Справа № 296/6939/24
2-о/296/183/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"18" листопада 2024 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
головуючого судді Маслак В.П.
за участю секретаря судового засідання Годлюк А.В.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні матеріали позовної заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, за участі заінтересованої особи Чуднівська об`єднана територіальна громада Житомирського району,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 у липні 2024р. звернулась до суду із заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є її рідною бабою.
Заявлені вимоги обґрунтувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся заявниці ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Батько заявниці ОСОБА_3 відмовився від прийняття спадщини, та ОСОБА_1 в порядку черговості отримала право на спадкування.
Чуднівською державною нотаріальною конторою 20.10.2015р. зареєстрована спадкова справа № 58085482, однак в отриманні свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 заявниці було відмовлено з підстав неможливості встановлення родинних відносин.
Як виявилось, неможливість підтвердження родинних відносин, виникла через відсутність актового запису про укладення шлюбу між батьками ОСОБА_3 (батька заявниці).
Враховую зазначене, та оскільки без встановлення факту родинних відносин із померлою бабусею є перешкодою ОСОБА_1 в отриманні свідоцтва про право на спадщину, остання просить вимоги заяви задовольнити.
Ухвалою Корольовського районного суду від 09.09.2024р. відкрито окреме провадження та призначено справу до судового розгляду.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, від неї 02.10.2024р. надійшла заява про розгляд справи без її участі, заявлені вимоги підтримала в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи Чуднівської об`єднаної територіальної громади Житомирського району в судове засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив.
Суд, на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин справи, відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права, прийшов таких висновків.
З копії свідоцтва про переміну прізвища, імені, по батькові вбачається, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , змінила прізвище на « ОСОБА_5 » (а.с. 11).
Встановлено, що батьками ОСОБА_6 є ОСОБА_3 та ОСОБА_7 , що підтверджується свідоцтвом про народження, від 08.12.2005р., актовий запис № 4422 (а.с. 12).
Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 матір`ю ОСОБА_3 є ОСОБА_8 (а.с. 8)
З наданих матеріалів встановлено, що ОСОБА_8 після розлучення 29.09.1967р. змінила прізвище на « ОСОБА_9 », що підтверджується свідоцтвом про припинення одруження № НОМЕР_2 від 14.12.1967р. (а.с. 9).
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу від 23.03.1977р. серії НОМЕР_3 , ОСОБА_10 змінила прізвище на « ОСОБА_11 » (а.с. 13).
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7).
Встановлено, що ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 1,91 га. у с. Рижів, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії АБ № 235960 (а.с. 17).
Вбачається, що після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина та була заведена спадкова справа № 58085482 (№ 299/2015), що підтверджується витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі (а.с. 14).
Відповідно до постанови про відмову у вчиненні нотаріальних дій державного нотаріуса Романівської державної нотаріальної контори Назарець Д.В. від 18.07.2024р., вих. №86/02-31, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, в зв`язку з тим, що родинні відносини між нею та ОСОБА_2 не встановлені (а.с. 15).
Вирішуючи питання на предмет задоволення заяви ОСОБА_1 , суд враховує наступне.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звертатися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Згідно п. 2 ч. 1ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення факту родинних відносин повинно бути зазначено причини неможливості відновлення або одержання документів, що посвідчують цей факт.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, п.1 ч.1 ч.2 ст.315 ЦПК України суди розглядають справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
Враховуючи, що законом не визначено іншого порядку встановлення факту родинних відносин, він має бути встановлений в судовому порядку.
Встановлення факту родинних відносин необхідно заявнику для отримання свідоцтва про право на спадщину.
За таких обставин, оскільки законом не визначено іншого, крім судового порядку встановлення факту родинних відносин між особами, і факт родинних відносин, який просить встановить заявник, підтверджується письмовими матеріалами справи, суд приходить до висновку, що вимоги заявника є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.2, 10, 19, 263-265, 293, 315, 319 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, за участі заінтересованої особи Чуднівська об`єднана територіальна громада Житомирського району - задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , с. Краснопіль, Чуднівського району, Житомирської області, є рідною бабою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_5 .
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий суддя В. П. Маслак
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123923216 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Маслак В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні