ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
03.10.2024Справа № 910/1116/24
Господарський суд міста Києва у складі судді Васильченко Т.В., за участю секретаря судового засідання Демидової А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження матеріали справи №910/1116/24
За позовом Акціонерного товариства «Таскомбанк»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Автотранс-2»
та ОСОБА_1
про стягнення 710720,89 грн
Представники учасників справи:
від позивача: Пономаренко О.В.;
від відповідача-1: не з`явився;
від відповідача-2: не з`явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Акціонерне товариство «Таскомбанк» (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Автотранс-2» (далі - відповідач-1) та ОСОБА_1 (далі - відповідач-2) про стягнення 710720,89 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 30.06.2023 між позивачем та відповідачем-1 був укладений генеральний кредитний договір №Т23.05.2023К3358 з лімітом у розмірі 1000000,00 грн, зобов`язання за яким забезпечені договором поруки №Т23.05.2023Ї11622 від 30.06.2023 укладеного з відповідачем-2, за яким відповідачем-1 отримані кредитні кошти. Однак в порушення взятих на себе зобов`язань відповідач-1 не в повному обсязі повернув отримані кредитні кошти у встановлений договором термін, у зв`язку з чим позивачем заявлено до солідарного стягнення заборгованість по тілу кредиту у розмірі 658731,32 грн, заборгованість по відсотках у розмірі 47486,57 грн та заборгованість по комісії у розмірі 4503,00 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.02.2024 відкрито провадження у справі №910/1116/24, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін та надано, зокрема, відповідачу строк для подання суду (у разі наявності) заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
26.02.2024 року через відділ діловодства суду надійшов відзив на позов, в якому відповідач-1 заперечує проти заявлених вимог та зауважує на тому, що позивач вказує про надання позичальнику кредиту в розмірі 658731,32 грн, тоді як згідно наданого позивачем розрахунку заборгованості по основному боргу та процентах станом на 22.12.2023 року, відповідачем сплачений основний борг у розмірі 2703198,75 грн, що свідчить про повернення отриманого кредиту повністю, у зв`язку з чим одночасно подано клопотання про проведення судової економічної експертизи. Зауважує, що позивачем не надані ні помісячні суми овердрафтів, ні загальна сума наданого кредиту з якої б можливо було розрахувати суму неповернутого кредиту, ні суми щомісячних платежів, які повинен був здійснювати відповідач-1 та строки їх здійснення. При цьому, вказує на те, що ухвала суду про відкриття провадження у справі ним не була отримана, а про розгляд справи Господарським судом міста Києва від дізнався з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Цього ж дня, через відділ діловодства суду від відповідача-1 надійшла заява з запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного провадження у зв`язку з необхідністю у проведенні судової експертизи. Окремо наголошує, що предметом позову є стягнення грошової суми у розмірі 710720,89 грн, що перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
11.03.2024 року через систему Електронний суд надійшла відповідь на відзив, що зареєстрована відділом діловодства суду 12.03.2024 року, в якій наголошено на тому, що відповідачем-1 не надано розрахунків, які б спростовували розрахунки надані банком в обґрунтування заявлених позовних вимог та заперечує щодо проведення в межах даної справи експертного дослідження, оскільки відповідач-1 мав змогу самостійно замовити та надати експертний висновок щодо питання правильності розрахунку та його відповідності матеріалам справи.
21.03.2024 року через відділ діловодства суду надійшли заперечення, в яких відповідач-1 наголошує на тому, що ним не заперечується обставина отримання коштів в межах овердрафту, тоді як і позивачем не заперечується обставина повернення коштів відповідачем-1 у межах договору, а тому предметом спору є встановлення чи виникла заборгованість та її розмір у випадку виникнення такої заборгованості.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.05.2024 задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Автотранс-2» про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, постановлено здійснювати розгляд справи №910/1116/24 за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі у справі.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.07.2024 підготовче засідання у справі призначено на 06.08.2024.
У судовому засіданні 06.08.2024 суд, у відповідності до частини 4, 5 статті 233 Господарського процесуального кодексу України, постановив ухвалу, яка занесена до протоколу судового засідання, про відмову в задоволенні клопотання відповідача-1 про призначення судової експертизи та виходячи з того, що судом здійснено усі необхідні та достатні дії для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті про закриття підготовчого провадження у справі та призначення справи для розгляду по суті на 17.09.2024.
Згідно статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 98 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.
Статтями 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, якими встановлено процесуальні критерії належності та допустимості доказів, передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування; предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення; обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Судова експертиза призначається у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування. Якщо наявні у справі докази є взаємно суперечливими, їх оцінку в разі необхідності може бути здійснено господарським судом з призначенням відповідної судової експертизи.
Питання про призначення судової експертизи вирішується судом після вивчення обставин справи і доводів сторін щодо необхідності такого призначення.
При цьому приписами статті 104 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що висновок експерта для суду не має заздалегідь встановленої сили і оцінюється судом разом із іншими доказами за правилами, встановленими статтею 86 цього Кодексу.
Згідно зі статтею 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Оцінка доказів має свій зміст: визнання допустимості, належності, достовірності, вірогідності і взаємозв`язку всієї сукупності доказів.
За наслідками аналізу наявних в матеріалах справи доказів, суд непозбавлений можливості самостійно перевірити та встановити відповідність здійсненого позивачем розрахунку суми заборгованості за тілом кредиту, процентами та комісією.
Із врахування вище наведеного, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання відповідача про призначення експертизи, оскільки не вбачає дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування.
У судовому засіданні 17.09.2024 суд, у відповідності до статті 216 Господарського процесуального кодексу України, оголосив перерву до 03.10.2024.
У судовому засіданні 03.10.2024 представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити, у свою чергу представники відповідачів не з`явилися хоча про дату, час і місце судового засідання були належним чином повідомленні, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
На виконання вимог статті 223 Господарського процесуального кодексу України складено протоколи судових засідань, які долучено до матеріалів справи.
Відповідно до статті 219 Господарського процесуального кодексу України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
У судовому засіданні 03.10.2024 відповідно до ст. 240 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
30.06.2023 року між Акціонерним товариством «Таскомбанк» (далі - банк) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Гранд Автотранс-2» (далі - позичальник) було укладено генеральний кредитний договір №Т 23.05.2023 К 3358 (далі - договір), за умовами пункту 1.1 якого на умовах даного генерального кредитного договору банк має право надавати позичальнику банківські послуги (овердрафт, кредит на розвиток бізнесу, банківська гарантія, спеціальний кредит) на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру використання, визначених цим договором, а позичальник зобов`язується виконувати зобов`язання за даним договором у строки/терміни та в порядку, визначених цим договором, сплачувати проценти та комісії, неустойку (штраф, пеню) у розмірі та у порядку, визначених цим договором та правилами надання банківських послуг за генеральним кредитним договором клієнтам малого та середнього бізнесу в АТ «Таскомбанк», а також виконувати інші умови та обов`язки, передбачені цим договором та правилами надання банківських послуг за генеральним кредитним договором клієнтам малого та середнього бізнесу в АТ «Таскомбанк» та законодавством України, відповідно до наступного:
Генеральний кредитний ліміт - 1000000,00 (один мільйон гривень) гривень.
Генеральний строк - з « 30» червня 2023 року по « 29» червня 2025 року включно.
Валюти надання банківських послуг - гривня.
Процентна ставка (фіксована) - фіксована, розмір процентної ставки за банківською послугою вказується у відповідному додатку, щодо надання банківської послуги та не може перевищувати 50 % (п`ятдесят процентів) річних. Фіксована процентна ставка є незмінною протягом строку дії банківської послуги.
Рахунок (ки) для погашення боргових зобов`язань - № IBAN НОМЕР_1 у гривні, відкритий в банку, - для погашення гривні кредитної заборгованості, сплати процентів, комісій, неустойки, пені, штрафів, відшкодування збитків та/або інших платежів, витрат банку.
Рахунок для надання овердрафту - № IBAN НОМЕР_2 у гривні, відкритий в банку.
Рахунок для надання спеціального кредиту - № IBAN НОМЕР_2 у гривні, відкритий в банку.
Строк сплати процентів за користування банківськими послугами (крім документарних інструментів) щомісяця з « 01» по « 10» число (включно), наступного за календарним місяцем користування банківською послугою, до спливу строку/терміну користування відповідною банківською послугою та повернення в повному обсязі кредитних коштів за цим договором.
Забезпечення за договором - договір поруки з кінцевим бенефіціаром/власником(ми) позичальника.
Цей договір є договором приєднання у визначенні статті 634 Цивільного кодексу України (пункт 2 договору).
Відповідно до пункту 4 договору підписанням цього договору позичальник приєднується до Правил надання банківських послуг за генеральним кредитним договором клієнтам малого та середнього бізнесу в АТ «Таскомбанк» (далі - Правила), що є публічною частиною договору приєднання. Загальні умови договору приєднання: Правил (публічної частини) та генерального кредитного договору (індивідуальної частини), а також будь-які посилання на них за цим договором, розміщені на веб-сайті банку за посиланням: https://tascombank.ua, в редакції, діючій на дату укладання цього договору, що є невід`ємною складовою частиною цього договору. Своїм підписом (власноручним або кваліфікованим електронним) в цьому документі позичальник підтверджує, що він належним чином ознайомлений та погоджується з Правилами та умовами цього генерального кредитного договору щодо порядку та розміру сплати платежів, що можуть змінюватися, щодо відповідальності та розміру штрафних санкцій, щодо зміни, припинення умов договору в цілому тощо, що також визначені Правилами. Позичальник підтверджує, що йому зрозумілі наслідки укладення цього договору приєднання та зобов`язується дотримуватися усіх його умов.
Позичальник усвідомлює, що пропозиція банку щодо надання кредиту є відкличною, банк залишає за собою право відмовити в наданні кредиту у випадках та порядку, передбаченим договором та/або законодавством України, Правилами. Права та обов`язки сторін, інші умови договору визначено Правилами (пункт 5 та 6 договору).
Згідно пункту 9 договору сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору до умов Правил та законодавства України.
За умовами пункту 11 договору, підписанням цього договору позичальник підтверджує, що умови договору є для нього зрозумілими та обов`язковими для виконання, заперечення щодо них відсутні та підтверджує достовірність усіх даних, вказаних в цьому договорі.
Відповідно до пункту 12 договору він набуває чинності з дати його укладання (підписання) сторонами (уповноваженими представниками сторін) особистим підписом (та печаткою за наявності) та діє до дати повного погашення заборгованості позичальника перед банком за договором, але в будь-якому випадку до повного виконання позичальником своїх зобов`язань за договором та завершення строку дії всіх наданих на підставі генерального кредитного договору гарантій, та припинення всіх зобов`язань сторін за ними, та завершення розрахунків за гарантіями.
Згідно Правил надання банківських послуг за генеральним кредитним договором клієнтам малого та середнього бізнесу в АТ «Таскомбанк» (далі - Правила), вони є публічною пропозицією (офертою) банку з надання клієнтам банківських послуг у національній валюті (до укладення між банком та клієнтом генерального кредитного договору) та оприлюднені на сайті банку за електронною адресою: https://tascombank.ua.
Правила регулюють відносини між банком та клієнтом, з яким укладено генеральний кредитний договір.
Правила надання банківських послуг за генеральним кредитним договором є договором приєднання у розумінні статті 634 Цивільного кодексу України, тобто його умови встановлені однією із сторін (у формулярах або інших стандартних формах), та договір приєднання може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони (клієнта) до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
При акцептуванні цієї публічної пропозиції клієнт зобов`язаний надати банку документи та відомості, необхідні та запитувані банком для встановлення та/або з`ясування та/або ідентифікації, верифікації та вивчення клієнта, суті його діяльності, фінансового стану тощо. У разі ненадання клієнтом необхідних банку документів чи відомостей або умисного надання неправдивих відомостей щодо себе, банк має право відмовити такому клієнту в укладенні договору та/або в його обслуговуванні.
Правила розміщуються на сайті банку для ознайомлення з їх змістом та набирають чинності з дати, визначеної на їх першій сторінці.
У випадку внесення змін до Правил нова редакція Правил розміщується (оприлюднюється) на сайті банку. Усі редакції Правил зберігаються на сайті банку із зазначенням строку їх дії.
Прийняття (погодження) клієнтом цих правил (акцепт) здійснюється шляхом укладання з банком генерального кредитного договору (з додатками на окремі банківські послуги), що є невід`ємною частиною цих Правил.
За умовами пункту 2.1 Правил банк, у разі акцептування клієнтом умов цього договору, надає клієнту наступні банківські послуги в порядку та на умовах, передбачених договором (Правилами та генеральним кредитним договором): овердрафт, кредит на розвиток бізнесу, банківську гарантію, спеціальний кредит. Відповідно до положень договору банк визначає умови та порядок надання клієнту банківських послуг, а клієнт отримує (приймає) банківські послуги та зобов`язується виконувати свої зобов`язання на умовах визначених цими Правилами та генеральним кредитним договором (з додатками). Детальні умови надання кожної банківської послуги визначаються генеральним кредитним договором за відповідним додатком з надання банківської послуги, що є невід`ємною частиною генерального кредитного договору, Правил та всього договору в цілому.
Умовами Правил та генерального кредитного договору визначаються генеральний кредитний ліміт, строк його дії, валюта надання банківських послуг (гривня), процентна ставка, тощо. Укладений (підписаний) сторонами генеральний кредитний договір та акцептування Правил є основним зобов`язанням клієнта в розумінні Цивільного кодексу України (пункт 2.2 Правил).
Відповідно до пункту 2.4 Правил зобов`язання банку з надання клієнту банківської послуги за договором є відкличними.
Згідно пункту 2.5 Правил ліміт окремої банківської послуги може змінюватися шляхом укладання відповідного додатку до генерального кредитного договору в новій редакції.
Пунктом 2.7 Правил встановлено, що банківські послуги за генеральним кредитним договором надаються клієнту за умови: укладання сторонами генерального кредитного договору (з додатком) до умов Правил; укладання сторонами або наявності раніше укладеного договору банківського рахунку та комплексного надання послуг та підключення рахунку(-ів) клієнта до комплексу електронного банкінгу, зокрема до сервісу документообіг; відкриття/наявності поточного рахунку в національній валюті України клієнта в банку; укладення договору(ів) забезпечення до умов Правил; належного виконання клієнтом зобов`язань за договором.
В межах генерального кредитного ліміту клієнт має право отримувати банківські послуги у національній валюті, у розмірі, що дорівнює різниці між розміром генерального кредитного ліміту та фактичним розміром заборгованості клієнта за генеральним кредитним договором (пункт 2.9 Правил).
Відповідно до пункту 2.11 Правил види комісійної винагороди встановлюються Правилами, розмір (сума) комісійної винагороди вказується в генеральному кредитному договорі.
З метою отримання банківської послуги у вигляді овердрафту сторони укладають (підписують) генеральний кредитний договір з додатком про умови надання овердрафту позичальнику (пункт 3.2.1 Правил).
Відповідно до пункту 3.2.2 Правил послуга (овердрафт) надається: шляхом проведення платіжних операцій позичальника за його поточним рахунком, на суму, що перевищує залишок власних коштів але в межах встановленого ліміту овердрафту позичальнику, зокрема з проведення дебетування рахунку (договірного списання) клієнта, у випадках визначених сторонами; за умови відсутності арешту (публічного обтяження) рахунку позичальника для надання овердрафту та іншого овердрафту на такому рахунку.
Пунктом 3.2.3 Правил визначено, що з моменту проведення платіжних операцій клієнта за рахунок кредитних коштів банку, вважається, що банк надав позичальнику кредит у вигляді овердрафту на суму здійснених платежів у межах ліміту овердрафту, дебетове сальдо, яке зафіксоване на рахунку клієнта для надання овердрафту на кінець поточного дня, вважається заборгованістю за овердрафтом.
Банківські послуги (крім гарантій) надаються клієнту із щомісячною сплатою останнім процентів у відповідний строк сплати процентів за користування банківськими послугами (крім гарантій) згідно умов договору (пункту 6.1 Правил).
Згідно пункту 6.2 та 6.3 Правил розмір та тип процентної ставки (фіксована) кожної банківської послуги зазначено у відповідному додатку до генерального кредитного договору. Фіксована процентна ставка є незмінною протягом строку дії банківської послуги. Проценти за користування банківськими послугами нараховуються та сплачуються за час фактичного користування кредитними коштами банку, виходячи з розміру процентної ставки, що діє на відповідну дату для відповідної банківської послуги. Нарахування та сплата процентів здійснюються у гривні.
Відповідно до пункту 6.4 Правил проценти за користування овердрафтом: нараховуються банком щоденно на суму дебетового залишку на поточному рахунку клієнта для надання овердрафту на кінець операційного дня; розраховуються банком за фактичну кількість днів користування овердрафтом, за методом «факт/факт» (метод розрахунку процентів, за яким береться фактична кількість днів у місяці та році); сплачуються позичальником щомісяця, з 9:00 до 18:00 години робочого дня, в межах строку сплати процентів за користування овердрафтом за попередній місяць, при цьому за останній період користування овердрафтом сплачуються не пізніше строку/терміну користування овердрафтом.
Сума непогашених боргових зобов`язань за банківськими послугами підлягає поверненню/виконанню не пізніше строку/терміну користування відповідною банківською послугою з урахуванням графіку (за наявності), але в будь-якому випадку не пізніше останнього робочого дня генерального строку, встановленого у генеральному кредитному договорі. Остаточною датою повного виконання зобов`язань позичальника за договором є день фактичного виконання позичальником всіх своїх зобов`язань перед банком за договором у повному обсязі, включаючи повну сплату процентів, комісій, пені, штрафів (якщо такі будуть), збитків, іншої заборгованості за договором, платежів та санкцій, які передбачені та/або випливають з договору та/або договору забезпечення (пункт 7.1 та 7.2 Правил).
Умовами пункту 7.3 Правил встановлено, що погашення овердрафту здійснюється за рахунок коштів, що надійшли на рахунок позичальника для надання овердрафту. Погашення овердрафту здійснюється не пізніше дати закінчення періоду безперервного користування овердрафтом, визначеного в додатку про умови надання овердрафту до генерального кредитного договору. Днем (моментом) погашення (повернення) овердрафту вважається день зарахування коштів на рахунок для надання овердрафту та досягнення на рахунку кредитового або нульового залишку. Строк погашення заборгованості за овердрафтом здійснюється з урахуванням вимог щодо періоду безперервного користування овердрафтом, але у будь-якому разі - не пізніше останньої дати дії овердрафту. Погашення заборгованості за нарахованими процентами, комісіями та іншими платежами за овердрафтом здійснюється шляхом дебетування (договірного списання) поточного рахунку клієнта у сумі, необхідній для погашення нарахованих процентів, комісій та інших платежів по овердрафту. При відсутності коштів на рахунку для надання овердрафту та/або іншому поточному рахунку клієнта в банку, клієнт доручає банку здійснювати погашення заборгованості за нарахованими процентами, комісіями та іншими платежами по овердрафту також за рахунок невикористаної суми встановленого ліміту овердрафту за умови наявності чистих грошових надходжень на поточний рахунок позичальника в сумі не менше ніж сума платежу до списання протягом останніх 30 календарних днів. У разі наявної простроченої заборгованості за нарахованими процентами, основним боргом або комісіями від 1 до 14 днів дебетування поточного рахунку позичальника припиняється до погашення простроченої заборгованості, після чого ліміт овердрафту поновлюється.
Всі платежі на користь банку за генеральним кредитним договором повинні виконуватись в наступній черговості: заборгованість за простроченими комісіями за всіма банківськими послугами; заборгованість за простроченими процентами за всіма банківськими послугами, крім гарантії; прострочена заборгованість за наданими кредитними коштами за всіма банківськими послугами, крім гарантії; поточна заборгованість за комісіями, строк сплати яких настав; поточна заборгованість за процентами, строк сплати яких настав; поточна заборгованість за наданими кредитними коштами згідно графіку(ів), у випадку, якщо графіки співпадають - відповідно до черговості надання; неустойка за невиконання або неналежне виконання умови чи зобов`язання за договором; пеня за порушення строків погашення заборгованості за наданими кредитними коштами, процентами, комісіями - та інші штрафні санкції та платежі, передбачені договором (пункт 8.1 Правил).
Згідно пункту 9.1.1 Правил банк має право відмовити позичальнику у наданні банківських послуг, призупинити/зупинити надання позичальнику кредиту без попереднього повідомлення позичальника, та/або зменшити генеральний ліміт/ліміт банківської(их) послуг(и), та/або вимагати дострокового виконання позичальником боргових зобов`язань перед банком за цим договором, змінивши при цьому строк виконання боргових зобов`язань, при настанні будь-якої обставини або події, які визначені сторонами як такі, що явно свідчать про те, що кредитні кошти не будуть своєчасно повернуті банку, у тому числі, зокрема при порушенні/невиконанні позичальником будь-яких зобов`язань за договором; при невиконанні, або неналежному виконанні умов генерального кредитного договору та договору в цілому.
У пункті 9.1.2 Правил сторони домовились, що при настанні обставин, визначених підпунктом 9.1.1. Правил, відповідно до статті 212 Цивільного кодексу України, банк має право безумовно без попереднього повідомлення позичальника та без укладення будь-якого договору про внесення змін та доповнень до договору в односторонньому порядку відмовитись від подальшого виконання взятих на себе зобов`язань перед позичальником щодо подальшого кредитування позичальника або надання гарантій по цьому договору в день виникнення таких обставин.
Додатком №2 до генерального кредитного договору №Т 23.05.2023 К 3358 від 30.06.2023 сторони погодили умови надання овердрафту (далі - додаток №2).
Так, відповідно до додатку №2 сторони дійшли згоди щодо наступних умов надання овердрафту згідно з генеральним кредитним договором №Т 23.05.2023 К 3358 від 30.06.2023, а саме: Вид банківської послуги: овердрафт. Ліміт овердрафту: 1000000,00 (один мільйон гривень) гривень 00 копійок. В рамках встановленого ліміту надається ліміт овердрафту в обсязі: 410 000,00 (чотириста десять тисяч) гривень 00 копійок - в перший місяць дії овердрафту; 2-ий місяць кредитування - 20% від чистих грошових надходжень на поточний рахунок за попередній місяць, але не більше 1000000,00 грн; 3-ій місяць кредитування - 30% від чистих грошових надходжень на поточний рахунок за попередні два місяці, але не більше 1000000,00 грн; 4-ий місяць кредитування - 30% від чистих грошових надходжень на поточний рахунок за попередні три місяці, але не більше 1000000,00 грн. Цільове призначення овердрафту: поповнення обігових коштів. При цьому не кредитується надання/повернення фінансової допомоги позичальника. Термін користування банківською послугою: до « 29» червня 2024 року включно. Період безперервного користування овердрафтом: не більше, ніж 90 (дев`яносто) календарних днів. Доступний ліміт овердрафту: різниця між лімітом овердрафту та сумою заборгованості за одержаним на підставі цього додатку овердрафтом. Процентна ставка: є фіксованою процентною ставкою та складає 22,0% (двадцять два процента) річних. Комісії, умови сплати: 1. Комісія за використання овердрафту 1,00 % від суми ліміту овердрафту. 2. Комісія за управління лімітом (щомісячна) 0,79% від суми максимального дебетового сальдо, яке існувало на поточному рахунку клієнта за розрахунковий місяць.
Як встановлено судом, позивач належним чином виконав свої зобов`язання, надавши позичальнику овердрафт в межах визначеного ліміту, що підтверджується випискою з особового рахунку позичальника за основною сумою кредиту, а також відсутністю з боку відповідачів претензій та повідомлень про порушення позивачем умов договору.
При цьому, згідно із пунктом 42 постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у справі № 910/10254/18 від 23.09.2019, у спорі про стягнення кредитної заборгованості на позивача покладається тягар доведення надання позичальнику кредитних коштів та порушення боржником своїх зобов`язань щодо повернення кредиту, а на відповідача відповідно лежить тягар доведення відсутності у нього заборгованості. При цьому банківські виписки з рахунків позичальника є належними та допустимими доказами, що підтверджують рух коштів по конкретному банківському рахунку, вміщують записи про операції здійснені протягом операційного дня, та є підтвердженням виконаних за день операцій, а отже є належними доказами надання позичальнику кредитних коштів.
Позаяк, позичальник свого обов`язку з повернення кредитних коштів, сплати процентів та комісії у порядку та строки, передбачені договором та Правилами належним чином не виконав.
Стаття 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначає, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до статей 11, 629 Цивільного кодексу України договір є однією з підстав виникнення зобов`язань та є обов`язковим для виконання сторонами.
Зобов`язання, в силу вимог статей 526, 525 Цивільного кодексу України, має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічна за змістом норма міститься і у ст. 193 Господарського кодексу України.
Укладений між сторонами договір за своєю правовою природою є кредитним договором, а відповідно до частини 1 статті 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Приписами частини 2 вищевказаної статті Цивільного кодексу України передбачено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
За частиною 1 статті 1049 Цивільного кодексу України, позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред`явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред`явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
Як вбачається з умов генерального кредитного договору, позивач надає відповідачу-1 банківські послугу у вигляді овердрафту.
За умовами Правил надання банківських послуг за генеральним кредитним договором клієнтам малого та середнього бізнесу в АТ «Таскомбанк», овердрафт - це - кредит, що може надаватися банком клієнту на умовах повернення, строковості, платності, цільового характеру використання в межах встановленого ліміту овердрафту шляхом проведення платіжних операцій за рахунком понад залишок власних коштів клієнта, внесених на рахунок (кредитування рахунку), умови та порядок надання якого передбачаються окремими положеннями договору.
Відповідно до пункту 3.2.2 Правил послуга (овердрафт) надається: шляхом проведення платіжних операцій позичальника за його поточним рахунком, на суму, що перевищує залишок власних коштів, але в межах встановленого ліміту овердрафту позичальнику, зокрема з проведення дебетування рахунку (договірного списання) клієнта, у випадках визначених сторонами; за умови відсутності арешту (публічного обтяження) рахунку позичальника для надання овердрафту та іншого овердрафту на такому рахунку.
Пунктом 3.2.3 Правил визначено, що з моменту проведення платіжних операцій клієнта за рахунок кредитних коштів банку, вважається, що банк надав позичальнику кредит у вигляді овердрафту на суму здійснених платежів у межах ліміту овердрафту, дебетове сальдо, яке зафіксоване на рахунку клієнта для надання овердрафту на кінець поточного дня, вважається заборгованістю за овердрафтом.
Отже, з аналізу правової сутності овердрафту вбачається, що зазначений механізм кредитування має специфічний характер, який обумовлений його постійною дією та спрямованістю на покриття тимчасової нестачі власних коштів клієнта.
Як випливає з пунктів 3.2.2 та 3.2.3 Правил, овердрафт є фінансовою (банківською) послугою, яка дозволяє клієнту здійснювати фінансові операції навіть у разі перевищення залишку власних коштів на рахунку, що свідчить про його гнучкість та функціональну адаптивність.
Генеральний кредитний договір про надання банківської послуги у вигляді овердрафту передбачає надання банком кредиту в рамках установленого ліміту, що визначається як максимально допустима сума одноразового перевищення залишку коштів на рахунку клієнта. Водночас така форма кредитування не має часових обмежень у своєму застосуванні, оскільки овердрафт поновлюється кожного разу зарахуванням коштів на рахунок клієнта. Це надає йому статус відновлюваної кредитної лінії, яка є відмінною від традиційних форм кредитування.
Погашення овердрафту шляхом внесення клієнтом коштів на рахунок слід розглядати як рух коштів, який не обмежує подальшого використання зазначеного кредиту, за таких умов аргументи відповідача щодо повного погашення кредитного зобов`язання через здійснення таких платежів є неспроможними, адже внесення коштів лише відновлює доступ до визначеного ліміту, але не анулює самого кредитного зобов`язання.
При цьому, фактичне використання коштів у межах овердрафту є відображенням оборотів за рахунком, а не підставою для визнання кредитного зобов`язання виконаним у повному обсязі.
Згідно зі ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до умов пункту 1 договору генеральний строк - з « 30» червня 2023 року по « 29» червня 2025 року включно.
Пунктом 7.3.2 Правил встановлено, що строк погашення заборгованості за овердрафтом здійснюється з урахуванням вимог щодо періоду безперервного користування овердрафтом, але у будь-якому разі - не пізніше останньої дати дії овердрафту.
Умовами додатку №2 сторони погодили, що період безперервного користування овердрафтом: не більше, ніж 90 (дев`яносто) календарних днів.
Втім, як вбачається з банківських виписок по основному рахунку позичальника, останнім було допущено порушення узгодженого сторонами періоду безперервного користування овердрафтом по генеральному кредитному договору №T23.05.2023K3358 від 30.06.2023, у зв`язку з чим позивачем було реалізоване право на дострокове повернення кредиту, що передбачено положеннями пунктів 9.1.1 та 9.1.2 Правил.
Отже, з урахуванням положень статті 530 Цивільного кодексу України та змісту пункту 1 договору, додатку №2, пунктів 7.3.2, 9.1.1 та 9.1.2 Правил, строк виконання відповідачем грошового зобов`язання з повернення кредитних коштів, отриманих за генеральним кредитним договором №T23.05.2023K3358 від 30.06.2023 на момент розгляду справи настав.
Позаяк, як встановлено судом, відповідач-1, у встановлені договором та додатком строки, повернення кредитних коштів в повному обсязі не здійснив.
Статтею 1056-1 Цивільного кодексу України передбачено, що процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів на дату укладення договору.
Банківські послуги (крім гарантій) надаються клієнту із щомісячною сплатою останнім процентів у відповідний строк сплати процентів за користування банківськими послугами (крім гарантій) згідно умов договору (пункту 6.1 Правил).
Згідно пункту 6.2 та 6.3 Правил розмір та тип процентної ставки (фіксована) кожної банківської послуги зазначено у відповідному додатку до генерального кредитного договору. Фіксована процентна ставка є незмінною протягом строку дії банківської послуги. Проценти за користування банківськими послугами нараховуються та сплачуються за час фактичного користування кредитними коштами банку, виходячи з розміру процентної ставки, що діє на відповідну дату для відповідної банківської послуги. Нарахування та сплата процентів здійснюються у гривні.
Відповідно до пункту 6.4 Правил проценти за користування овердрафтом: нараховуються банком щоденно на суму дебетового залишку на поточному рахунку клієнта для надання овердрафту на кінець операційного дня; розраховуються банком за фактичну кількість днів користування овердрафтом, за методом «факт/факт» (метод розрахунку процентів, за яким береться фактична кількість днів у місяці та році); сплачуються позичальником щомісяця, з 9:00 до 18:00 години робочого дня, в межах строку сплати процентів за користування овердрафтом за попередній місяць, при цьому за останній період користування овердрафтом сплачуються не пізніше строку/терміну користування овердрафтом.
Умовами додатку №2 встановлено, що процентна ставка: є фіксованою процентною ставкою та складає 22,0% (двадцять два процента) річних.
Отже, за користування кредитом позичальник сплачує щомісячно на протязі всього терміну кредиту проценти за користування кредитом у встановленому додатком №2 розмірі та комісію за використання овердрафту.
Крім того, додатком №2 передбачено обов`язок позичальника сплатити комісію, а саме: 1) комісія за використання овердрафту 1,00 % від суми ліміту овердрафту; 2) комісія за управління лімітом (щомісячна) 0,79% від суми максимального дебетового сальдо, яке існувало на поточному рахунку клієнта за розрахунковий місяць.
Відтак, позивачем нараховано та заявлено до стягнення проценти за користування кредитом у розмірі 47486,57 грн та 4503,00 грн комісії.
Перевіривши наданий позивачем розрахунок процентів та комісії, суд дійшов висновку його про обґрунтованість, вірність та відповідність фактичним обставинам справи і нормам чинного законодавства.
Частина 2 статті 193 Господарського кодексу України передбачає, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Порушенням зобов`язання, у відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Статтею 612 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
З урахуванням вищевикладеного, враховуючи, що факт надання позивачем кредитних коштів та факт порушення відповідачем-1 своїх зобов`язань в частині повного їх повернення у встановленому договором порядку і строки, підтверджений матеріалами справи та не спростований останнім, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог про стягнення заборгованості за тілом кредиту у розмірі 658731,32 грн, заборгованості за відсотками у розмірі 47486,57 грн та заборгованості по комісії у розмірі 4503,00 грн.
При цьому, позивач заявив про стягнення суми заборгованості з відповідачів солідарно, з огляду на те, що 30.06.2023 року між Акціонерним товариством «Таскомбанк» (далі - кредитор/банк) та ОСОБА_1 (далі - поручитель) було укладено договір поруки №Т 25.04.2023Ї11622 (далі - договір поруки), за умовами пункту 1.1 якого у відповідності до цього договору, поручитель поручається та зобов`язується відповідати перед кредитором, на засадах солідарного боржника, за виконання в повному обсязі Товариством з обмеженою відповідальністю «Гранд Автотранс-2» (надалі за текстом - «боржник») своїх зобов`язань (надалі за текстом - «боргові зобов`язання»), що виникли або можуть виникнути в майбутньому на підставі генерального кредитного договору №Т 23.05.2023 К 3358 від « 30» червня 2023 року, що укладений між кредитором та боржником, з його невід`ємними частинами, зі усіма можливими змінами та доповненнями до нього, включаючи також ті, що укладені на момент укладання цього договору або можуть бути укладені в майбутньому (далі - «кредитний договір»).
Відповідно до пункту 1.2 договору поруки, поручитель відповідає перед кредитором за виконання боржником усіх зобов`язань за кредитним договором, в тому числі: повернути кредитору в строк, визначений у відповідних додатках до кредитного договору, але в будь - якому випадку не пізніше « 29» червня 2025 року (надалі за текстом - «максимальний строк») кредити, що надані відповідно до додатків, які є невід`ємними частинами кредитного договору, але в межах генерального ліміту за кредитним договором в розмірі, що не перевищує 1000000,00 (один мільйон гривень) гривень (надалі за текстом - «максимальний ліміт договору»); щомісяця сплачувати кредитору проценти за користування кредитом в розмірі процентної ставки за банківською послугою, яка вказується у відповідному додатку, щодо надання банківської послуги та не може перевищувати 50% (п`ятдесят процентів) річних; сплатити комісії в порядку, в розмірах та в строки, встановлених кредитним договором; сплатити кредитору неустойку, пеню, штрафи та понад суму неустойки, пені, штрафів відшкодувати збитки, заподіяні кредитору невиконанням або неналежним виконанням Боржником своїх зобов`язань за кредитним договором; у випадках, передбачених кредитним договором та/або законодавством України, з дати пред`явлення відповідної вимоги достроково (до настання термінів або строків повернення/сплати, зазначених вище у цьому пункті), повернути кредитору кредит, сплатити проценти за користування ним і виконати інші обов`язки, що виникають із кредитного договору; виконати інші боргові зобов`язання, що виникли згідно кредитного договору або можуть виникнути на підставі нього у майбутньому, зокрема у разі збільшення боргових зобов`язань, які передбачені умовами кредитного договору.
Згідно пункту 1.3 договору поруки виконанням зобов`язань, забезпечених цим договором, вважається виконання боржником своїх зобов`язань, зазначених в даному договорі в повному обсязі в строк, порядку, в розмірі та на умовах кредитного договору. У випадку зміни розміру кредиту, та/або процентів за користування кредитом та/або комісій та/або максимального строку користування кредитом та/або інших умов кредитного договору, зокрема шляхом внесення змін та доповнень до кредитного договору, положення кредитного договору щодо розміру кредиту, процентів, комісій та максимального строку користування кредитом є превалюючими над пунктом 1.2 цього договору.
За умовами пунктів 4.1 та 4.2 договору поруки, у випадку невиконання або прострочення виконання боржником зобов`язань, що випливають із кредитного договору, поручитель відповідає перед кредитором як солідарний боржник в тому ж обсязі, що й боржник, включаючи виконання всіх зобов`язань за кредитним договором. Поручитель та боржник залишаються зобов`язаними перед кредитором до того моменту, поки всі зобов`язання за кредитним договором не будуть виконані в повному обсязі.
Цей договір набуває чинності з дати його підписання сторонами (уповноваженими представниками сторін) власноручним підписом (та печаткою за наявності, та діє до « 29» червня 2028 року (пункт 6.15 договору поруки).
Відповідно до частини 1 статті 546 Цивільного кодексу України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності.
За умовами ст. 553 Цивільного кодексу України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку і відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі.
У разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки (ст. 554 Цивільного кодексу України).
Пунктами 4.1 та 4.2 договору поруки сторони передбачили, що у випадку невиконання або прострочення виконання боржником зобов`язань, що випливають із кредитного договору, поручитель відповідає перед кредитором як солідарний боржник в тому ж обсязі, що й боржник, включаючи виконання всіх зобов`язань за кредитним договором. Поручитель та боржник залишаються зобов`язаними перед кредитором до того моменту, поки всі зобов`язання за кредитним договором не будуть виконані в повному обсязі.
Таким чином, у зв`язку з невиконанням відповідачем-1 умов кредитного договору, суд вважає обґрунтованим стягнення із відповідачів солідарно заявленої до стягнення заборгованості за кредитом, процентами та комісією.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до статей 76-79 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За приписами ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідачі під час розгляду справи не надали суду належних та допустимих доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність обов`язку сплатити заявлену до стягнення заборгованість, при цьому, відповідач-2 під час розгляду справи не скористався своїм правом на подання відзиву.
За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, враховуючи, що ні відповідач-1, як боржник за кредитним договором, ні відповідач-2, як поручитель, не надали доказів належного виконання взятих на себе зобов`язань, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, враховуючи положення статті 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідачів.
Керуючись статтями 13, 73, 74, 76-80, 129, 178, 202, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги Акціонерного товариства «Таскомбанк» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Автотранс-2» та ОСОБА_1 про стягнення 710720,89 грн задовольнити.
2. Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Автотранс-2» (02132, м. Київ, вул. Центральна, буд. 21, корпус 2, офіс 47, ідентифікаційний код 39806898) та ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства «Таскомбанк» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 30, ідентифікаційний код 09806443) заборгованість за тілом кредиту у розмірі 658731 (шістсот п`ятдесят вісім тисяч сімсот тридцять одна) грн 32 коп., заборгованість за відсотками у розмірі 47486 (сорок сім тисяч чотириста вісімдесят шість) грн 57 коп., заборгованість по комісії у розмірі 4503 (чотири тисячі п`ятсот три) грн 00 коп.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Автотранс-2» (02132, м. Київ, вул. Центральна, буд. 21, корпус 2, офіс 47, ідентифікаційний код 39806898) на користь Акціонерного товариства «Таскомбанк» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 30, ідентифікаційний код 09806443) судовий збір у розмірі 5330 (п`ять тисяч триста тридцять) грн 50 коп.
4. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства «Таскомбанк» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 30, ідентифікаційний код 09806443) судовий збір у розмірі 5330 (п`ять тисяч триста тридцять) грн 50 коп.
5. Видати накази позивачу після набрання рішенням суду законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення, відповідно до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржено до апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текс рішення складено та підписано 19.12.2024.
СуддяТ.В. Васильченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123915143 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Васильченко Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні