Справа № 577/6717/24
Провадження № 1-в/577/265/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"20" грудня 2024 р.
суддя Конотопського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання захисника засудженої ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про проведення в режимі відеоконференції судового засідання по справі про заміну частини невідбутого покарання на більш м`яке відносно засудженої ОСОБА_2 ,-
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Конотопського міськрайонного суду Сумської області перебуває клопотання захисника засудженої ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про заміну частини невідбутого покарання на більш м`яке відносно засудженої ОСОБА_2 .
Справа призначена до судового розгляду на 15 год. 00 хв. на 25.12.2024 року.
Від захисника ОСОБА_3 надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції в порядку ст. 336 КПК України.
Ознайомившись з клопотанням, вважаю, що заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Будь-яке кримінальне провадження має бути здійснене з дотриманням вимог закону щодо забезпечення розумного строку.
Частина 2 ст. 336 КПК України передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Відповідно до вимог п.4 ч.1 ст. 336 КПК України у разі необхідності забезпечення оперативності судового провадження, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).
Отже, відеоконференція покликана захистити учасників процесу від надмірного затягування судового процесу, оскільки основною причиною затягування справи є неявка учасників процесу до зали судового засідання.
Таким чином, з метою підвищення оперативності судового розгляду, враховуючи, неможливість безпосередньої участі захисника ОСОБА_3 , що викликане неможливістю прибуття до Конотопського міськрайонного суду Сумської області, суд вважає за необхідне кримінальне провадження провести в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 336 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Судове засідання за клопотанням захисника засудженої ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про заміну частини невідбутого покарання на більш м`яке відносно засудженої ОСОБА_2 , призначене на 15 год. 00 хв. 25 грудня 2024 року провести в режимі відеоконференцзв`язку.
Зобов`язати захисника ОСОБА_3 вийти на зв`язок за допомогою програмного забезпечення «ВКЗ» з Конотопським міськрайонним судом Сумської області у вказаний час та день.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_1
Суд | Конотопський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123912754 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким |
Кримінальне
Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Галян С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні