язувався своєчасно забезпечити готовність товару до завантаження та оплатити наданні послуги на підставі Актів надання послуг. При цьому Сторони, в п.3.3 Договору № 01/05/2024/Р від 01.05.2024 про надання транспортних послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом, досягли згоди, що вартість послуг Перевізника може змінюватись в залежності від змін ціни на паливно-мастильні матеріали.

Протягом часу з 01.06.2024 по 30.06.2024 Мале приватне підприємство ІЛОНА (код за ЄДРПОУ 21074698) замовило у ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК (код ЄДРПОУ 44396478) послугу з перевезення вантажу автомобільним транспортом, а останнім було виконано послугу, що підтверджується Товарно-транспортними накладними на відпуск хлібобулочних виробів серії САГ: №00148082 від 01.06.2024, №00148090 від 01.06.2024, №00149023 від 02.06.2024, №00149338 від 03.06.2024, №00149847 від 03.06.2024, №00150494 від 04.06.2024, №00150589 від 04.06.2024, №00151471 від 05.06.2024, №00151497 від 05.06.2024, №00152424 від 06.06.2024, №00152841 від 06.06.2024, №00153882 від 07.06.2024, №00153984 від 07.06.2024, №00154029 від 08.06.2024, №00154231 від 08.06.2024, №00155178 від 09.06.2024, №00157342 від 11.06.2024, №00157419 від 11.06.2024, №00157475 від 11.06.2024, №00158005 від 12.06.2024, №00158050 від 12.06.2024, №00158657 від 12.06.2024, №00159628 від 13.06.2024, №00159649 від 13.06.2024, №00159731 від 13.06.2024, №00160531 від 14.06.2024, №00160552 від 14.06.2024, №00160589 від 14.06.2024, №00161685 від 15.06.2024, №00161963 від 15.06.2024, №00162034 від 15.06.2024, №00162807 від 17.06.2024, №00162850 від 17.06.2024, №00162890 від 17.06.2024, №00163931 від 18.06.2024, №00164071 від 18.06.2024, №00164115 від 18.06.2024, №00164769 від 19.06.2024, №00164838 від 19.06.2024, №00165157 від 19.06.2024, №00166229 від 20.06.2024, №00166408 від 20.06.2024, №00166529 від 20.06.2024, №00166967 від 21.06.2024, №00167164 від 21.06.2024, №00167516 від 21.06.2024, №00167598 від 21.06.2024, №00168292 від 22.06.2024, №00168303 від 22.06.2024, №00168724 від 22.06.2024, №00170238 від 24.06.2024, №00170711 від 25.06.2024, №00170770 від 25.06.2024, №00170773 від 25.06.2024, №00171258 від 26.06.2024, №00171589 від 26.06.2024, №00171876 від 26.06.2024, №00172123 від 27.06.2024, №00172196 від 26.06.2024, №00172666 від 27.06.2024, №00172699 від 27.06.2024, №00173126 від 28.06.2024, №00173511 від 28.06.2024, №00173547 від 28.06.2024, №00174455 від 28.06.2024, №00174567 від 29.06.2024, №00174569 від 29.06.2024, №00174733 від 29.06.2024, №00175312 від 30.06.2024, №00175689 від 30.06.2024, №00175789 від 30.06.2024.

Зазначені операції також підтверджуються Актами наданих послуг: №176 вiд 30.06.2024 на суму 24168,00 грн. в т.ч. ПДВ 4028,00 грн., №162 вiд 10.06.2024 на суму 38664,00 грн. в т.ч. ПДВ 6444,00 грн., №l77 вiд 30.06.2024 на суму 38664,00 грн. в т.ч. ПДВ 6444,00 грн., №174 вiд 30.06.2024 на суму 65544,00 грн. в т.ч. ПДВ 10924,00 грн., №170 від 20.06.2024 на суму 72162,00 грн. в т.ч. ПДВ 12027,00 грн., №172 від 20.06.2024 на суму 44232,00 в т.ч. ПДВ 7372,00 грн., №162 від 10.06.2024 на суму 38664,00 грн. в т.ч. ПДВ 6444,00 грн., №173 від 30.06.2024 на суму 86520,00 грн. в т.ч. ПДВ 14420,00 грн., №169 від 20.06.2024 на суму 95760,00 грн. в т.ч. ПДВ 15960,00 грн..

Для організації надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК уклало договори з:

- ТОВ Торгівельна компанія Імпульс (код за ЄДРПОУ 332122603) №01/06/22-2 від 01.06.2022 року на купівлю-продаж пального за талонами;

- ТОВ БРЕНТ ОЙЛ-98 (код за ЄДРПОУ43622380) №201 від 20.11.2023 року на про закупівлю талонів на пальне.

Відповідно до п.1.1. та 2.1. Договору №201 від 20.11.2023 року, укладеного між ТОВ БРЕНТ ОЙЛ-98 та ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК, ТОВ БРЕНТ ОЙЛ-98 (Продавець) передає ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК (Покупець) у власність талони на паливо-мастильні матеріали: дизельне паливо, бензин, газ скраплений. Передача Товару (паливо- мастильних матеріалів) проводиться шляхом заправки автотранспорту ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК на авто-заправних станціях Продавця за талонами, виданими Продавцем.

Згідно п.3.1 зазначеного Договору, загальна вартість (ціна) цього Договору не обмежується і складається із загальної вартості (ціни) придбаного за талонами Товару.

26.06.2024 ТОВ БРЕНТ ОЙЛ-98 (код за ЄДРПОУ43622380) та ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК підписали видаткову накладну №1684 на передачу палива дизельного у талонах на загальну суму 600750,00 грн., у т.ч. ПДВ 100125,00 грн.. 28.06.2024 ТОВ БРЕНТ ОЙЛ-98 та ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК підписали видаткову накладну №1685 на передачу палива дизельного у талонах на загальну суму 400050,00 грн. у т.ч. ПДВ 66675,00 грн..

26.06.2024 за платіжною інструкцією №466 та 02.07.2024 року за платіжною інструкцією №481, ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК сплатило на користь ТОВ БРЕНТ ОЙЛ-98 за отримані талони на дизельне паливо суму 600750,00 грн. та суму 400050,00 грн.

30.06.2024 ТОВ Торгівельна компанія Імпульс (код за 32122603) та ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК, в рамках виконання Договору №01/06/22-2 від 01.06.2022 на купівлю-продаж пального за талонами, підписали видаткову накладну №0000986 на передачу палива: бензину А-95, газу скрапленого автомобільного, палива дизельного на загальну суму 381395,16 грн., у т.ч. ПДВ 63565,86 грн.. 30.06.2024 ТОВ Торгівельна компанія Імпульс (код за 32122603) та ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК підписали видаткову накладну №0000987 на передачу палива: бензину А-95 та А-95 Pulls, газу скрапленого автомобільного, палива дизельного на загальну суму 67408,97 грн. у т.ч. ПДВ 11234,83 грн..

19.06.2024 року за платіжною інструкцією №449, 19.06.2024 року за платіжною інструкцією №450 та 25.06.2024р. за платіжною інструкцією №461, ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК сплатило на користь ТОВ Торгівельна компанія Імпульс за отримане паливо суму 221377,96 грн., суму 34107,65 грн. та суму 12665,00 грн.

ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК (код ЄДРПОУ 44396478) має усі підтверджуючі документи у ланцюгу ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК (код ЄДРПОУ 44396478) - ПЕРЕВІЗНИК - вантаж Мале приватне підприємство ІЛОНА (код за ЄДРПОУ 21074698) - ЗАМОВНИК.

ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК було складено наступні податкові накладні:

-№ 5 від 10.06.2024 на суму 86520,00 грн., в т.ч. ПДВ 14420,00 грн. по факту виконання 2 видів послуг: Транспортних послуг по перевезенню хліба та хлібобулочних виробів за маршрутом: м. Дніпро м. Дніпро за період з 01.06.2024 по 10.06.2024 в загальній кількості 8, код послуги згідно ДКПП 49.41, код одиниці послуги 2454, на адресу отримувача (покупця) послуги: Мале приватне підприємство ІЛОНА, та направлено її до ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-№8 від 10.06.2024 на суму 38664,00 грн., в т.ч. ПДВ 6444,00 грн. по факту виконання 2 видів послуг: Транспортних послуг по перевезенню хліба та хлібобулочних виробів за маршрутом: м. Дніпро м. Павлоград за період з 01.06.2024 по 10.06.2024 в загальній кількості 8, код послуги згідно ДКПП 49.41, код одиниці послуги 2454, на адресу отримувача (покупця) послуги: Мале приватне підприємство ІЛОНА, та направлено її до ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-№16 від 20.06.2024 на суму 95760,00 грн., в т.ч. ПДВ 15960,00 грн. по факту виконання 2 видів послуг: Транспортних послуг по перевезенню хліба та хлібобулочних виробів за маршрутом: м. Дніпро м. Дніпро за період з 11.06.2024 по 20.06.2024 в загальній кількості 9, код послуги згідно ДКПП 49.41, код одиниці послуги 2454, на адресу отримувача (покупця) послуги: Мале приватне підприємство ІЛОНА, та направлено її до ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-№17 від 20.06.2024 на суму 72162,00 грн., в т.ч. ПДВ 12027,00 грн. по факту виконання 2 видів послуг: Транспортних послуг по перевезенню хліба та хлібобулочних виробів за маршрутом: м.Дніпро м.Кривий Ріг за період з 11.06.2024 по 20.06.2024 в загальній кількості 9, код послуги згідно ДКПП 49.41, код одиниці послуги 2454, на адресу отримувача (покупця) послуги: Мале приватне підприємство ІЛОНА, та направлено її до ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-№19 від 20.06.2024 на суму 44232,00 грн., в т.ч. ПДВ 7372,00 грн. по факту виконання 2 видів послуг: Транспортних послуг по перевезенню хліба та хлібобулочних виробів за маршрутом: м.Дніпро м.Павлоград за період з 11.06.2024 по 20.06.2024 в загальній кількості 9, код послуги згідно ДКПП 49.41, код одиниці послуги 2454, на адресу отримувача (покупця) послуги: Мале приватне підприємство ІЛОНА, та направлено її до ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-№21 від 30.06.2024 на суму 86520,00 грн., в т.ч. ПДВ 14420,00 грн. по факту виконання 2 видів послуг: Транспортних послуг по перевезенню хліба та хлібобулочних виробів за маршрутом: м.Дніпро м.Дніпро за період з 21.06.2024 по 30.06.2024 в загальній кількості 8, код послуги згідно ДКПП 49.41, код одиниці послуги 2454, на адресу отримувача (покупця) послуги: Мале приватне підприємство ІЛОНА, та направлено її до ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-№22 від 30.06.2024 на суму 65544,00 грн., в т.ч. ПДВ 10924,00 грн. по факту виконання 2 видів послуг: Транспортних послуг по перевезенню хліба та хлібобулочних виробів за маршрутом: м.Дніпро м.Кривий Ріг за період з 11.06.2024 по 30.06.2024 в загальній кількості 8, код послуги згідно ДКПП 49.41, код одиниці послуги 2454, на адресу отримувача (покупця) послуги: Мале приватне підприємство "ІЛОНА", та направлено її до ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-№23 від 30.06.2024 на суму 24168,00 грн., в т.ч. ПДВ 4028,00 грн. по факту виконання послуги: Транспортних послуг по перевезенню хліба та хлібобулочних виробів за маршрутом: м.Дніпро м.Нікополь за період з 21.06.2024 по 30.06.2024 в загальній кількості 4, код послуги згідно ДКПП 49.41, код одиниці послуги 2454, на адресу отримувача (покупця) послуги: Мале приватне підприємство ІЛОНА, та направлено її до ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-№24 від 30.06.2024 на суму 38664,00 грн., в т.ч. ПДВ 6444,00 грн. по факту виконання 2 видів послуг: Транспортних послуг по перевезенню хліба та хлібобулочних виробів за маршрутом: м.Дніпро м.Павлоград за період з 21.06.2024 по 30.06.2024 в загальній кількості 8, код послуги згідно ДКПП 49.41, код одиниці послуги 2454, на адресу отримувача (покупця) послуги: Мале приватне підприємство ІЛОНА, та направлено її до ДПС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зазначені податкові накладні прийняті, реєстрацію податкових накладних зупинено та зазначено підстави зупинення: « Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України,

Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 30.06.2024 №21 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає П.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток З Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=3.0180%, "Рпоточ'-О Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.».

Для доведення реальності господарської операції на адресу ГУ ДПС у Дніпропетровській області були направлені повідомлення: №11 від 24.07.2024, №13 від 24.07.2024, №14 від 24.07.2024, №15 від 24.07.2024, №16 від 24.07.2024, №17 від 24.07.2024, №11 від 24.07.2024, №13 від 24.07.2024, №13 від 24.07.2024 про подання пояснень щодо підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним, а також копії документів, що підтверджують реальність фінансово-господарської діяльності даного підприємства.

26.07.2024 адресу ГУ ДПС у Дніпропетровській області було направлено ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК про необхідність подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

01.08.2024 ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК було направлено на адресу ГУ ДПС у Дніпропетровській області додаткові пояснення, разом з доданими до них документами, по кожній відмовленій в реєстрації податковій накладній, для розгляду та прийняття комісією регіонального рівня рішення.

На зазначені пояснення Відповідач направив оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:

№ 11563593/44396478 від 05.08.2024, яким відмовив Позивачу в реєстрації податкової накладної №23 від 30.06.2024;

№ 11563594/44396478 від 05.08.2024, яким відмовив Позивачу в реєстрації податкової накладної №8 від 10.06.2024р.;

№ 11563595/44396478 від 05.08.2024, яким відмовив Позивачу в реєстрації податкової накладної №24 від 30.06.2024;

№ 11563597/44396478 від 05.08.2024, яким відмовив Позивачу в реєстрації податкової накладної №22 від 30.06.2024;

№ 11563598/44396478 від 05.08.2024, яким відмовив Позивачу в реєстрації податкової накладної №17 від 20.06.2024;

№ 11563599/44396478 від 05.08.2024, яким відмовив Позивачу в реєстрації податкової накладної №19 від 20.06.2024;

№ 11563600/44396478 від 05.08.2024, яким відмовив Позивачу в реєстрації податкової накладної №5 від 10.06.2024;

№ 11563601/44396478 від 05.08.2024, яким відмовив Позивачу в реєстрації податкової накладної №21від 30.06.2024;

№ 11563602/44396478 від 05.08.2024, яким відмовив Позивачу в реєстрації податкової накладної №16 від 20.06.2024, «у зв`язку з ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній /розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку» та за додатковою інформацією: здійснює придбання палива дизельного у платника, який включений до переліку ризикових платників, також постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (СУМнакл) у зв`язку з придбанням товарів, не пов`язаних з господарською діяльністю платника податку.

16.08.2024 ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК подало скарги на вище зазначені рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до Державної податкової служби України, за результатами розгляду яких скарги ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК залишені без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкових накладний / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладний без змін, з зазначенням наступних підстав: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

29.08.2024 Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області було прийнято рішення №31766 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яким прийняв рішення про невідповідність платника податків ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК критеріям ризиковості.

Однак, не дивлячись на прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області рішення №31766 від 29.08.2024 про відповідність/невідповідність ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК критеріям ризиковості, станом на цей час податкові накладні: №5 від 10.06.2024, №8 від 10.06.2024, №16 від 20.06.2024, №17 від 20.06.2024, №19 від 20.06.2024, №21 від 30.06.2024, №22 від 30.06.2024, №23 від 30.06.2024, №24 від 30.06.2024 Державною податковою службою України не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі податкових накладних у зв`язку з чим позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (далі - Порядок № 1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

Відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165 та Порядок розгляду скарги, відповідно).

За положеннями пункту 5 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку № 1165).

За приписами пункту 10 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно пункту 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).

Пункту першому додатку 3 Порядку № 1165 Критерії ризиковості здійснення операцій відповідають такі обставини: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі.

Наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок № 520).

Пунктами 2-7 Порядку № 520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827.

Згідно пункту 9 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Пунктом 10 Порядку № 520 визначено, що Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Аналізуючи зазначені вище норми чинного податкового законодавства та доводи сторін суд зазначає, що позивачем було надано до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснення щодо рішення про зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, також було надано відповідні документи, а саме: копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, копії первинних документів щодо зберігання продукції, копії первинних документів щодо транспортування продукції, копії первинних документів щодо навантаження та розвантаження продукції, копії первинних документів щодо складських документів, документи щодо підтвердження відповідності продукції.

Отже, зважаючи на обставини наявності у ТОВ "Стім Логістік" відповідності матеріально-технічної бази для ведення профільного виду діяльності, а також первинних документів на підтвердження реальності здійснення господарських операцій, суд приходить до висновку, що підстави для зупинення реєстрації вказаних податкових накладних є неприйнятними.

Суд зазначає, що з урахуванням положень наведених норм, комісією регіонального рівня приймається рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за результатами розгляду інформації та копій документів платника податку. Отже контролюючий орган має зажадати від платника податку документів та пояснень на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов`язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях.

Аналіз наведених норм права дає можливість дійти висновку, що можливість надання платником податків достатніх документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного переліку необхідних документів для прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної. Необґрунтоване обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд, призводить до правової невизначеності, що не відповідає критерію обґрунтованості та пропорційності акту індивідуальної дії.

Окрім того суд зазначає, що мотиви прийняття Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних рішень про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації мають співвідноситись (кореспондувати) із підставами зупинення реєстрації податкової накладної.

Як вже встановлено судом, у реєстрації наведених податкових накладних було відмовлено з причини: ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

Проте, аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що рішення комісії контролюючого органу повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

При цьому, означене формулювання не надає змоги встановити, які саме документи складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, а також вказані твердження суперечать наявним в матеріалах справи документам, які були надані ТОВ "Стім Логістік" як до суду, так і до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

Суд вказує, що невиконання контролюючим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом у постанові від 04 грудня 2018 року у справі № 821/1173/17.

Також суд зазначає, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарської операції позивача на предмет її реальності. При реєстрації податкових накладних фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями. Тому і суд за результати розгляду цієї справи не робить висновків щодо реальності господарської операції за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкових накладних.

Суд вважає за необхідне зазначити, що усі сумніви контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення відповідних перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених нормами ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Посилання відповідача на ненадання окремих документів, за відсутності встановленого законодавством вичерпного переліку документів, та за умови не наведення комісією доказів того, що подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність такого рішення.

Висновки та рішення суб`єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.

Також суд зазначає, що відсутність певного документа чи ненадання його контролюючому органу не може бути саме по собі підставою для відмови в реєстрації податкової накладної.

Таким чином, у контролюючого органу були наявні достатні документи для спростування сумнівів щодо ризиковості здійснення операції, а наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Отже, позиція Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо ненадання платником податку копій документів, згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165, Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, є необґрунтованою, а в спірному рішенні не наведено належного обґрунтування причин відмови в реєстрації податкових накладних, складених ТОВ " Стім Логістік ".

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб`єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням наведеного, відповідачем-1 не доведено правомірності та обґрунтованості оскаржуваних рішень з урахуванням вимог, визначених ч. 2 ст. 19 Конституції України, ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних рішення: № 11563593/44396478 від 05.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №23 від 30.06.2024; № 11563594/44396478 від 05.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №8 від 10.06.2024; № 11563595/44396478 від 05.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №24 від 30.06.2024р.; № 11563597/44396478 від 05.08.2024р. про відмову в реєстрації податкової накладної №22 від 30.06.2024р.; № 11563598/44396478 від 05.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №17 від 20.06.2024; № 11563599/44396478 від 05.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №19 від 20.06.2024; № 11563600/44396478 від 05.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 10.06.2024; № 11563601/44396478 від 05.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №21від 30.06.2024; № 11563602/44396478 від 05.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 20.06.2024 є необґрунтованими та такими, що підлягають скасуванню.

Суд також враховує, що чинним законодавством покладено на Державну податкову службу України обов`язок щодо прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Тобто, фіскальному органу надано права вільно обирати одне з двох рішень, яке на його думку є законодавчо обґрунтованим та правильним. А отже, свобода розсуду фіскального органу, у разі встановлення судом протиправності відмови у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, звужується до єдиного юридично допустимого рішення, в даному випадку рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, подані Товариством з обмеженою відповідальністю СТІМ ЛОГІСТИК податкові накладні фактичною датою їх подання, зокрема: податкову накладну №5 від 10.06.2024, податкову накладну №8 від 10.06.2024, податкову накладну №16 від 20.06.2024, податкову накладну №17 від 20.06.2024, податкову накладну №19 від 20.06.2024, податкову накладну №21 від 30.06.2024, податкову накладну №22 від 30.06.2024, податкову накладну №23 від 30.06.2024, податкову накладну №24 від 30.06.2024.

Згідно частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За сукупності викладених обставин позов ТОВ СТІМ ЛОГІСТИК підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду в загальному розмірі 43 603,20 грн., що документально підтверджується платіжною інструкцією №691 від 03.10.2024 на суму 9 084,00 грн та №718 від 15.10.2024 34 519, 20 грн.

Також суд враховує, що ухвалою суду від 04.12.2024 позовні вимоги в частині, а саме про визнання протиправним та скасування рішення комісії Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових, що прийняті за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: №54111/44396478/2 від 23.08.2024; №54077/44396478/2 від 23.08.2024; №54110/44396478/2 від 23.08.2024; №54112/44396478/2 від 23.08.2024; №54036/44396478/2 від 23.08.2024; №54114/44396478/2 від 23.08.2024; №54076/44396478/2 від 23.08.2024; №54045/44396478/2 від 23.08.2024; 54075/44396478/2 від 23.08.2024 залишено без розгляду.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 7 Закону України Про судовий збір, сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду.

Разом з тим, даним пунктом частини першої статті 7 Закону України Про судовий збір, визначено випадки за яких, при залишенні позовної заяви без розгляду, судовий збір не повертається особі, яка його сплатила, зокрема: якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).

Отже, у разі залишення позовної заяви позивача без розгляду, зокрема, у зв`язку з поданням позивачем заяви (клопотання) про залишення його позовної заяви без розгляду, - сплачена сума судового збору не повертається особі, яка його сплатила.

Таким чином, за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, а тому підлягає пропорційному стягненню з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області та Державної податкової служби України на користь позивача судовий збір у сумі 21 801,60 грн.

Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Стім Логістик» (вул. Артільна, буд. 10, м. Дніпро, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н,49081; ІК в ЄДРПОУ 44396478) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, буд. 17-А, м. Дніпро, 49005; ІК в ЄДРПОУ 44118658), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053; ІК в ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних рішення від 05.08.2024р.:

- № 11563593/44396478 про відмову в реєстрації податкової накладної №23 від 30.06.2024р.;

- № 11563594/44396478 про відмову в реєстрації податкової накладної №8 від 10.06.2024р.;

- № 11563595/44396478 про відмову в реєстрації податкової накладної №24 від 30.06.2024р.;

- № 11563597/44396478 про відмову в реєстрації податкової накладної №22 від 30.06.2024р.;

- № 11563598/44396478 про відмову в реєстрації податкової накладної №17 від 20.06.2024р.;

- № 11563599/44396478 про відмову в реєстрації податкової накладної №19 від 20.06.2024р.;

- № 11563600/44396478 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 10.06.2024р.;

- № 11563601/44396478 про відмову в реєстрації податкової накладної №21 від 30.06.2024р.;

- № 11563602/44396478 про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 20.06.2024р.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, подані Товариством з обмеженою відповідальністю «СТІМ ЛОГІСТИК» фактичною датою їх подання, зокрема: податкову накладну №5 від 10.06.2024р., податкову накладну №8 від 10.06.2024р., податкову накладну №16 від 20.06.2024р., податкову накладну № 17 від 20.06.2024р., податкову накладну №19 від 20.06.2024р., податкову накладну №21 від 30.06.2024р., податкову накладну №22 від 30.06.2024р., податкову накладну №23 від 30.06.2024р., податкову накладну №24 від 30.06.2024р.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, буд. 17-А, м. Дніпро, 49005; ІК в ЄДРПОУ 44118658) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Стім Логістик» (вул. Артільна, буд. 10, м. Дніпро, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н,49081; ІК в ЄДРПОУ 44396478) понесені позивачем судові витрати в сумі 10 900, 80 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053; ІК в ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Стім Логістик» (вул. Артільна, буд. 10, м. Дніпро, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н,49081; ІК в ЄДРПОУ 44396478) понесені позивачем судові витрати в сумі 10 900, 80 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 19 грудня 2024 року.

Суддя Е.О. Юрков

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123901797
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них