Справа №303/9835/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2024 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Гутій О.В., розглянувши позовну заяву 303/9835/24 ТОВ ФК «Оболонь інвест плюс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості ,
в с т а н о в и в :
До Мукачівського міськрайонного суду надійшла позовна заява ТОВ ФК «Оболонь інвест плюс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Ухвалою Мукачівського міськрайонного суду від 12 грудня 2024 року позовну заяву ТОВ ФК «Оболонь інвест плюс» залишено без руху. Для усунення недоліків судом було встановлено термін протягом п`яти днів з часу отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
18 грудня 2024 року представником позивача на виконання вимог ухвали суду від 12.12.2024 року було подано до суду заяву про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Посилається, що з урахуванням майнового стану, введення воєнного стану на території України, знаходження позивача у зоні постійних обстрілів, зменшення надходжень від здійснення фінансово-господарської діяльності, вважає, що товариство має наявні достатні підстави для звернення до суду з клопотанням про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення за результатами розгляду позовної заяви.
Вирішуючи питання про відстрочення спати судового збору, суд виходить з наступного.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З даної норми слідує, що суд може відстрочити сплату судового збору виключно за наявності умов, передбачених п.п.1-3 ч.1 ст.8ЗУ «Просудовий збір» і перелік таких умов є вичерпним.
При цьому з аналізу даної норми слідує, що такі умови стосуються лише фізичних осіб, а отже чинною наразі редакцією ЗУ «Просудовий збір» не передбачено можливості відстрочення судового збору юридичній особі.
Крім того, представник позивача будь-яких доказів на підтвердження підстав зазначених у клопотанні не надав.
За таких обставин, в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, представником вимоги ухвали суду від 12.12.2024 року не виконані, а відтак така підлягає поверненню позивачу.
Також, 13.12.2024 року представником заявника Баняс В.В. подано клопотання про зустрічне забезпечення позову.
17.12.2024 року представником заявника Баняс В.В. подано клопотання про скасування заходів забезпечення позову.
Враховуючи, що провадження у справі № 303/9835/24 не відкрито, оскільки подана позовна заява ТОВ ФК «Оболонь інвест плюс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості підлягає поверненню, з тих підстав, що позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконав недоліки позовної заяви, відтак суд позбавлений можливості вирішувати клопотання про зустрічне забезпечення позову та скасування про забезпечення позову, а тому такі слід повернути заявнику.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, заява містить недоліки, які не усунуті позивачем у встановлений строк, а тому підлягає поверненню на підставі ч. 3 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст.ст., 258 -261,353,354 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
Відмовити в задоволенні клопотання ТОВ ФК «Оболонь інвест плюс» про відстрочення сплати судового збору.
Позовну заяву ТОВ ФК «Оболонь інвест плюс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - визнати неподаною та повернути позивачу.
Клопотання про зустрічне забезпечення позову та скасування про забезпечення позову підлягає повернення заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.В.Гутій
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123907431 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Гутій О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні