154/2058/24
2-о/154/56/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2024 року Володимир-Волинський міський суд Волинської області у складі:
головуючого - судді Лутай А.М.,
за участю: секретаря судового засідання Жолоб К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Володимирська міська рада Волинської області,
ВСТАНОВИВ
10.06.2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду із вищезазначеною заявою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, яку обґрунтувала тим, що у відповідності із свідоцтвом про народження №19/1931/205, що було отримано з ОСОБА_2 у ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (баба заявника), народилася у Добрячині, матір ОСОБА_4 , батько ОСОБА_5 . У 1946 року родину її бабусі ОСОБА_6 було переселено з Польщі на територію України, однак у зв`язку з відсутністю будь-яких документів про дату та місце народження та відомостей про батьків її прізвище значиться як ОСОБА_7 . Дана обставина підтверджується архівною довідкою №Д-7002-01/п від 24.10.2001 року, згідно якої у 1946 році з с.Добрячин Грубешівського повіту Люблінського воєводства (Польща) у Тернопільську область було переселено ОСОБА_8 , 1914 р.н., ОСОБА_9 , 1923 р.н., ОСОБА_8 , 1931 р.н. та ОСОБА_10 . Таке ж прізвище та ініціали баби « ОСОБА_7 » зазначені у свідоцтві про народження серії НОМЕР_1 , видане 24.02.1954 р.н. Забугським райбюро ЗАГСу Львівської області та свідоцтві про одруження серії НОМЕР_2 від 01.11.1956 року , що видане Кам`янко-Бузьким райбюро ЗАГСу Львівської області.
Від шлюбу баби заявниці ОСОБА_8 та діда ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_2 народилася мати заявниці - ОСОБА_12 .
Вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_7 померла. На даний час у заявниці виникла необхідність в оформленні картки поляка. Для отримання вказаного документа їй серед інших документів слід подати документи, що підтверджують польську національність заявника або родича, тобто документи її бабусі. Оскільки наявні розбіжності у прізвищах та датах, заявниця позбавлена можливості надати весь необхідний пакет документів в консульство для оформлення карти поляка, у зв`язку з чим вона вимушена звернутися до суду. В іншій спосіб відсутня можливість довести вказані обставини внаслідок смерті бабусі ОСОБА_8 .
На підставі наведеного вище заявниця просить суд встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт, що ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження № НОМЕР_3 , що було отримано з Головного Архіву Давніх Актів у Варшаві) та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що зазначено у свідоцтві про народження серії НОМЕР_1 , що було видане 24.02.1954 року Забугським райбюро ЗАГСу у Львівській області, є однією і тією ж особою та являється бабою заявниці.
Ухвалою суду від 13 червня 2024 року вказану заяву було залишено без руху та заявниці ОСОБА_1 надано строк для усунення її недоліків.
Ухвалою суду від 02 серпня 2024 року, після усунення недоліків заяви, відкрито провадження у справі та справу призначено до судового розгляду по суті.
Представник заявниці ОСОБА_14 в судовому засіданні підтримав заяву ОСОБА_1 та просив її задовольнити.
Від представника заінтересованої особи Володимирської міської ради Волинської області до суду надійшло клопотання, у якому він просить справу слухати за його відсутності за наявними матеріалами.
Заслухавши представника заявника, допитавши свідка, дослідивши письмові докази, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч.1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення (п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Перелік фактів, які підлягають встановленню судом в окремому провадженні викладений в ч.1 ст. 315 ЦПК України та не є вичерпним (ч. 2 ст. 315 ЦПК України).
Згідно ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Відповідно до п.1постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
Судом встановлено, що, у відповідності із свідоцтвом про народження № НОМЕР_3 , отриманим з Головного Архіву Давніх Актів у Варшаві, ІНФОРМАЦІЯ_5 у Добрячині народилася ОСОБА_13 , матір ОСОБА_4 , батько ОСОБА_5 .
Згідно копії архівної довідки Державного архіву Львівської області №Д-7002-01/п від 24.10.2001 у 1946 році з с.Добрячин Грубешівського повіту Люблінського воєводства (Польща) у Тернопільську область було переселено ОСОБА_8 , 1914 р.н., ОСОБА_9 , 1923 р.н., ОСОБА_8 , 1931 р.н. та ОСОБА_10 .
У копії свідоцтва про народження ОСОБА_8 серії НОМЕР_1 , виданого 24.02.1954 р.н. Забугським райбюро ЗАГСу Львівської області, зазначено, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_6 у с. Добрячин Загубського району Львівської області.
26 травня 1951 року ОСОБА_7 уклала шлюб з ОСОБА_11 , що підтверджується копією свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 від 01.11.1956 року, що видане Кам`янко-Бузьким райбюро ЗАГСу Львівської області.
Від шлюбу у них ІНФОРМАЦІЯ_7 в м. Белз Забузького району Львівської області народилася дочка ОСОБА_12 мати заявника ОСОБА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження ОСОБА_9 серії НОМЕР_4 , копією свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_9 та ОСОБА_15 серії НОМЕР_5 , копією свідоцтва про народження заявника серії НОМЕР_6 та копією свідоцтва про шлюб заявника серії НОМЕР_7 .
ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_8 у м. Белз Сокальського району Львівської області, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_8 .
Допитана як свідок ОСОБА_16 дочка ОСОБА_8 та рідна тітка заявника ОСОБА_1 , в судовому засіданні підтвердила той факт, що ОСОБА_13 та ОСОБА_7 є однією і тією ж особою та бабусею заявника. Свідку, зі слів матері, відомо, що останню після війни було вивезено з с. Добрячин, Республіка Польща, на територію України, у Тернопільську область, та змінено прізвище з « ОСОБА_17 » на « ОСОБА_18 ».
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, допитавши свідка, суд вважає, що заявницею в ході судового розгляду в достатній мірі доведено той факт, що ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є однією і тією ж особою та являється бабою ОСОБА_1 .
Враховуючи, що надані заявницеюдокази,суд визнаєналежними ідопустимими,оскільки цідокази містятьу собіінформацію щодопредмета доказування, інший спосіб захисту у заявниці відсутній, встановлення вказаного факту має юридичне значення для заявниці та породжує для неї юридичні наслідки, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 81, 263-265, п.1 ч.1 ст.315, 319 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Володимирська міська рада Волинської області задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт, що ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво про народження № НОМЕР_3 , що було отримано з Головного Архіву Давніх Актів у Варшаві) та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що зазначено у свідоцтві про народження серії НОМЕР_1 , що було видане 24.02.1954 року Забугським райбюро ЗАГСу у Львівській області, є однією і тією ж особою та являється бабою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІПН НОМЕР_9 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкриття чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повне рішення суду складено 18.12.2024.
Головуючий А.М. Лутай
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123917407 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Лутай А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні