Провадження № 2-о/359/196/2024
Справа № 359/7754/24
РІШЕННЯ
Іменем України
26 листопада 2024 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Яковлєвої Л.В.,
присяжних Ананьєв А.В., Ільчишина А.М.,
при секретарі Ліман А.Г.,
за участі заявника ОСОБА_1 , представника служби у справах дітей Осецької Н.О., заінтересованої особи ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Борисполі Київської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи : Служба у справах дітей та сім`ї Бориспільської районної державної адміністрації, ОСОБА_2 , Бориспільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про усиновлення дитини,-
В С Т А Н О В И В :
24 липня 2024 року представник заявника адвокат Сацик Р.В. звернувся до Бориспільського міськрайонного суду Київської області із заявою, якою просить: оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усиновлювачем ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; зобов`язати Бориспільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), внести зміни до актового запису № 648 від 14 вересня 2021 року про народження ОСОБА_3 , складеного Бориспільським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), а саме: записати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, в книзі актових записів народжень батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заявлені вимоги обґрунтовано тим, що 14 липня 2019 року заявник ОСОБА_4 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб. У листопаді 2021 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 звернулись до Києво-Святошинського районного суду Київської області з заявою про усиновлення дитини. У судовому засіданні було подано заяву про залишення без розгляду заяви в частині визнання батьком ОСОБА_1 , у зв`язку з тим, що заявник не закінчив курси підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 20 грудня 2021 року Києво-Святошинським районним судом Київської області винесено рішення, яким ОСОБА_2 визнано матір`ю ОСОБА_3 . Однак, через вторгнення росії на Україну, процес усиновлення заявником дитини ОСОБА_3 , було вимушено тимчасово призупинено. Заявник до кримінальної відповідальності не притягувався, в розшуку не перебуває, має задовільний стан здоров`я, на наркологічному та психоневрологічному обліку не перебуває. Згідно висновку Бориспільської міської ради від 26 червня 2024 року, орган опіки та піклування вважає доцільним усиновлення малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . У зв`язку з цим, заявник звернувся до суду із заявою про усиновлення дитини.
Ухвалою суду від 26 липня 2024 року провадження у справі відкрито та призначено до закритого судового розгляду. Сторонам роз`яснено права і обов`язки, встановлено строки для вчинення процесуальних дій.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заяву підтримав, просив задовольнити. Вказав, що в 2020 році почав проходити курси по підготовці до усиновлення. У зв`язку з епідемією Ковід-19 та своїм захворюванням, пропустив декілька занять, а тому вважався таким, що не пройшов весь курс підготовки та, відповідно, не отримав висновок. Дружину заявника вже визнано на підставі судового рішення матір`ю ОСОБА_3 , вони спільно проживають як одна сім`я, ОСОБА_5 вважає його своїм батьком, тому й ОСОБА_1 , хоче набути цього статусу юридично.
Представник заінтересованої особи служби у справах дітей Осецької Н.О. та заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечували проти задоволення заяви ОСОБА_1 ..
Належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання представник Бориспільського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) до суду не з`явився. Подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, проти задоволення заяви про усиновлення не заперечує.
Суд, заслухавши думку сторін, дослідивши наявні матеріали справи, повно і всебічно надавши їм оцінку, прийшов висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав.
Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Згідно ч. 1 ст. 223 СК України особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Подання такої заяви через представника не допускається. Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішенням суду про усинов-лення.
В судовому засіданні встановлено, що заявник ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у зареєстрованому шлюбі з 14 липня 2019 року. Наведене підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 виданого 14 липня 2019 року Бориспільським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області (а.с. 11).
Рішенням Києво-Святошинського районного суду від 20 грудня 2021 року визнано ОСОБА_2 визнано усиновлювачем та внесено зміни до актового запису №648 від 14 вересня 2021 року, складеного Бориспільським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Бориспіль-ському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) на ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: змінено з « ОСОБА_7 на ОСОБА_8 », змінено дату народження з « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_3 », місце народження залишити без змін, вказано матір`ю дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно ч. 4 ст. 82 ЦПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
В судовому засіданні встановлено, що 24 травня 2024 року мати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - ОСОБА_2 , написала заяву про надання згоди на усиновлення її сина чоловіком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Вказана заява посвідчена приватним нотаріусом Бориспільського районного нотаріального округу Київської області Гадуп`як С.М. (а.с. 26).
26 червня 2024 року виконавчим комітетом Бориспільської міської ради надано висновок про доцільність усиновлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за № 29-12-10-3605/2024, яким вказано, що громадянин ОСОБА_1 має всі необхідні умови та підстави для вирішення питання про усиновлення малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , чоловіком його матері, громадянином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та таким, що відповідає інтересам дитини (а.с. 27-28).
Згідно Висновку про стан здоров`я особи від 03 червня 2024 року, ОСОБА_1 за станом здоров`я може бути усиновлювачем (а.с. 24).
Згідно актів обстеження умов проживання малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від 20 червня 2024 року, за адресою: АДРЕСА_1 встановлено, що на момент обстеження вітчимом ОСОБА_1 та матір`ю ОСОБА_2 створені всі необхідні умови для проживання, навчання, розвитку та відпочинку малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.21).
ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягався, є фізично здоровим, на обліку у нарколога та психіатра не перебуває (а.с. 23).
Також встановлено, що ОСОБА_1 працевлаштований в Військовій частині НОМЕР_3 Національної гвардії України, займає посаду авіаційного техніка (командир екіпажу) групи експлуатації та забезпечення ЗСП. Наведене підтверджується копією довідкою про доходи № 388 (а.с. 11-12, 27-30).
Дані правовідносини регулюються Сімейним кодексом України, Конвенцією про права дитини, Європейською конвенцією про усиновлення дітей.
Згідно ст. 207 СК України, усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Статтею 3 Конвенції про права дитини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року, передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов`язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя.
За змістом ст. 217 СК України, усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом.
Відповідно ст. 218 СК України, для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення.
Згідно ст. 211 СК України, усиновителем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини.
Відповідно п. 6 Постанови Пленуму ВСУ від 30 березня 2007 року за № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», вирішуючи заяву по суті, суд зобов`язаний перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги ч. 1 - 3 ст. 218 СК щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.
Згідно ст. 8 Європейської конвенції про усиновлення дітей (ETS N58), прийнятої 24 квітня 1967 року в Страсбурзі, і яка, відповідно ст. 9 Конституції України, є складовою частиною національного законодавства України, компетентний орган приймає рішення про усинов-лення лише тоді, коли впевниться, що воно здійснюється в інтересах дитини. Кожного разу компетентний орган звертає особливу увагу на те, щоб це усиновлення забезпечило дитині стабільні та гармонійні домашні умови.
Правилами ст. 229 СК України встановлено, що особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 має стійке бажання виховувати та утримувати дитину, також, суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище усиновлювача, відповідність вимогам законодавства та моральним засадам суспільства заявника, як усиновлювача, та інтереси дитини.
Враховуючи викладене, суд вважає, що заява є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно ч. 4 ст. 314 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявника.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 207, 211, 217, 218, 229 СК України, ст.ст. 1 - 2, 10, 12, 259, 263, 264, 310 - 314, ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи : Служба у справах дітей та сім`ї Бориспільської районної державної адміністрації, ОСОБА_2 , Бориспіль-ський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про усиновлення дитини - задовольнити.
Визнати громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усиновлювачем малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Зобов`язати Бориспільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) внести зміни в актовий запис № 648 від 14 вересня 2021 року про народження ОСОБА_3 , складеного Бориспільським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), та записати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, в Книзі актових записів народжень батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Бориспільський міськрайонний суд Київської області протягом тридцяти днів, який обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження, або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення виготовлено 05 грудня 2024 року.
Суддя Яковлєва Л.В.
Присяжні Ананьєв А.В.
Ільчишина А.М.
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 24.12.2024 |
Номер документу | 123924215 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Яковлєва Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні