Ухвала
від 20.12.2024 по справі 906/1261/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

"20" грудня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1261/24

Господарський суд Житомирської області у складі судді Лозинської І. В.,

розглянувши матеріали позовної заяви

Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрі Спрей Центр"

до 1) Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Колос"

2) Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Поліський край"

про стягнення 1103332,52 грн,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ "Агрі Спрей Центр" звернулося до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення солідарно з ПСП "Колос" та СТОВ "Поліський край" 1103331,94 грн, з яких 1096319,58 грн боргу та 7012,94 грн пені.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачами прийнятих на себе відповідних зобов`язань щодо погашення боргу за договором суборенди техніки з екіпажем №АСцрС14062024 від 14.06.2024 та договором поруки від 14.06.2024.

Ухвалою від 12.12.2024 господарський суд залишив без руху вказану позовну заяву з підстав, у ній викладених.

19.12.2024 до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків з доданою уточненою позовною заявою та доказами сплати судового збору.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162 ГПК України; підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні.

У позовній заяві викладено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ч. 1 ст. 249 ГПК України, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

За ч. 3, п. 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду, зокрема, малозначних справ, справ незначної складності для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У ч. 3 ст. 247 ГПК України визначено критерії, за якими вирішується питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження.

У даній справі предметом спору є стягнення з відповідача орендної плати та пені, загальна сума яких перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З огляду на значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, слід здійснювати розгляд даної

справи за правилами загального позовного провадження.

Щодо залучення у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору слід зазначити, що за ч.1 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Метою участі третіх осіб у справі є захист ними власних прав і законних інтересів, на які може вплинути рішення чи ухвала суду. Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, виступає в процесі на боці тієї сторони, з якою в неї існують певні правові відносини. Залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, до участі у справі вирішується господарським судом з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес до даної справи.

Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з`ясовувати, чи буде у зв`язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч. 4 ст. 50 ГПК України).

Постановою Великої Палати Верховного Суду від 25.06.2019 у справі №910/17792/17 зазначено, що особа, яка бажає взяти участь у справі як третя особа без самостійних вимог, має перебувати з однією зі сторін у матеріальних правовідносинах, які в результаті прийняття судом рішення у справі зазнають певних змін.

Підставою для вступу (залучення) в судовий процес такої третьої особи є її заінтересованість у результатах вирішення спору - ймовірність виникнення в майбутньому в неї права на позов або пред`явлення до неї позовних вимог зі сторони позивача чи відповідача. Водночас предмет спору повинен перебувати за межами цих правовідносин, інакше така особа може мати самостійні вимоги на предмет спору. Для таких третіх осіб неможливий спір про право з протилежною стороною у зазначеному процесі. Якщо такий спір допускається, то ця особа повинна мати становище співвідповідача у справі, а не третьої особи. Отже, не можна покладати на третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, будь-які матеріально-правові обов`язки, а також установлювати чи захищати їх права, тобто винести рішення або ухвалу суду про права чи обов`язки цих третіх осіб.

З огляду на те, що предмет договору суборенди техніки з екіпажем №АСцрС14062024 від 14.06.2024 передано позивачу за актом приймання-передачі від 26.08.2022 до протоколу лізингу №6-Е2 від 24.08.2022 до рамкового договору фінансового лізингу №12881-FL від 06.04.2022, укладеного з ТОВ "ОТП Лізинг", рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки останнього, що за ст. 50 ГПК України є підставою для його залучення як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.

Керуючись ст. 50, 176, 234, 235 ГПК України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на "20" січня 2025 р. о 12:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65 в залі судових засідань № 107.

4. Залучити Товариство з обмеженою відповідальністю "ОТП Лізинг" (01033, м. Київ, вул. Жилянська, буд. 43, код ЄДРПОУ 35912126) до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

5. Позивачу надати до дати призначеного підготовчого засідання:

- належним чином засвідчені копії протоколу лізингу №6-Е2 від 24.08.2022, рамкового договору фінансового лізингу №12881-FL від 06.04.2022, укладеного з ТОВ "ОТП Лізинг";

- належні докази надіслання позовної заяви з додатками ТОВ "ОТП Лізинг";

- відповідь на відзив (за наявності).

6. Відповідачам до дати судового засідання надіслати господарському суду:

- відзив на позов з врахуванням вимог ст. 165 ГПК України протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;

- належні докази надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу та третій особі.

Роз`яснити відповідачам, що в разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

7. ТОВ "ОТП Лізинг" надіслати господарському суду протягом 15 днів з дня отримання цієї ухвали власні письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог з доказами їх надіслання іншим учасникам справи.

8. Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені документами відповідно до ст. 60 ГПК України.

9. Рекомендувати учасникам судового процесу:

- приймати участь у підготовчому/судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку ст. 197 ГПК України (за умови наявності у суді відповідної технічної можливості на дату їх проведення);

- надавати процесуальні документи до суду через підсистему Електронний суд: https://id.court.gov.ua/; офіційну електронну адресу суду: inbox@zt.arbitr.gov.ua;

- подавати окремо оформленими документами заяви (клопотання) з кожного процесуального питання (ст. 169, 170 ГПК України).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/

Ухвала підписана: 20.12.2024.

Суддя Лозинська І.В.

Друк:

1- у справу

2-4 - сторонам (Електронний суд)

5 - третій особі (Електронний суд)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123920384
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —906/1261/24

Ухвала від 20.01.2025

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Лозинська І.В.

Ухвала від 10.01.2025

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Лозинська І.В.

Ухвала від 20.12.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Лозинська І.В.

Ухвала від 12.12.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Лозинська І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні