Березівський районний суд Одеської області
16.12.2024
Справа № 494/1962/24
Провадження № 2/494/770/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.12.2024 року м. Березівка
Березівський районний суд Одеської області у складі:
судді - Римаря І.А.,
за участю: секретаря судового засідання - Антонишиної І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Березівка Одеської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу №494/1962/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Березівської міської ради Одеської області про визнання права власності на нерухоме майно у зв`язку з втратою правовстановлюючого документу, -
ВСТАНОВИВ:
18.10.2024року доБерезівського районногосуду Одеськоїобласті звернувся ОСОБА_1 з позовнимивимогами до Березівської міської ради Одеської області про визнання права власності на нерухоме майно у зв`язку з втратою правовстановлюючого документу.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, вищевказану справу визначено судді Римар І.А.
Ухвалою суду від 21.10.2024 року відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 18.11.2024 року закрито підготовче провадження по справі та призначено до судового розгляду по суті.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 01.11.1995 року узаконив раніше самовільно побудовані приміщення, а саме за адресою: АДРЕСА_1 . Випискою з рішення виконавчого комітету народних депутатів Березівської міської ради вирішено узаконити за вищевказаною адресою підсобні приміщення: літню кухню розміром 3.8х7.2 м, сарай розміром 3х2.6 м, підвал розміром 4х6.1 м, гараж розміром 6х4 м. 04.12.1995 року позивачу видано свідоцтво на право власності на дачу
(садовий будинок) гараж, який було втрачено та ОСОБА_1 не встиг своєчасно зареєструвати. Будь-які відомості про реєстрацію права власності на гараж надати неможливо, у зв`язку з відсутністю архівної справи. На даний час у позивача виникла необхідність у відчуженні гаражу, однак він позбавлений такої можливості, оскільки ним втрачено правовстановлюючий документ, а дублікат не може отримати через відсутність архівної справи, в якій містився такий дублікат. У зв`язку з вищевказаним позивач просить визнати за ним право власності на гараж з прилеглими до нього будівлями та спорудами за вищевказаною адресою.
Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, який продовжено до 07.02.2025 року.
В судове засідання 16.12.2024 року позивач не з`явився, однак 16.12.2024 року від його представника на адресу суду надійшла заява про розгляд справи без їхньої участі, вказала, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та наполягає на їх задоволенні (а.с.37).
У судове засідання 16.12.2024 року представник відповідача не з`явилась, 18.11.2024 року на адресу суду надіслала клопотання про розгляд справи без її участі за наявними в матеріалах справи документами, зазначили, що проти задоволення позовних вимог не заперечує (а.с.28-29).
Суд вважає зазначити, що обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").
Як відзначив суд у рішенні у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» (1989), сторона зобов`язана «демонструвати готовність брати участь у всіх етапах розгляду, що мають безпосередній стосунок до нього, утримуватися від використання прийомів для затягування процесу, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухань».
За таких обстави, у зв`язку з оголошенням воєнного стану на території України, з урахуванням заяви позивача та представника відповідача про розгляд справи за їх відсутності, суд розглядає справу на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
В порядку ч.2ст. 247 ЦПК Українирозгляд справи здійснюється судом без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Вивчивши матеріали справи, врахувавши думку позивача та представника відповідача у їх заявах, суд доходить висновку про те, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ч.1ст.4Цивільно процесуальногокодексу України (далі ЦПК України)кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею ч.1ст.5 ЦПК Українивизначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до ч.1ст.13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч. 1ст.328Цивільного кодексуУкраїни (далі ЦК України), право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Ст. 41 Конституції Українигарантує, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності є непорушним.
Статтею 1 протоколу доКонвенції про захист прав людини і основоположних свободтакож передбачено, що кожна фізична особа має право мирно володіти своїм майном.
Статтею 15 ЦК Українипередбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Частиною першоюст. 16 ЦК Українипередбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Судом встановлено, що згідно виписки з рішення виконавчого комітету народних депутатів Березівської міської ради вирішено узаконити за адресою: вул. Перемоги, 5/1, м. Березівка, підсобні приміщення, а саме: літню кухню розміром 3.8х7.2 м, сарай розміром 3х2.6 м, підвал розміром 4х6.1 м, гараж розміром 6х4 м саме ОСОБА_1 (а.с.7).
Відповідно до свідоцтва про право власності на дачу (садовий будинок) гараж від 01.11.1995 року вбачається, що гараж з прилеглими до нього будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , дійсно належить ОСОБА_1 (а.с.8).
Станом на 31.12.2012 року відповідь про реєстрацію права власності на гараж за адресою: АДРЕСА_1 , надати неможливо, у зв`язку з відсутністю архівної справи, що підтверджується листом виробничого управління житлово-комунального господарства м. Березівка №461 від 07.08.2024 року (а.с.9).
Згідно відповіді виконавчого комітету Березівської міської ради від 14.10.2024 року вбачається, що видати дублікат свідоцтва на право власності на дачу гараж від 04.12.1995 року ОСОБА_1 неможливо у зв`язку з відсутністю архівної справи. Для вирішення питання необхідно звернутись до суду (а.с.16).
Відповідно дост. 392 ЦК Українипередбачено, що власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно зі статтями12,13 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи доказів.
Відповідно дост. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановленихст. 82 цього Кодексу, тобто тягар доказування лежить на сторонах цивільно-правового спору.
Згідно зістаттями 76-79 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини (факти), які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у учасників справи, виникає спір.
Відповідно дост. 263 ЦПК України, законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
У зв`язку з вищевикладеним та беручи до уваги, що відповідач не заперечував проти задоволення позову, та те, що визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права і свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючисьст. 41 Конституції України, ст. ст.328,331, ч. 3 ст.376, ч. 5 ст.376,392 ЦК України, ст. ст.80,206,263-265,268,315,354-355 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Березівської міської ради Одеської області про визнання права власності на нерухоме майно у зв`язку з втратою правовстановлюючого документу задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) право власності на гараж з прилеглими до нього будівлями та спорудами ( гараж, літня кухня, сарай, погріб) за адресою: АДРЕСА_2 , гараж № НОМЕР_2 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ).
Відповідач: Березівська міськарадаОдеськоїобласті, (пл. Генерала Плієва, 9, м. Березівка Одеської області, код ЄДРПОУ 04056842).
Повний текст рішення виготовлено та підписано 20.12.2024 року.
Суддя І.А. Римар
Суд | Березівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123909132 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Березівський районний суд Одеської області
Римар І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні