Ухвала
від 18.12.2024 по справі 215/7651/24
ТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 215/7651/24

1-кс/215/960/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2024 року слідчийсуддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Квятковський Я.А., за участю секретаря Манько В.В.,

розглянувши у м. Кривому Розі в порядку ч. 4 ст. 107 КПК України, без фіксування судовогопроцесузадопомогою звукозаписувальноготехнічногозасобуклопотання Державної установи «Криворізької установи виконання покарань (№3)» про конфіскацію майна, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник ДУ «Криворізької установи виконання покарань (№3)» звернувся до суду зі вказаним клопотанням про передачу в дохід держави мобільний телефон марки «Самсунг» чорного кольору ІМЕІ:відсутній, мобільний телефон марки «Сігма» чорного кольору ІМЕІ:відсутній, мобільний телефон марки «Нокіа» чорного кольору ІМЕІ:відсутній, що було виявлено 17.10.2024 на території СІЗО біля котельні.

Прокурор в судове засідання не з`явився, подав клопотання про відмову у задоволенні подання.

ДУ «Криворізької установи виконання покарань (№3)» про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Частиною 6 статті 41 Конституції України передбачено, що конфіскація може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Статтею 7 Закону України «Про попереднє ув`язнення» визначено, що особи, щодо яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою або до яких застосовано тимчасовий чи екстрадиційний арешт, підлягають обшуку, медичному огляду, дактилоскопуванню і фотографуванню; їх ознайомлюють з правами, обов`язками та вимогами режиму. Речі, які є при них, а також передачі і посилки, що надходять на їх ім`я, підлягають огляду, а листування - перегляду. Їм забороняється мати при собі гроші та цінні речі, а також предмети, не дозволені для зберігання в місцях попереднього ув`язнення. Гроші та цінні речі, одержані шляхом обману під час перебування в місцях попереднього ув`язнення або джерело одержання яких не встановлено, передаються в доход держави за мотивованою постановою начальника установи для попереднього ув`язнення, санкціонованою прокурором.

Згідно Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України засудженим забороняється мати при собі гроші та цінні речі, а також предмети, не дозволені для зберігання в установі.

Згідно ч. 7 ст.107 КВКУкраїни виявлені в засуджених заборонені до використання гроші, цінності та інші речі за рішенням суду можуть бути передані в дохід держави.

Згідно ст. 59 КК України, конфіскації майна полягає в примусовому безоплатному вилученні у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого.

Оскільки у даному випадку не було встановлено факт належності вилучених речей засудженим, то клопотання ДУ «Криворізької установи виконання покарань (№3)» про конфіскацію майна не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.16, 206, 370,372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання начальника Державної установи «Криворізької установи виконання покарань (№3)» про конфіскацію в прибуток держави мобільних телефонів - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя:

СудТернівський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123922289
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про конфіскація у засудженого речей та предметів, які заборонено використовувати в колоніях, або передача їх на зберігання до звільнення засудженого

Судовий реєстр по справі —215/7651/24

Ухвала від 18.12.2024

Кримінальне

Тернівський районний суд м.Кривого Рогу

Квятковський Я. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні