Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/2903/24
Провадження № 2-о/935/101/24
РІШЕННЯ
Іменем України
19 грудня 2024 року м.Коростишів
Коростишівський районний суд Житомирської області у складі: головуючого судді Василенка Р.О., зі секретарем Криворучко Я.В., за участю заявника ОСОБА_1 , розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи Коростишівська міськрада, Коростишівський ВДРАЦС у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту батьківства,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулась до суду із даною заявою, в обґрунтування якої зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Відповідно до свідоцтва про народження батьками заявниці вказано: мати ОСОБА_3 , батько- ОСОБА_4 . Вказуванням у свідоцтві про народження відомостей про батька записано таким чином, оскільки батьки заявниці проживали на момент її народження і після народження проживали однією сім`єю. На момент смерті батька заявник проживала з ним. Факт батьківства підтверджується письмовими поясненнями свідків та актом депутата від 14.10.2024, відповідно до яких вбачається, що батьком ОСОБА_5 є померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 . Для оформлення свої спадкових прав заявник звернулась до нотаріуса, однак постановою від 02.10.2024 нотаріус відмовив їй у вчиненні нотаріальної дії, оскільки у актовому записі про її народження відомості про батька вказані у відповідності до ст.135 СК зі слів матері. Заявник вказує, що вона є єдиною спадкоємицею після смерті батька, і встановлення факту батьківства в судовому порядку необхідно заявниці для оформлення спадщини.
Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що проживала разом з батьком з народження, завжди знала, що він є її батьком та вони мали відносини як батька і дочки, проживали однією сім`єю, заяву підтримує у повному обсязі та просить її задовольнити.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що вона є матір`ю заявниці та проживала спільно разом з ОСОБА_2 як подружжя без реєстрації шлюбу, в період їхнього спільного проживання у них народилась донька ОСОБА_1 , оскільки вони не були одружені, тому батьком дитини записали з її слів згідно ст. 135 СК, померлий є батьком заявниці і відповідно відносився до неї як до доньки.
Свідок ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснили, що вона є сестрою померлого ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те що він є батьком ОСОБА_1 вона знала, оскільки вони всі разом з матір`ю ОСОБА_3 проживали разом, її брат відносився до ОСОБА_5 як до дочки.
Заінтересована особа начальник Коростищівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Білошицька Наталія в судове засідання не з`явилася, про час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, подала заяву про розгляд справи без її участі, рішення просить прийняти на розсуд суду.
Заінтересована особа представник Коростишівської міської ради в судове засідання не з`явилася, про час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, надіслала до суду заяву в якій просить судове засідання проводити без її участі та проти задоволення заяви не заперечує.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що рішенням відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно зі свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 , батьком дитини вказано ОСОБА_4 , матір`ю дитини записана ОСОБА_3 .
З відповіді на запит приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу Житомирської області Мошковського О. від 29.04.2024 № 08.1-12/198 вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на день смерті був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . За цією ж адресою разом з померлим на день його смерті, відповідно до записів будинкової книги та заяви, поданих до відділу реєстрації місця проживання Управління ЦНАП були звреєстровані: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
З постанови приватного нотаіруса Житомирського районного нотаріального округу Житомирської області Мошковського О.С. від 02.10.2024 № 520/02-31 вбачається, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок АДРЕСА_2 березня, у зв`язку з відсутністю документів ,що підвтерджують факт родинних відносин між ОСОБА_1 та померлим ОСОБА_2 .
Як вбачається з витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статей 126, 133, 135 Сімейного кодексу України № 00047290153, то відомості про батька ОСОБА_1 записані відповідно до ч. 1 ст .135 Сімейного кодексу України (за вказівкою матері).
В Акті депутата Старосілецької сільської ради від 14.10.2024 зазначено, що свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_9 стверджують наявність факту про те, що ОСОБА_3 та ОСОБА_2 з 2001 по 2007 проживали разом та були зареєстровані у с. Старосільці Коростишівського району Житомирської області та у них народилась донька ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Також, факт того, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1 підтверджується письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_6 .
Встановлення факту батьківства необхідно заявнику для оформлення спадкових прав.
Відповідно до ч. 1 ст.128 СК України, за відсутності заяви, право на подання якої встановленост.126 СК України, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.128 СК України, у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу. Заява про встановлення факту батьківства може бути подана особами, зазначеними у частині третій статті 128 цього Кодексу.
Статтею 130 СК України, визначено, що у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Заява про встановлення факту батьківства може бути подана особами, зазначеними у частині третій ст.128 цього Кодексу - матірю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, як досягла повноліття.
Згідно з п.7 постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15 травня 2006 року № 3- у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, або смерті жінки, котра вважалась матір`ю останньої, факт їхнього батьківства (материнства) може бути встановлено за рішенням суду в окремому провадженні. Заяви про встановлення факту як батьківства, так і материнства суд приймає до розгляду, якщо запис про батька (матір) дитини в Книзі реєстрації народжень учинено згідно зіст.135 СК. Із заявою про встановлення факту батьківства до суду мають право звернутися матір, опікун (піклувальник) дитини, особа, яка її утримує та виховує, а також сама дитина, котра досягла повноліття, а факту материнства - батько й інші перелічені особи. Усі вони беруть участь у справі як заявники, а органи опіки та піклування й інші особи (залежно від обставин справи) - як заінтересовані особи. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Враховуючи надані докази та на підставі пояснень свідків, які в сукупності свідчать про те, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , суд дійшов до висновку, що слід встановити вказаний факт, а тому заява підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.13, 19, 81, 263-265, 266, 315, 316 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Встановити факт про те, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа: Коростишівська територіальна громада у особі Коростишівської міської ради, місцезнаходження: 12501, Житомирська область, м. Коростишів, вул.Дарбіняна, 11.
Заінтересована особа: Коростишівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), місцезнаходження: 12501, Житомирська область, м. Коростишів, вул.Соборна Площа, 18.
Повний текст судового рішення складений 20.12.2024.
Суддя Роман ВАСИЛЕНКО
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123923350 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Василенко Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні