Ухвала
від 20.12.2024 по справі 202/14746/24
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/14746/24

Провадження № 2/202/5847/2024

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20 грудня 2024 року м. Дніпро

Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Недобитюк Н.В., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області про визнання права власності, -

В С Т А Н О В И В:

17 грудня 2024 року позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача, в якому просили визнати за ними право власності на частини квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Згідно пункту 3 частини 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно із частини 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Згідно з частиною 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн) і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15140,00 грн).

Крім того, пунктом 3 частини 3 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Згідно з пунктом 2 частини 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Отже, у даному випадку судовий збір повинен бути сплачений, виходячи з вартості майна. При цьому, слід мати на увазі, що його вартістю є не його інвентарна чи договірна вартість, а дійсна вартість майна на час розгляду справи. Під дійсною вартістю, як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у постанові від 04.10.1991 року № 7 «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок» (частина 4 пункту 6), розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано у цьому населеному пункті чи місцевості.

Проте позивачами не виконані зазначені вимоги закону.

Так, позивачами у поданій позовній заяві не зазначено ціну позову, виходячи з вартості майна на момент звернення до суду з позовною заявою. При зверненні до суду з позовом позивачі повинні були сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру згідно оцінки майна на момент звернення до суду з позовною заявою. Однак, до позову не долучено оцінку майна на момент звернення до суду з позовною заявою та документ на підтвердження сплати судового збору у відповідному розмірі, що не відповідає вимогам Закону України «Про судовий збір».

За приписами пункту 21 частини 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», на які посилалися позивачі, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: заявники - у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв`язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, втрати документів, необхідних для отримання компенсації за пошкоджені та знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно.

Однак позивачі звернулися до суду не в порядку окремого провадження із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення. Підставою для звернення до суду стала відмова державного реєстратора у державній реєстрації права власності позивачів у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Отже, посилання позивачів на приписи пункту 21 частини 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» як підставу для звільнення позивачів від сплати судового збору, є помилковим.

Водночас,відповідно допункту 2частини 3ст.175ЦПК України позовназаява повиннамістити: прізвище, ім`я та по батькові (для фізичних осіб) сторін, їх місце проживання чи перебування, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Проте, у позовній заяві некоректно зазначені адреси проживання чи перебування позивачів, а також потребують уточнення номери засобів зв`язку.

Згідно зі ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка підписана їх представником адвокатом М.В. Абрамовим, підлягає залишенню без руху з метою надання позивачам строку, що не перевищує десяти днів з дня отримання ними копії ухвали, усунути зазначені недоліки, а саме: зазначити ціну позову згідно дійсної вартості майна на час розгляду справи, надати суду оцінку спірного майна та сплатити судовий збір з наданням суду документу на підтвердження сплати судового збору у відповідному розмірі, коректно зазначити адреси проживання чи перебування позивачів та уточнити номери засобів зв`язку.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області про визнання права власності залишити без руху, надати позивачам строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня отримання ними копії ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачам.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня складення ухвали.

Суддя Н.В. Недобитюк

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123920402
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —202/14746/24

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Недобитюк Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні